gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaar baalt van vernieling Trabantje

Hij had 'm zaterdagavond even op de parkeerplaats van sportpark Amstelwijck in Dordrecht gezet, maar de volgende dag bleken vandalen zijn Trabantje flink te hebben vernield. Dordtenaar Etienne Busink vertelt aan RTV Rijnmond-verslaggever Thijs Bom dat hij daar enorm van baalt.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Busink uitte z'n frustratie met een foto van z'n vernielde autootje op Facebook en kreeg prompt reacties van mensen, die meenden te weten wie de daders waren. "Ja, ik heb beide jongens een persoonlijk bericht gestuurd. Ze melden zich bij mij of ik doe aangifte bij de politie."

"Waarom moet dat nou", moppert hij nog na; "voorruit kapot, zijraam ingeslagen, bumper verbogen en ze hebben ook nog over de auto heen gelopen. Alles bij elkaar een behoorlijke schade en die wil ik echt op de daders proberen te verhalen."

Busink is eigenaar van Trabanthuren.nl, een bedrijf dat ontstond vanuit z'n hobby: "Ja, ik heb iets met Trabantjes en ik kreeg er steeds meer. Inmiddels heb ik er vijftig en de meeste rijden ook. Die verhuur ik aan andere liefhebbers, zoals ook met deze de bedoeling was."

De autootjes zijn eigenlijk een soort oldtimers, weet hij: "ze komen uit Oost-Duitsland. De eersten werden gebouwd in 1958 en de laatste rolde in 1991 van de band". Tijdens het gesprek meldt zich een man, die er eentje wil kopen, maar Busink is resoluut: "ik verkoop ze niet".

Waarom zo'n bijzonder oud karretje dan neergezet op een afgelegen parkeerplaats? "Iemand in het Van der Valk hotel had 'm gehuurd, maar ik kon daar het terrein niet op. Toen heb ik 'm maar even op die

parkeerplaats gezet. Er stond er nog eentje, maar die is gelukkig nog heel."

Lees ook

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.

gevangenisdordrecht

Saban S. (20) krijgt tbs na geweldsuitbarsting in Dordtse gevangenis

De rechtbank heeft een gedetineerde, die twee medewerkers van de gevangenis heeft mishandeld, tbs opgelegd. De geweldsdelicten gebeurde in PI Dordrecht. De man zit inmiddels al in een kliniek en gaat dus niet terug naar de cel.

dorem 12

Na iets betere resultaten nu harde klap voor FC Dordrecht: ‘Afgelopen periode analyseren’

Waar FC Dordrecht na een knappe overwinning op Almere City en een gelijkspel in Den Bosch uit een dal begon te klimmen, is het vrijdagavond tegen FC Emmen (0-3) toch misgegaan voor de formatie van Paul Nuijten. Na een slechte eerste en een betere tweede helft moesten de Schapekoppen het onderspit delven. “Teleurstellende avond.”

Boeken tussen dozen en portret

65.000 boeken verhuizen: bibliotheek AanZet vraagt ook klanten om mee te sjouwen

Een monsterklus voor personeel van de stadsbibliotheek in Dordrecht. Na 40 jaar verhuist de bieb van AanZet namelijk naar het nieuwe Dordthuis, waar het samen met onder meer de gemeente het nieuwe onderkomen zal betrekken. Maandag start het personeel al op de nieuwe plek, daarna volgen duizenden boeken. En de bieb kan de hulp van klanten daarbij goed gebruiken.

20261009104563

Bestelbus klapt op stilstaande auto op A15, twee gewonden

Een bestelbus is vrijdagochtend op een stilstaande auto geklapt op de A15 bij Ridderkerk. Twee inzittenden van de auto zijn gewond naar het ziekenhuis gebracht.

laurent

Lauran (16) moest geduld hebben, maar nu heeft hij zijn eigen patatkar

"Dit is 'm!" Trots laat de 16-jarige Lauran Brand zijn splinternieuwe patatkar zien. Op de Dam in Alblasserdam is Lau’s Frietboutique iedere zaterdag te bezoeken. Daarmee is Lauran misschien wel de jongste ondernemer uit de regio. "Ondernemen is altijd een risico, maar ik denk dat ik het kan."