gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordrecht Zuid begint weer op een station te lijken

2c896d816f7cac726e0e5cb5916e1e59

Na achttien dagen omreizen is het maandag eindelijk zover: station Dordrecht Zuid is weer klaar voor treinreizigers. De komende dagen worden er nog hekken, bankjes, wachthokjes en digitale informatieborden neergezet. ProRail-bouwmanager Corné Kriesels spreekt van een ‘volgens planning lopend project’.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Wie in de afgelopen weken even naar het spoor keek vanaf de N3, zag daar op een groot stuk geen rails liggen. In die tijd zijn er ruim 130 perronplaten gelegd. Daaronder zitten grote betonnen blokken die ervoor moeten zorgen dat de boel niet verzakt.

Drempelloos instappen
De reizigers kunnen vanaf maandag drempelloos instappen. Voor de verbouwing was dat anders, toen het perron acht centimeter hoger lag. Voor maandag moet ProRail ook nog kabels op de juiste plek leggen, de treinbeveiliging geïnstalleerd en testen met een locomotief. Ook wordt er nog roest van de rails geschraapt, ook wel ‘roestrijden’ genoemd.

Op 7 november rijden de treinen weer na de dagenlange werkzaamheden. Het station is dan nog niet klaar, want onder meer het plaatsen van liften en nieuwe trappen staan dan nog op de planning. Dat gebeurt overdag. ProRail vraagt binnenkort een vergunning aan bij de gemeente voor de bouw van een nieuwe fietsenstalling.

RTV Dordrecht maakte voor de werkzaamheden deze reportage:

Lees ook

controledordecht

Tien aanhoudingen bij controle op rijden onder invloed

De politie in Dordrecht heeft afgelopen weekend tien automobilisten opgepakt, die worden verdacht van het rijden onder invloed van alcohol en/of verdovende middelen. Dit kwam aan het licht bij een controle in de nachtelijke uren.

IMG_6652

Dordtse Spuiweg gaat op de schop en wordt fietsstraat met tweerichtingsverkeer

Grote veranderingen aan de Dordtse Spuiweg. De eenrichtingsstraat die een afzonderlijk fietspad aan de zijkant van de straat heeft, wordt de komende maanden veranderd in een fietsstraat met tweerichtingsverkeer. Daarom is de weg tot begin december dicht.

IMG_7020

Park met Schotse hooglanders open: hekken moeten nieuwe uitbraak voorkomen

Het Dubbelmondepark in Dordrecht is weer open voor wandelaars. Het park is bijna twee weken gesloten geweest, nadat de Schotse hooglanders die daar verblijven uitbraken en op de N3 terechtkwamen.

alicesprings

Zondag op TV Dordrecht: Big Rivers-concert Alice Springs

Augustus is Big Rivers-maand, met iedere week een concert van de 26e editie van het grootste gratis muziekfestival van Nederland. De komende zondagen is het slotconcert van Alice Springs te zien op TV Dordrecht.

uysalraad

Uysal niet langer fractievoorzitter PRO Dordrecht: ‘Andere verdeling van mijn tijd’

Abdullah Uysal is niet langer de fractievoorzitter van politieke partij PRO Dordrecht (voorheen GroenLinks/PvdA). Het stokje wordt overgenomen door twee mensen: Frouke de Vries en Sam Pauwels.

politiestock

Verdachten schietpartij waarbij Dordtenaren gewond raakten langer vast

De politie heeft twee mannen opgepakt na een schietpartij, waarbij twee Dordtenaren gewond raakte. Zij blijven zeker veertien dagen langer vastzitten, meldt de politie.