gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dit weekend: zowel zaterdag als zondag muziek op TV Dordrecht

d9226c512335cd708ae592dd47c32b09

Dit weekend zijn er weer bijzondere concerten te zien op TV Dordrecht. Zaterdag zenden we het tweede deel van 15. uit, onderdeel van Opwaarts 3 uit februari 2022 in de Wilheminakerk. Zondag kunt u kijken naar een lunchconcert van Club Classique in de Trinitatiskabel

Redactie RTV Dordrecht |  | Aangepast op
Opwaarts
De maand augustus staat de zaterdagavond op TV Dordrecht in het teken van Opwaarts. Unieke concerten uit 2021 en 2022 op bijzondere locaties uit de koker van Bibelot. Het concept van Opwaarts in een notendop: je neemt een bij voorkeur lokale muzikant die de meest uiteenlopende sounds en effecten tot een mooie set omtovert, en voegt daar kleurrijke videokunst aan toe. Het resultaat van deze combinatie was verbluffend op vrijdag 25 februari 2022 in de Wilhelminakerk.

De muziek van Winterdagen en 15. klonk prachtig in de kerk, waarbij het publiek niet naar de artiest keek, maar liggend op een matras genoot van de visuals van Stijn Goossens die op de koepel werden geprojecteerd. 15. is de naam van de Rotterdamse neoklassieke componist Dylan Viset. In het midden van een drukke stad, creëert Viset kalmte, intimiteit en oprechte composities. 15. bundelt zijn gedachten en emoties, met zijn piano zet hij de eb en vloed van het leven om in muziek.

Stijn Goossens is een moderne 3D Animator en Visual Jockey. Tijdens zijn vernieuwende act gebruikt de Dordtenaar visuals die zijn geïnspireerd op zijn liefde voor dans. Op deze manier probeert hij het publiek te raken, zoals hij dit ook bij een reguliere dansshow zou doen. Het 15.-gedeelte van Opwaarts 2022 wordt in twee delen uitgezonden. Deze week op zaterdag 26 augustus is deel 2 vanaf 18.00 uur te zien TV Dordrecht, na het Nieuws-weekoverzicht.

Dordt in Cello
Club Classique is een jong, veelzijdig muziekgezelschap, onder de bezielende leiding van cellist Leonard Besseling en violiste Myrthe Helder. Tijdens het minifestival Cello Opmaat in 2022 maakte deze enthousiaste club musici al een onuitwisbare indruk met hun programma Tableau Vivants, waarin ze met hun muziek schilderijen tot leven wisten te wekken. Deze keer gooien ze het over een andere boeg: ze spelen ‘Classical Soundtracks’, muziek uit bekende en minder bekende films.

Er wordt vaak gezegd dat een film zo goed is als zijn soundtrack: spanning, liefde, humor, vreugde en verdriet komen tot leven als de muziek begint. Club Classique speelt onder andere composities van Smetena, Verdi, Morricone, Putini en Dvorak. Dit lunchconcert van Dordt in Cello 2023, waarvan de registratie in handen was van RTV Dordrecht/Fokko van der Straaten, is deze zondag te zien vanaf 12.00 op TV Dordrecht.
259599108720a955a8a4c2a40ee5a9ad

Lees ook

yv2026718NKS03762

Overtuigende oefenzege FC Dordrecht: 5-0 tegen ploeg uit Qatar

FC Dordrecht liet zaterdag een prima indruk achter in het vijfde oefenduel van deze voorbereiding. In Papendrecht boekte de club een eenvoudige 5-0 zege op Lusail SC, dat komend seizoen uitkomt op het hoogste niveau van Qatar.

businkbrandvaartuig

Pleziervaartuig in brand op Dordtsche Kil, opvarenden nagekeken door ambulancepersoneel

Op het water van de Dordtsche Kil heeft vrijdagochtend een pleziervaartuig in brand gestaan. De opvarenden zijn nagekeken door ambulancepersoneel, meldt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Zuid-Holland Zuid.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in Studio De Witt: In gesprek met Chris van Benschop

Presentator Ben Corino spreekt zaterdagochtend in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM met voormalig wethouder Chris van Benschop. Zij was sinds mei 2022 wethouder namens GroenLinks, maar is sinds juni werkzaam als bestuurder bij Mooi Sociaal.

yv2026718NKS04152

Bekijk hier de samenvatting van FC Dordrecht - Lusail SC (5-0)

De derde oefenzege van FC Dordrecht deze voorbereiding is een feit. In Papendrecht was de ploeg een maatje te groot voor het Qatarese Lusail SC: 5-0. De Streekomroep was erbij op Sportpark Slobbengors en maakte onderstaande samenvatting van de wedstrijd.

bigrivers2025

Meer dan 150 artiesten op tien podia: hoe Big Rivers duizenden bezoekers trekt

De historische binnenstad van Dordrecht verandert vanaf vrijdag weer drie dagen lang in één groot openluchtpodium. Big Rivers trekt jaarlijks zo'n 140.000 bezoekers en behoort daarmee tot de grootste gratis muziekfestivals van Nederland.

politie 01

Man trekt gouden ketting van nek 84-jarige vrouw

Een 84-jarige vrouw uit Zwijndrecht is eerder deze maand op brute wijze beroofd van haar ketting. De vrouw liep van de Lindeweg over de brug naar de Beethovenlaan, toen een onbekende man haar gouden ketting van haar nek af trok. Hij is opgepakt.