gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Buschauffeurs Qbuzz hebben geen vertrouwen dat het nog goedkomt

14b9fdfaf01d1edebeb70d9ef60ae4b0

Onveilige bussen, slecht materieel, storingen bij in- en uitchecken en behoorlijk veel boze reizigers. Buschauffeurs van Qbuzz konden donderdagavond op een personeelsbijeenkomst hun onvrede kwijt over de problemen bij de streekvervoerder. "Dit bedrijf wekt agressie op bij de passagiers", zegt een anonieme buschauffeur. "Ik ben al eens bespuugd." Ongeveer zestig medewerkers van het busbedrijf kwamen naar de bijeenkomst.

Robert van Loon |  | Aangepast op
Vier maanden geleden nam Qbuzz het regiovervoer in de Drechtsteden over. Sindsdien wordt er veel gemopperd, door reizigers en door buschauffeurs. De klachten gaan vooral over kapot materieel, te laat of niet rijden en uitcheck-problemen.

Medewerkers van Qbuzz zien geen verbetering in de laatste maanden, ook al zouden de roosters zijn verruimd en nieuwe elektrische bussen in gebruik zijn genomen. Tijdens de personeelsbijeenkomst roept een medewerker dat op die bussen geen dode-hoek-spiegels op zitten. "Wij kunnen bij bepaalde rotondes of tunneltjes de mensen in onze dode hoek gewoon niet zien", zegt een zeer bezorgde buschauffeur.

Qbuzz ligt onder verscherpt toezicht van de provincie Zuid-Holland en moet op korte termijn beter gaan presteren. Het personeel is het vertrouwen op een goede afloop verloren en heeft achter gesloten deuren vergaderd over mogelijke acties die gaan volgen.

Lees ook

thumb artikel baggermuseum

Elke werkt in het Baggermuseum en weet alles over de klei

Iedere zaterdagmiddag kun je bij het Nationaal Baggermuseum in Sliedrecht met je poten in de klei staan. Ondanks dat medewerkster Elke dat niet vaak doet, is ze wel fanatiek bezig met de organisatie van het museum. Monique krijgt een kijkje in de keuken en komt erachter dat je als medewerker niet alleen maar gasten verwelkomt.

foto lotus

Einde van een tijdperk: na 53 jaar verdwijnt Lotus uit winkelcentrum Sterrenburg

Chinees restaurant Lotus in Dordrecht sluit na 53 jaar de deuren. In een emotioneel bericht op sociale media en de website van het restaurant maken de eigenaren het vertrek uit winkelcentrum Sterrenburg bekend. "Na een moeilijk, maar weloverwogen besluit, sluiten wij definitief de deuren."

businkbotsing

Weg bezaaid met glas na botsing, auto's zwaar beschadigd

Twee auto's zijn maandagavond met elkaar in botsing gekomen op de Noordendijk in Dordrecht. Een van de voertuigen werd daarbij in de flank geraakt en is flink beschadigd.

pexels-sora-shimazaki-5926389

Gemeente waarschuwt voor nepberichten: 'Klik niet op de link'

De gemeente Molenlanden waarschuwt voor phishingberichten, die veel inwoners de afgelopen dagen hebben ontvangen. De berichten lijken te zijn verstuurd door GBLT (gemeente- en waterschapsbelastingen). Daarin wordt gevraagd om een betaling te doen door op een link te klikken.

parkeergaragevisstraat

Parkeergarage Visstraat nog maanden dicht, eind 2026 meer duidelijkheid

De parkeergarage Visstraat in het centrum van Dordrecht blijft nog zeker een aantal maanden dicht. De gemeente wacht nog op een definitief rapport van het onderzoek naar de technische staat van de parkeergarage, dat dit najaar wordt verwacht. Daarna moeten concrete maatregelen worden genomen.

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.