gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Buschauffeurs Qbuzz hebben geen vertrouwen dat het nog goedkomt

14b9fdfaf01d1edebeb70d9ef60ae4b0

Onveilige bussen, slecht materieel, storingen bij in- en uitchecken en behoorlijk veel boze reizigers. Buschauffeurs van Qbuzz konden donderdagavond op een personeelsbijeenkomst hun onvrede kwijt over de problemen bij de streekvervoerder. "Dit bedrijf wekt agressie op bij de passagiers", zegt een anonieme buschauffeur. "Ik ben al eens bespuugd." Ongeveer zestig medewerkers van het busbedrijf kwamen naar de bijeenkomst.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Vier maanden geleden nam Qbuzz het regiovervoer in de Drechtsteden over. Sindsdien wordt er veel gemopperd, door reizigers en door buschauffeurs. De klachten gaan vooral over kapot materieel, te laat of niet rijden en uitcheck-problemen.

Medewerkers van Qbuzz zien geen verbetering in de laatste maanden, ook al zouden de roosters zijn verruimd en nieuwe elektrische bussen in gebruik zijn genomen. Tijdens de personeelsbijeenkomst roept een medewerker dat op die bussen geen dode-hoek-spiegels op zitten. "Wij kunnen bij bepaalde rotondes of tunneltjes de mensen in onze dode hoek gewoon niet zien", zegt een zeer bezorgde buschauffeur.

Qbuzz ligt onder verscherpt toezicht van de provincie Zuid-Holland en moet op korte termijn beter gaan presteren. Het personeel is het vertrouwen op een goede afloop verloren en heeft achter gesloten deuren vergaderd over mogelijke acties die gaan volgen.

Lees ook

hoogblokland

Vijfheerenlanden uit zorgen over mogelijke azc-locatie Molenlanden

De gemeente Vijfheerenlanden spreekt opnieuw haar zorgen uit over één van de mogelijke locaties voor een asielopvang in buurgemeente Molenlanden. “Wij vinden het onacceptabel als uitsluitend wordt gekeken naar de formele gemeentegrens en niet naar de feitelijke effecten van een opvanglocatie op de omgeving”, zo meldt burgemeester Sjors Fröhlich in een brief aan de Molenlandse raad.

fotomargreetvandriel

Bas (73) is boos over asielprobleem en beledigt burgemeester: 'Vieze dictator'

"Een vieze dictator", zo noemt een 73-jarige man de Papendrechtse burgemeester Margreet van Driel op Facebook. In zijn reactie staan meerdere strafbare teksten, waar hij achteraf enorm van baalt. De pensionado biedt Van Driel persoonlijk excuses aan, maar aan een taakstraf ontkomt hij niet.

deburgemeesterjonkerkade

Gemeente verwijdert straatnaambord na uitspraak over burgemeester

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht haalt alle straatnaambordjes van de Burgemeester Jonkerkade weg. De oud-burgemeester naar wie de kade vernoemd is, is deze dinsdag veroordeeld tot een gevangenisstraf vanwege het bezit van kinderporno.

devellockhorst

Deze zwembaden zijn de komende dagen (deels) dicht

Twee zwembaden in onze streek zijn deze week een aantal dagen helemaal of gedeeltelijk dicht. In zwembad De Hoge Devel in Zwijndrecht wordt gewerkt aan het tegelwerk in het gebouw en in zwembad De Lockhorst in Sliedrecht wordt een lekkage bij het buitenbad verholpen.

sophiapolder

Waterschappen scherp op droogte en roepen op: wees zuinig met water

De aanhoudende droogte zorgt ervoor dat de afvoer van de Rijn verder daalt. De komende weken blijft het naar verwachting warm en droog. Volgens Rijkswaterstaat komt de afvoer van de Rijn mogelijk in de buurt van het laagste julirecord ooit gemeten in 1976. De verwachting is dat de afvoer verder kan dalen richting de 700 kubieke meter per seconde.

Hendrik-Ido-Ambacht

Oud-burgemeester niet in beroep in kinderpornozaak, straat krijgt andere naam

Herman J. gaat niet in hoger beroep tegen zijn celstraf voor het bezit van kinderporno. Dat bevestigt de rechtbank van Rotterdam aan deze streekomroep. De oud-burgemeester van Hendrik-Ido-Ambacht hoorde twee weken terug het vonnis: een jaar cel, waarvan vier maanden voorwaardelijk.