gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaar baalt van vernieling Trabantje

Hij had 'm zaterdagavond even op de parkeerplaats van sportpark Amstelwijck in Dordrecht gezet, maar de volgende dag bleken vandalen zijn Trabantje flink te hebben vernield. Dordtenaar Etienne Busink vertelt aan RTV Rijnmond-verslaggever Thijs Bom dat hij daar enorm van baalt.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Busink uitte z'n frustratie met een foto van z'n vernielde autootje op Facebook en kreeg prompt reacties van mensen, die meenden te weten wie de daders waren. "Ja, ik heb beide jongens een persoonlijk bericht gestuurd. Ze melden zich bij mij of ik doe aangifte bij de politie."

"Waarom moet dat nou", moppert hij nog na; "voorruit kapot, zijraam ingeslagen, bumper verbogen en ze hebben ook nog over de auto heen gelopen. Alles bij elkaar een behoorlijke schade en die wil ik echt op de daders proberen te verhalen."

Busink is eigenaar van Trabanthuren.nl, een bedrijf dat ontstond vanuit z'n hobby: "Ja, ik heb iets met Trabantjes en ik kreeg er steeds meer. Inmiddels heb ik er vijftig en de meeste rijden ook. Die verhuur ik aan andere liefhebbers, zoals ook met deze de bedoeling was."

De autootjes zijn eigenlijk een soort oldtimers, weet hij: "ze komen uit Oost-Duitsland. De eersten werden gebouwd in 1958 en de laatste rolde in 1991 van de band". Tijdens het gesprek meldt zich een man, die er eentje wil kopen, maar Busink is resoluut: "ik verkoop ze niet".

Waarom zo'n bijzonder oud karretje dan neergezet op een afgelegen parkeerplaats? "Iemand in het Van der Valk hotel had 'm gehuurd, maar ik kon daar het terrein niet op. Toen heb ik 'm maar even op die

parkeerplaats gezet. Er stond er nog eentje, maar die is gelukkig nog heel."

Lees ook

yv2026412NKS02384.jpg

FC Dordrecht nipt te sterk voor amper uitgekaterde kampioen

Na acht duels zonder zege mag FC Dordrecht weer eens drie punten bijschrijven. In een wedstrijd waarin voor tegenstander ADO Den Haag weinig op het spel stond, was de thuisclub met 1-0 te sterk voor de pas gekroonde Keuken Kampioen Divisie-kampioen.

korfbalfoto.png

Euforische beelden: DeetosSnel naar het hoogste korfbalniveau

DeetosSnel/QLS speelt komend zaalseizoen op het hoogste niveau van Nederland. De Dordtse korfballers waren zaterdag te sterk voor het Amsterdamse Blauw-Wit (20-18) en zetten, met hulp van honderden meegereisde fans, de Maaspoort in Den Bosch op z’n kop.

IMG-20260411-WA0008.jpg

Man gestoken met schaar, 18-jarige aangehouden

Bij een ruzie in de Dordtse wijk Sterrenburg is zaterdag gestoken. Een 18-jarige man is aangehouden, meldt de politie. Ook is er een schaar in beslag genomen.

Waar kan ik hier poepen_1.png

LUISTER: De noodzaak van toiletten in het openbaar, waar kan ik hier poepen?

Niet meer de deur uit durven omdat er geen openbare toiletten in de buurt zijn. Voor één op de vier Nederlanders is dat werkelijkheid. Die komen er bekaaid vanaf in Sliedrecht: die gemeente scoort het laagst in onze streek. Maar waar loopt je allemaal tegenaan als je nodig moet?

foto artikel kermis rid.jpg

Zorgen over gewelddadige jeugdgroepen: ‘Ze hebben messen en andere wapens bij zich’

Er zijn in Ridderkerk zorgen over gewelddadige jongerengroepen in en rondom het dorp. De burgemeester besloot onlangs in samenspraak met politie en Openbaar Ministerie om de kermis aan te wijzen als veiligheidsrisicogebied. Naar nu blijkt, zijn rivaliserende jeugdgroepen die rondlopen met wapens daarvan de oorzaak. “We willen het hier graag rustig en veilig houden.”

huurder pand.png

Hoofdhuurder oud schoolgebouw langs N3 sleept gemeente voor de rechter

Stichting Home, de hoofdhuurder van het voormalige schoolgebouw aan de Merwedestraat in Dordrecht, wil het eerder uitgebrachte rapport van de gemeente Dordrecht van tafel halen. Volgens dat rapport is het gebouw onveilig door brandgevaar. De stichting is van mening dat het onderzoek onjuist en onvolledig is, dus gaan ze naar de rechter.