gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dit moet er de komende jaren beter in Crabbehof: 'Kijk nog eens goed naar buslijn 3'

7a7c98d7eccd2422dd554e274c7cf2bf.jpg

De gemeenteraadsverkiezingen staan weer voor de deur. In deze tijd is er veel aandacht voor politici, maar wat vinden Dordtenaren van hun stad? En wat moet er wat hen betreft de komende vier jaar veranderen? In de serie 'UITwijken' gaat RTV Dordrecht alle wijken van Dordrecht in om met bewoners in gesprek te gaan.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
In de derde aflevering van deze serie bezoeken verslaggevers Stephanie Roggekamp en Robin Nanninga Crabbehof/Zuidhoven: een wijk bestaande uit twee verschillende buurten, met in totaal ongeveer 8.500 inwoners. Eén van die inwoners is Roger Wagemans, die zich inzet voor het schoonhouden van de straat. "Deze wijk trekt me voornamelijk aan door de manier waarop er gebouwd is en het vele groen."
Ook Barbara Saarloos is een bekend gezicht in de wijk. Ze is coördinator bij Wijk voor Wijk: een echte ontmoetingsplek in Crabbehof. "Dit is een heel gevarieerde wijk, waar best wat dingen spelen ook, maar waar ook heel veel energie en initiatief zit."
Wat kan er beter?War er onder andere speelt in de wijk Crabehof/Zuidhoven, is overlast van hangjongeren. Roger: "Op de plek waar we hier zitten, bevindt zich heel veel jeugd. In de avond zijn het de wat oudere jongeren. Daar zou de politiek best wat in kunnen betekenen, ja." Volgens Barbara mag er meer aandacht komen voor hulp bij energiebesparing. Crabbehof staat vol woningen die lastig te isoleren zijn. "Juist de mensen met de lagere inkomens, zitten in de woningen die helemaal niet zo goed geïsoleerd zijn. Die worden daar het hardst door geraakt."
Ook op straat hebben bewoners van de wijk wel advies voor het toekomstige stadsbestuur. “Wat ik in Zuidhoven heel vervelend vind, is de straataanleg op het ogenblik. De straten zijn allemaal versmald, dat is voor het verkeer heel erg lastig”, aldus een bewoner. Een ander: "Ze hebben net weer lijn 3 omgelegd, van de bus. Ik denk dat daar nog eens goed naar gekeken mag worden."

Lees ook

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.

fotoooooooo.png

Dreun voor museum, dat opnieuw voor sluiting vreest: ‘Een uur voor het reces kwam de brief’

Wordt het Nationaal Onderwijsmuseum in Dordrecht alsnog wegbezuinigd? Het museum leek gered door een aangenomen voorstel in de Tweede Kamer, maar kreeg een paar weken later slecht nieuws van het ministerie. Is sluiting alsnog op komst? “Ergens moeten we daar rekening mee houden, dat is de realiteit.”

Persfoto Chris van Benschop lr.jpg

Chris van Benschop stopt eerder als wethouder

De Dordtse wethouder Chris van Benschop maakt de overstap naar organisatie Mooi Sociaal. Van Benschop zou al afzwaaien als wethouder zodra er een nieuw college is gevormd, maar heeft nu per deze vrijdag haar functie al neergelegd.