gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Directeur ASZ fietst voor KiKa

cd1c8a2a1d102b1b7afd5148efe6101e.jpg

Peter van der Meer, directeur van het Albert Schweitzer ziekenhuis, stapt binnenkort op de racefiets voor het goede doel. Hij doet mee aan de Giro di Kika. Een tocht in Italië waarmee geld wordt ingezameld voor onderzoek naar kinderkanker.

Fokko van der Straaten |  | Aangepast op
Peter van der Meer, directeur van het Albert Schweitzer ziekenhuis, stapt op de racefiets voor het goede doel. Hij doet in 2019 mee aan de Giro di Kika. Een tocht in Italië waarmee geld wordt ingezameld voor onderzoek naar kinderkanker.

"Misschien ben ik wel een beetje gek. Het is een zware tocht van zes dagen. Maar ik doe het allemaal om zoveel mogelijk geld op te halen voor onderzoek", vertelt Peter van der Meer. Hij is al weken in training om de Giro di Kika te volbrengen. "Ik heb een heel schema om te trainen, in de buitenlucht en binnen in de sportschool op een spinningfiets."

Van der Meer heeft al meer sportieve prestaties op zijn naam staan. Vorig jaar dook hij nog de Dordtse grachten in tijdens de City Swim. Niet alleen om geld op te halen voor goede doelen, maar ook om zijn collega's en bezoekers van zijn ziekenhuis te inspireren meer te bewegen. "In de toekomst moeten we veel meer inzetten op preventie in plaats van genezen. Het zou mooi zijn als we patiënten al bereiken voor we ze in onze spreekkamers ontvangen."

De sportieve directeur wil minimaal 2500 euro ophalen. Alles wat hij boven dat bedrag ophaalt, wil hij besteden aan kankeronderzoek in zijn eigen Albert Schweitzer ziekenhuis.

In het programma Eilandleven is donderdag een uitgebreid portret van Peter van der Meer te zien.

U kunt hem steunen door een donatie over te maken via www.girodikika.nl/peter-van-der-meer

Lees ook

angeladeruiter.jpg

De nieuwe baas van de veiligheidsregio: 'Een klein incident kan hier razendsnel groot worden'

Ze groeide op tussen de dijken en rivieren en staat nu aan het roer van de organisatie die haar regio moet beschermen. Sinds 1 januari is Angela de Ruiter de nieuwe directeur van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid. "Je weet nooit welke ramp er komt. Maar dat er weer een ramp komt, daar moeten we niet naïef in zijn.”

businkautobrand.jpg

Autobranden

Wagen gaat in vlammen op in Crabbehof

Voor de vijfde keer in nog geen maand tijd is er een auto in Dordrecht in vlammen opgegaan. Het gaat om een wagen die in de nacht van maandag op dinsdag geparkeerd stond aan de Nolensweg.

20260511 - Burgemeester sluit bedrijfspand na vondst wapens.jpeg

Bedrijfspand gesloten na vondst wapens en gestolen voertuig

De burgemeester van Ridderkerk heeft een bedrijfspand in zijn gemeente voor twee weken gesloten. In het gebouw werden tijdens een controle meerdere wapens, contant geld en een gestolen voertuig aangetroffen.

foto artikel woonwagenkamp.jpg

Veel vragen over verhuizing woonwagenbewoners: ‘Gemengde gevoelens’

“Wij hebben deze plek gekregen, maar we willen helemaal niet weg.” Dat zegt Anneke Minnebreuker, een van de woonwagenbewoners aan de Brandts Buysstraat in Dordrecht. Het woonwagenkamp moet plaatsmaken voor nieuwbouwwijk Maasterras. De huidige bewoners moeten verhuizen naar de wijk Wielwijk, maar begrijpen niet dat hun stem niet is meegenomen.

foto ongeval artikel rijnmond

Ongeluk met twee auto's zorgt voor uur vertraging in spits bij tunnel

Op de A15 net na de Noordtunnel is maandagmiddag een ongeluk gebeurd met twee auto's. Daardoor zijn twee rijstroken richting Gorinchem afgesloten. De vertraging loopt even na 16.00 uur op tot een uur. Rijkswaterstaat verwacht de weg rond 17.00 uur weer vrij te kunnen geven.

glennjackiescott.png

Glenn en Jackie wagen de sprong en gaan emigreren: ‘We dachten, is dit het dan?’

Na een hele spannende periode met een te vroeg geboren zoontje en een burn-out besluiten Glenn en Jackie Verdoorn dat het leven anders moet. Ze verruilen de dijken van Papendrecht voor de bergen van Oostenrijk om te ontsnappen aan de ratrace in Nederland: "Het leven is te kort om deze sprong niet te wagen."