gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Demonstratie aangekondigd bij gemeenteraadsvergadering over opvang asielzoekers

02cba1c020d28089217d52cfaf5fd757

Het plan van de gemeente Zwijndrecht om vanaf dit voorjaar maximaal 300 asielzoekers op te vangen in het Hotel Ara riep de nodig weerstand bij de inwoners op. Dinsdagavond staat het onderwerp op de agenda van de raad om besproken te worden. Een groep Zwijndrechtenaren maakt van de gelegenheid gebruik van te demonstreren tegen het voorgenomen besluit.

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
De asielzoekers worden maximaal drie jaar in het hotel, buiten de bebouwde kom aan de westkant van het dorp, opgevangen. "Met deze locatie heeft de gemeente Zwijndrecht de mogelijkheid om asielzoekers op te vangen, op een manier die minimale druk legt op de Zwijndrechtse samenleving", liet de gemeente eerder weten. "Er wordt een dringend beroep gedaan op gemeenten om asielzoekers op te vangen, omdat de opvang in Ter Apel overvol is.”

De gemeente hield op 22 januari een bijeenkomst voor bezorgde inwoners. Daar deed burgemeester Edo Haan er alles aan om de buurtbewoners gerust te stellen. "Het zijn normale mensen", zei hij over de asielzoekers die naar zijn stad moeten komen. Veel van de bezoekers hadden vragen over de veiligheid en de dagbesteding van de asielzoekers.


Demonstreren
Een handjevol mensen dat het niet eens is met de huisvesting van de asielzoekers demonstreerden afgelopen vrijdag al op een rotonde in Zwijndrecht. De organisatoren van de demonstratie van vanavond hopen op een hogere opkomst, mede doordat het protest nu buiten kantooruren valt en meer mensen vrij zijn.

Het moet een vreedzame demonstratie worden. Deelnemers mogen wel spandoeken meenemen en scanderen mag ook, maar alleen buiten op het plein voor het Raadhuis. Een paar inwoners hebben aangegeven te willen inspreken tijdens te vergadering. Daarvoor krijgen ze per persoon 3 minuten de tijd.

Online is een petitie gestart, waar mensen die tegen de komst van de asielzoekers zijn, hun handtekening kunnen zetten. De petitie is inmiddels meer dan 1500 keer ondertekend en zal op een later tijdstip aan de raad overhandigd worden.

Het plan van het college van burgemeester en wethouders om de asielzoekers op te vangen is overigens een principebesluit. Dat betekent dat het college mee wil werken aan het mogelijk maken van de opvang van asielzoekers in Hotel Ara, laat de gemeente weten. De gemeenteraad kan wensen en bedenkingen aan het college meegeven.

Woensdag in het TV Dordrecht Nieuws en op onze website meer over de vergadering en de demonstratie.

Lees ook

aanhoudingsterrenburg

Motorrijder gooit ruiten in van buurtbewoner die hem aanspreekt op gevaarlijk rijgedrag

Een 21-jarige motorrijder heeft het afgelopen weekend erg bont gemaakt in Dordrecht. Hij reed gevaarlijk en hard door de wijk Sterrenburg en gooide de ruiten bij een buurtbewoner in die hem aansprak op zijn rijgedrag. Daarna sloeg hij op de vlucht voor de politie.

opstappunt

Gedenkbordje voor overleden Joop Keesmaat, tegenover fabriek waartegen hij actie voerde

De vorig jaar overleden actievoerder Joop Keesmaat is dinsdagmiddag geëerd met een gedenkbordje in Sliedrecht. Het bordje is geplaatst langs het water aan de Baanhoek. Vanaf die plek is Chemours te zien, de Dordtse chemiefabriek waar hij jarenlang tegen in actie kwam.

politie 02

Minderjarige jongen gewond na steekpartij op camping

Een minderjarige jongen uit Ridderkerk is vorige week gewond geraakt bij een steekpartij op een camping in het Zeeuwse Scharendijke. Een minderjarige jongen uit Meerssen is opgepakt.

Start ZWR 2025 foto Kees Wolthoorn kopie

Eerder afgelaste Zoomer Wantijrun kent nieuwe datum: nu in de ochtend

De Zoomer Wantijrun gaat dit jaar alsnog door. Eigenlijk zou het Dordtse hardloopevenement op 24 juni plaatsvinden, maar vanwege de hitte kon het toen niet doorgaan. De nieuwe datum is 20 september.

yv2026718NKS04152

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Lusail SC (5-0)

De derde oefenzege van FC Dordrecht deze voorbereiding is een feit. In Papendrecht was de ploeg een maatje te groot voor het Qatarese Lusail SC: 5-0. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte onderstaande samenvatting van de wedstrijd.

vrachtwagenbioscoop

Vrachtwagenbioscoop belicht femicide: 'Leer de signalen herkennen'

Een bijzondere verschijning deze dag op de Spuiboulevard in Dordrecht. Voor het Stadskantoor staat een vrachtwagenbioscoop, waarin een korte film en een expositie te zien zijn over femicide en signalen van geweld in relaties.