gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dit is de gemeente met de minste speeltuinen in onze streek

speeltuin Dordrecht

Hendrik-Ido-Ambacht en Sliedrecht zijn de gemeenten in Zuid-Holland met de minste speeltuinen per duizend kinderen. Dat blijkt uit onderzoek van Uitmetkinderen.nl, dat data van Google Maps en OpenStreetMap analyseerde.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Speeltuinen zijn belangrijk voor de sociale en lichamelijke ontwikkeling van kinderen. In beide gemeenten zijn per duizend kinderen vijf speeltuinen te vinden. In de streek gaan Zwijndrecht en Papendrecht juist aan kop: daar zijn er elf. In laatstgenoemde gemeente werd onlangs nog een inclusieve speeltuin geopend, waar ook kinderen in een rolstoel kunnen spelen.


De cijfers zijn anders als gekeken wordt naar het aantal speeltuinen per 10 vierkante kilometer, blijkt uit het onderzoek. Molenlanden scoort dan met vier speeltuinen het laagst, gevolgd door Hardinxveld-Giessendam met negen. Alblasserdam staat op plek één, met 32 speeltuinen. Zwijndrecht telt er 29 per 10 vierkante kilometer.

De ene speeltuin is overigens de andere niet, stellen de onderzoekers. Vroeger bestond een speeltuin vaak uit een schommel, glijbaan en wipwap. Maar tegenwoordig zijn speelplekken vaker ingericht met natuurlijke materialen zoals boomstammen, keien en houtsnippers en worden ze vaker gecombineerd met sport, bijvoorbeeld door het plaatsen van een panna-kooi of een beweegroute. 

Ook komen natuurspeeltuinen meer in opkomst. Hier kunnen kinderen vrij spelen in bijvoorbeeld zand en water. Natuurmonumenten beheert landelijk inmiddels 23 van zulke speelplekken, maar geen daarvan ligt in onze streek. 

Lees meer over:

Lees ook

Copy of _HPV4386media

Dordtenaar Binke (24) wint zilver tijdens American Solar Challenge

Dordtenaar Binke Struik (24) is met het Delft Solar Team tweede geworden tijdens de American Solar Challenge. Het team bouwde hiervoor een zonneauto, waarmee binnen acht dagen ruim 4000 kilometer moest worden afgelegd.

Ongeluk A15 Papendrecht

A15 bij Papendrecht weer open na ongeluk

Twee voertuigen zijn maandagmiddag met elkaar in botsing gekomen op de A15 bij Papendrecht. Eén voertuig belandde daarbij op zijn kop. De weg is vanaf Sliedrecht-Oost in de richting van Rotterdam volledig afgesloten geweest, maar is maandagavond weer open.

politie 02

Minderjarige jongen gewond na steekpartij op camping

Een minderjarige jongen uit Ridderkerk is vorige week gewond geraakt bij een steekpartij op een camping in het Zeeuwse Scharendijke. Een minderjarige jongen uit Meerssen is opgepakt.

1000115100

Snelheidsduivel (20) schuldig aan zware botsing: taakstraf en rijontzegging

Met 107 kilometer per uur racet T.J. de H. (20) over de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht als plots een taxi van rechts komt. Een crash is onvermijdelijk, de taxichauffeur raakt zwaargewond en kampt nog altijd met de gevolgen. “Ondanks zijn jonge leeftijd had hij al wel behoorlijk wat ervaring op de weg waardoor hij beter had moeten weten”, zegt de rechtbank over De H., die een forse taakstraf en een tijdelijke rijontzegging krijgt.

torenstraatbusink

Man overleden na val uit raam

Aan de Torenstraat in Dordrecht is donderdagavond een man overleden nadat hij uit het raam van een huis is gevallen.

processed-9994FA08-B294-40A4-A44E-8CD97BA293B5

Pasar Malam is terug, maar nu in het Weizigtpark: 'Heel blij'

Wierook, spekkoek, dromenvangers en traditionele Indonesische kleding. Dit en nog veel meer is sinds 2013 jaarlijks te vinden bij de Pasar Malam in Dordrecht. Na de gemiste editie van vorig jaar keert het evenement terug, maar op een nieuwe locatie.