gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaar baalt van vernieling Trabantje

Hij had 'm zaterdagavond even op de parkeerplaats van sportpark Amstelwijck in Dordrecht gezet, maar de volgende dag bleken vandalen zijn Trabantje flink te hebben vernield. Dordtenaar Etienne Busink vertelt aan RTV Rijnmond-verslaggever Thijs Bom dat hij daar enorm van baalt.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Busink uitte z'n frustratie met een foto van z'n vernielde autootje op Facebook en kreeg prompt reacties van mensen, die meenden te weten wie de daders waren. "Ja, ik heb beide jongens een persoonlijk bericht gestuurd. Ze melden zich bij mij of ik doe aangifte bij de politie."

"Waarom moet dat nou", moppert hij nog na; "voorruit kapot, zijraam ingeslagen, bumper verbogen en ze hebben ook nog over de auto heen gelopen. Alles bij elkaar een behoorlijke schade en die wil ik echt op de daders proberen te verhalen."

Busink is eigenaar van Trabanthuren.nl, een bedrijf dat ontstond vanuit z'n hobby: "Ja, ik heb iets met Trabantjes en ik kreeg er steeds meer. Inmiddels heb ik er vijftig en de meeste rijden ook. Die verhuur ik aan andere liefhebbers, zoals ook met deze de bedoeling was."

De autootjes zijn eigenlijk een soort oldtimers, weet hij: "ze komen uit Oost-Duitsland. De eersten werden gebouwd in 1958 en de laatste rolde in 1991 van de band". Tijdens het gesprek meldt zich een man, die er eentje wil kopen, maar Busink is resoluut: "ik verkoop ze niet".

Waarom zo'n bijzonder oud karretje dan neergezet op een afgelegen parkeerplaats? "Iemand in het Van der Valk hotel had 'm gehuurd, maar ik kon daar het terrein niet op. Toen heb ik 'm maar even op die

parkeerplaats gezet. Er stond er nog eentje, maar die is gelukkig nog heel."

Lees ook

joost hut.jpg

Vogelkijkhut in Dordtse Biesbosch gepimpt: ‘Het nodigt je uit’

De vogelkijkhut in de Nieuwe Dordtse Biesbosch bij de tongplaat heeft een make-over gekregen. In opdracht van Staatsbosbeheer mocht kunstenaar Joost Zwanenburg zich uitleven: en nu zie je de dieren daar niet langer alleen door een verrekijker.

Laanvanrigaaaa.png

Binnen één jaar van plan naar uitvoering: 56 flexwoningen voor 168 Oekraïense vluchtelingen

Dordrecht is ruim vijftig flexwoningen voor Oekraïense vluchtelingen rijker. De afgelopen maanden werkte de gemeente in samenwerking met woningcoorperatie Trivire aan de plaatsing van de modulaire woningen aan de Laan van Riga. Deze moeten de komende drie tot vijf jaar gaan gelden als woning voor 168 vluchtelingen. Maar daar blijft het niet bij.

moestuininbraak.png

Dieven stelen tuingereedschap van sociale moestuin: 'Te triest voor woorden'

Dieven hebben afgelopen weekend hun slag geslagen bij de Stichting Sociale Moestuin Sliedrecht. Volgens de vereniging is al het accu-tuingereedschap en gereedschap dat met een benzinemotor werkt meegenomen, zoals bosmaaiers, elektrische heggenscharen, bladblazers en kettingzagen.

IanSWFxx7qWTPoa7Jz5YHXH5olJhsH99bMRZtLg3.jpg

Geen vrachtauto's, touringcars en landbouwverkeer meer over de Zwijndrechtsebrug

Vrachtwagens, touringcars en landbouwvoertuigen mogen vanaf begin volgende maand niet meer over de Zwijndrechtsebrug rijden. De brug tussen Dordrecht en Zwijndrecht is op sommige plekken dusdanig versleten, dat de maatregel nodig is om de brug tot aan de renovatie vanaf 2030 veilig te kunnen gebruiken.

50jaarduwvaart.png

'Er was eens...': 50 jaar duwvaart

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Zoals de documentaire uit 2007 over 50 jaar duwvaart, die donderdagavond te zien is op TV Dordrecht.

nijverheidstraat.jpg

Motorrijder naar ziekenhuis na aanrijding

Een motorrijder is donderdagochtend gewond geraakt bij een aanrijding in Dordrecht. Hij kwam op de kruising van de Nijverheidstraat en de Mijlweg in botsing met een auto.