gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Doodsteken partner met broodmes was mogelijk zelfverdediging, verdachte voorlopig vrij

6d90a2fe5490ce16e782481bf1d4fec2

De Papendrechtse die wordt verdacht van het doodsteken van haar partner in oktober 2021 mag haar rechtszaak in vrijheid afwachten. Uit onderzoek van de patholoog is gebleken dat ze zich mogelijk heeft verdedigd met een broodmes, toen haar man haar te lijf wilde gaan. Dat bleek dinsdagmorgen tijdens een zitting op de rechtbank.

 | Aangepast op
De vrouw zou eerder mishandeld zijn door de man die zaterdagavond 23 oktober overleed na een steekpartij in een woning aan de Guido Gezellestraat in Papendrecht. Haar advocaat Gerald Roethof vertelt dat de man eerder onder meer een sigaret in haar gezicht heeft uitgedrukt en haren uit haar hoofd heeft getrokken.


Dat de vrouw zichzelf zou hebben verdedigd blijkt ook uit de reconstructie waarbij het incident werd nagespeeld. De vrouw hield het mes op zo'n manier dat het klopte met de fatale wond die haar man opliep.

Groot applaus
Justitie gaat naar aanleiding van de eerste onderzoeksresultaten ook uit van dood door schuld, naast doodslag. Dood door schuld is een minder ernstige aantijging dan doodslag. Justitie betoogde nog dat ze langer moest vastzitten. "Het incident veroorzaakte veel onrust in Papendrecht."


Advocaat Roethof reageerde daarop: "Als er een onschuldige vrouw blijkt vast te zitten is de schok nog veel groter." De uitspraak van de rechter dat de 37-jarige vrouw het vervolg van de rechtszaak in vrijheid mag afwachten werd met een groot applaus ontvangen. In de rechtszaal waren veel familieleden aanwezig.

Op 21 oktober wordt de rechtszaak vervolgd en hoort de rechter getuigen. Begin november volgt de uitspraak van de rechter.

Lees ook

archieffotopolitie

Achtervolging met tien politiewagens en helikopter eindigt nadat vluchtauto wordt aangetikt

De politie heeft vrijdagochtend met man en macht een auto achtervolgd. De vluchtende auto, die om meerdere redenen gezocht werd, werd uiteindelijk gestopt in Ridderkerk nadat hij een beuk kreeg van een politiewagen. Er zijn twee mannen aangehouden.

Simav-48

3D-spel van molenstichting genomineerd voor prijs

Molenstichting SIMAV (Stichting tot Instandhouding van Molens in de Alblasserwaard en de Vijfheerenlanden) is genomineerd voor de VriendenLoterij Molenprijs 2026. De stichting maakt kans op 50.000 euro met het educatieve project ‘Waar is de molenaar?’. Vanaf deze woensdag kan het publiek op het 3D-spel van SIMAV stemmen.

nk20260828NKS01156

FC Dordrecht met ruime cijfers onderuit op Volendamse kermisavond

FC Dordrecht is hard onderuit gegaan op bezoek bij FC Volendam. De formatie van trainer Paul Nuijten verloor met 6-1, mede dankzij eigen fouten in de opbouw. Vier doelpunten van Henk Veerman deden de Schapekoppen definitief de das om, Vetkal scoorde aan Dordtse kant.

brandspouwmuur

Brand in spouwmuren na dakdekwerkzaamheden

In een huis aan de Soeteliefskamp in Hendrik-Ido-Ambacht is dinsdagmiddag brand ontstaan. Dat gebeurde toen dakdekkers op het dak bezig waren met werkzaamheden.

Noordtunnel en brug over de noord

Maatregelen rond Noordtunnel: extra bergers en brug langer beschikbaar

Rijkswaterstaat heeft maatregelen genomen om verkeer op de A15 en in omliggende gemeenten bij calamiteiten in bijvoorbeeld de Noordtunnel om te kunnen leiden. Nu de Papendrechtsebrug dicht is, wordt elke onderbreking op de A15 meteen gevoeld. Daarom kan bijvoorbeeld vanaf deze zomer de Brug over de Noord langer beschikbaar blijven voor wegverkeer dan normaal.

het winkeltje

Alle sporen leiden naar het einde: treinwinkel sluit de deuren

Het is het einde van een tijdperk: treinenwinkel ‘Het Winkeltje’ in Dordrecht verdwijnt eind dit jaar na 66 jaar uit het Dordtse straatbeeld. Een groot gemis voor liefhebbers van modeltreinen, die hun exemplaar daar kunnen laten repareren of een nieuwe kunnen aanschaffen. “Het is wel tijd, vind ik”, zegt eigenaar Jankees Verheij.