Dordrecht, Netherlands

Dit jaar geen nieuwe Stolpersteine in de binnenstad meer

De geplande steenlegging van 10 november in Dordrecht gaat niet door. Gunter Demnig, de uitvinder van de struikelstenen, heeft zijn rondreis door Nederland vanwege de coronacrisis afgelast. Als gevolg daarop heeft de Dordtse werkgroep Stolpersteine besloten om het plaatsen van de stenen uit te stellen.
Emma Meijer | 19 oktober 2020 13:56 | Aangepast op 19 oktober 2020 13:56
In het atelier van de Duitse kunstenaar liggen tientallen steentjes klaar. De stenen zijn van beton en op de kop zit een messing plaatje waarop de namen staan van de mensen die door de nazi’s verdreven, gedeporteerd en vermoord zijn. De steentjes worden door Demnig zelf of door medewerkers van Openbare Werken aangebracht in de stoep voor het huis waar het slachtoffer als laatste heeft gewoond.

Maar nu het virus weer ernstig is opgelaaid en door de strengere maatregelen van de Rijksoverheid heeft de werkgroep besloten om de steenleggingen voor dit jaar helemaal te schrappen, dit laten zij weten op de website van de Stolpersteine. Zij vinden het niet verstandig om belangstellenden samen te laten komen bij de herdenking en de steenleggingen.

De werkgroep had nog enkele stenen ‘in huis’ van een vorige zending. Die hadden afgelopen voorjaar gelegd moeten worden, maar dat werd vanwege de coronacrisis afgelast. De werkgroep hoopt begin volgend jaar de stenen te kunnen plaatsen.

Meest gelezen

Eieren en gebonk tegen ramen asielopvang Papendrecht: 'De meiden schrokken zich dood'

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 27 feb 2026 12:02

Motorrijder (22) overleden na ernstig ongeluk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 2 mrt 2026 10:56

Lees ook

Waarom deze ouderen niet zónder contanten kunnen: ‘Blij met onze geldmaat!’

Een geldautomaat, wie gebruikt het nog? Ondanks dat het gebruik ervan al jaren terugloopt, blijkt ui...

Opvanglocatie die zou sluiten vangt toch weer vluchtelingen op: ‘Wij wisten van niks’

Bij de opvanglocatie aan de Seringenstraat in Papendrecht is, tot grote verbazing van buurtbewoners,...

De Plucheplakkers: FC Dordrecht moet aan de bak om nacompetitie te halen

Geen periodetitel en play-offticket voor FC Dordrecht na het 1-1 gelijkspel bij Jong PSV van afgelop...

Kijktip: Het derde debat 'Dordrecht Kiest' op TV Dordrecht

Het derde lijsttrekkersdebat ‘Dordrecht kiest’ is deze donderdag vanaf 18:00 te zien op TV Dordrecht...

Woningnood, femicide en Donald Trump: na muziekprijs laat ZOEKHETUITMAN opnieuw van zich horen

De Dordtse punkband ZOEKHETUITMAN komt vrijdag met een nieuwe EP. Met hun muziek spreekt de band zic...

Lange file op snelweg door ongeluk met meerdere voertuigen

Op de A16 bij de Drechttunnel in Dordrecht richting Rotterdam is donderdagochtend een ongeluk gebeur...