gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De binnenstad was even van 'Mark' tijdens aftrap campagne

503cbb07a908bfed79fc67d6cb5816f1.jpg

De verkiezingcampagne van de VVD is officieel gestart. Mark Rutte zelf kwam naar Dordrecht om het startsein te geven. Tijdens een drukbezochte bijeenkomst op de Visbrug ontmoette hij tegenstanders maar vooral voorstanders. Met bekende oneliners als "Hé hallo! Hoe gaat het?" en "Wat gaaf!" en "Goed dat je er bent" veroverde Mark binnen een uur de Dordtse binnenstad.

Ron van de Rhee |  | Aangepast op
Roze Wolk
Zoals eerder tijdens de afgelopen weken benadrukte de premier ook dit keer weer dat wat betreft de VVD de Provinciale Statenverkiezingen nu echt ergens over gaan: "Het gaat linksom of het gaat rechtsom, en wat de VVD betreft wordt dat rechts". Het is er voor de VVD alles aan gelegen om de kiezer over te halen rechts te stemmen. In de woorden van Mark Rutte: "het is zaak om de roze wolk van de PVDA en GroenLinks zo klein mogelijk te houden". Volgens Rutte houden de linkse partijen veel belangrijke voorstellen tegen. Denk hierbij aan bijvoorbeeld belastingverlaging voor de middenklasse en het strenger straffen van crimineel gedrag tegen hulpverleners. "Deze verkiezingen gaan dus echt ergens over!" aldus de partijleider.

En de Dordtse coalitie dan?
Voor Dordrecht is dat gevaar door de roze (lees linkse) wolk een opmerkelijk standpunt omdat onze stad nou juist een voorbeeld is waaruit blijkt dat de samenwerking tussen rechts en links wel werkt. De VVD en Groenlinks zitten hier immers samen in de coalitie. De liberalen werden hier tijdens de verkizingen vorig jaar op een haar na de grootste op de voet gevolgd door, jawel, GroenLinks. Die samenwerking gaat op lokaal niveau prima, horen we van zowel GroenLinks als VVD wethouders en fractieleden.

VVD wethouder Mark Merx (sport) vertelt voor onze camera dat tot nu toe zowel in de coalitie als met de oppositie samengewerkt wordt. Lokale VVD lijsttrekker en wethouder Maarten Burggraaf wil tijdens het VVD-feestje op de Visbrug niet ingaan op de woorden van zijn landelijke partijleider en het contrast met de samenwerking tussen de VVD en GroenLinks hier. In navolging van zijn partijgenoot en Eerste Kamerlid Edith Schippers in het verkiezingsdebat van vorige week bij BNR Nieuwsradio laat hij weten dat hij geen antwoord wil geven op "zo'n polariserende vraag". Het moge duidelijk zijn dat VVDers in Dordrecht trots zijn op het feit dat hun partijleider onze stad aandoet om de verkiezingscampagne te openen.

Terwijl voor- en tegenstanders op de Visbrug staan te discussiëren over de zegeningen en ellende van vier kabinetten Rutte heeft de Minister President de knop zelf al omgezet. Hij laat zich als "Mark" onthalen door het winkelpubliek en een aantal ondernemers. Met iedereen op de foto die maar wil en soms een kreet: "We hebben er weer een VVD lid bij hoor!".
Voor vragen over lozingen door Chemours, het stikstofprobleem of de dalende koopkracht is er even geen tijd. Antwoorden op die vragen worden overgelaten aan de lokale en provinciale VVD collega's die zich echt opmaken voor de Provinciale Statenverkiezingen op 15 maart.

Bekijk hieronder de reportage die RTV Dordrecht maakte over het bezoek van Mark Rutte.

Lees ook

100procentslageuuuun.png

Voor het derde jaar op rij 100% slagingspercentage voor Calvijn College? ‘Geen streven’

De eindexamens komen er weer aan en dat is een spannende tijd voor veel leerlingen. Zo ook voor de studenten van het mavo op het Calvijn College in Hardinxveld-Giessendam. Maar wat opvallend is, de school heeft al twee jaar op rij een honderd procent slagingspercentage tijdens de eindexamens.

dji_fly_20260410_121609_0_1775816169716_photo_low_quality.jpg

Kamervragen over Dordrecht-West: 'Dit kan niet lang zo doorgaan'

Tweede Kamerlid Sarah Dobbe (SP) heeft Kamervragen gesteld vanwege het onderzoek dat de GGD begin april naar buiten bracht. Uit dat onderzoek blijkt dat longkanker 56 procent meer voor komt in Dordrecht-West dan in de rest van Nederland. “Het zijn schrikbarende aantallen, dus daar is wel wat aan de hand volgens mij.”

OPMA20260506 Dodenherdenking.jpg

Op Pad Met Ad: gesprekken over vrijheid bij de Dordtse dodenherdenking

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad woont presentator Ad van den Herik de dodenherdenking op het Sumatraplein bij. Hij gaat in gesprek met Dordtenaren die zich op 4 mei om 20.00 bij het plein hebben verzameld, om gezamenlijk de oorlogsslachtoffers te herdenken.

59ae28c7-fcbb-3dde-99de-c022c2e240d8.jpg

Ziya (4) haalt als jongste van zijn woonplaats zwemdiploma A

Ziya is nog maar net 4 jaar oud en heeft 'm nu al binnen: zwemdiploma A. In zijn woonplaats Sliedrecht is hij daarmee als jongste ooit afgezwommen. Hij kan niet wachten om ook zijn volgende diploma te halen.

fotoooo.jpg

Man met getrokken wapens opgepakt, agenten vinden balletjespistool en mes

De politie heeft onlangs een man aangehouden die mogelijk een vuurwapen bij zich had. Toen agenten zijn auto doorzochten, bleek het om een balletjespistool te gaan. Ook werd een mes gevonden en in beslag genomen.

IMG-20260506-WA0007.jpg

Aanleg aanmeerplek pont bij Papendrechtsebrug begonnen

De aanleg van de aanmeerplek aan de noordkant van de Papendrechtsebrug is van start gegaan. De pontjes die tussen die halte en Dordrecht pendelen, zijn nodig omdat de brug vanaf komende zomer negen maanden wordt afgesloten voor al het verkeer.