gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

De laatste, de beste

FC Dordrecht heeft zondag met een knal afscheid genomen van de Eredivisie: 2-1 winst op Ajax.

Gert van der Steen |  | Aangepast op
Het was een aantrekkelijke wedstrijd met flink wat kansen aan beide kanten en open voetbal. Toch vielen er in de eerste helft geen doelpunten omdat goede kansen wederzijds niet werden verzilverd. Daarbij moet worden aangetekend dat Filip Kurto aan de zijde van Dordrecht, zowel als Boer aan de overkant goed werk verrichtten.

In de tweede helft komt Ajax wat beter uit de startblokken dan Dordt. Dat wordt vertaald in een doelpunt van Fischer, die na twee reddingen van Kurto toch nog de rebound in het doel krijgt. Dordrecht gaat daar beter van spelen en in minuut 70 geeft Van Overeem een mooie pass op Klaiber. Die maakt dat prima af. Daarna ziet het er lang naar uit, dat de ontmoeting in een gelijkspel zal eindigen. Twee vrije trappen randje strafschopgebied, de eerste voor Ajax, de tweede voor Dordt, veranderen daar niets aan: allebei stranden ze in het muurtje.

Maar in blessuretijd passeert Ricky van Haaren Mike van der Hoorn en schiet de winnende voor Dordrecht binnen. Er is toch nog een feestje gevierd aan de Krommedijk.

Foto: Erwin Spek

Lees ook

Pasar Malam keer terug

Pasar Malam trekt recordaantal bezoekers én keert volgend jaar terug

Met naar schatting 120.000 bezoekers is Pasar Malam dit jaar in het Dordtse Weizigtpark een groot succes. Nog nooit trok het evenement zo veel bezoekers. Dat smaakt naar meer volgens de organisatie, want volgend jaar is de Pasar Malam ook in het park, waarschijnlijk van 4 tot en met 8 augustus.

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”

PSX_20260728_202912

Vuurzee op oplegger, elektrische karretjes in vlammen op

Twee elektrische voertuigen zijn dinsdagavond verwoest door brand in Heerjansdam. Ze stonden op de oplegger van een busje.

PSX_20260728_194132

Wéér koolmonoxide gemeten in flat, zestien verdiepingen ontruimd

Een flat aan de Drierivierenlaan in Ridderkerk is ontruimd nadat een koolmonoxidemelder is afgegaan in het gebouw. Volgens de brandweer zijn ook daadwerkelijk hoge concentraties koolmonoxide gemeten. Het is niet de eerste keer: in de afgelopen maanden is de gevaarlijke stof meermaals gemeten, na de vorige keer werd zelfs de gaskraan wekenlang dichtgedraaid.

dji_fly_20251203_124222_556_1764762214256_photo_optimized (1)

Zonsverduistering in trek: geen kaartjes meer te koop voor speciale avond bij de sterrenwacht

De speciale publieksavond die de Dordtse sterrenwacht Mercurius organiseert vanwege een gedeeltelijke zonsverduistering en de jaarlijkse Perseïden-meteorenregen, is al helemaal volgeboekt. Het evenement op 12 augustus heeft met ruim driehonderd aanmeldingen de maximale capaciteit bereikt, zo laat de sterrenwacht weten.

Victor Verbrugge (links)  in actie WK 202607

Victor (22) na slechts vier jaar roeien vierde op het WK: ‘Ik heb alles eruit gehaald’

Papendrechter Victor Verbrugge is dit weekend vierde geworden op het WK roeien in Duitsland. Hoewel hij pas vier jaar aan het roeien is, wist hij in de finale bijna een podiumplaats te bemachtigen. “Ik heb alles gegeven om te winnen, maar meer dan dit had ik niet”, blikt hij terug.