gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtenaar baalt van vernieling Trabantje

Hij had 'm zaterdagavond even op de parkeerplaats van sportpark Amstelwijck in Dordrecht gezet, maar de volgende dag bleken vandalen zijn Trabantje flink te hebben vernield. Dordtenaar Etienne Busink vertelt aan RTV Rijnmond-verslaggever Thijs Bom dat hij daar enorm van baalt.

Dennis Koorevaar |  | Aangepast op
Busink uitte z'n frustratie met een foto van z'n vernielde autootje op Facebook en kreeg prompt reacties van mensen, die meenden te weten wie de daders waren. "Ja, ik heb beide jongens een persoonlijk bericht gestuurd. Ze melden zich bij mij of ik doe aangifte bij de politie."

"Waarom moet dat nou", moppert hij nog na; "voorruit kapot, zijraam ingeslagen, bumper verbogen en ze hebben ook nog over de auto heen gelopen. Alles bij elkaar een behoorlijke schade en die wil ik echt op de daders proberen te verhalen."

Busink is eigenaar van Trabanthuren.nl, een bedrijf dat ontstond vanuit z'n hobby: "Ja, ik heb iets met Trabantjes en ik kreeg er steeds meer. Inmiddels heb ik er vijftig en de meeste rijden ook. Die verhuur ik aan andere liefhebbers, zoals ook met deze de bedoeling was."

De autootjes zijn eigenlijk een soort oldtimers, weet hij: "ze komen uit Oost-Duitsland. De eersten werden gebouwd in 1958 en de laatste rolde in 1991 van de band". Tijdens het gesprek meldt zich een man, die er eentje wil kopen, maar Busink is resoluut: "ik verkoop ze niet".

Waarom zo'n bijzonder oud karretje dan neergezet op een afgelegen parkeerplaats? "Iemand in het Van der Valk hotel had 'm gehuurd, maar ik kon daar het terrein niet op. Toen heb ik 'm maar even op die

parkeerplaats gezet. Er stond er nog eentje, maar die is gelukkig nog heel."

Lees ook

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

Fotopersburo Busink politieautos

Agent gewond nadat automobilist inrijdt op politieauto's

Een automobilist is vrijdagochtend ingereden op politieauto’s in Papendrecht. Een agent is daarbij gewond geraakt, meldt de politie.

1131bcb2-d048-353e-9418-3d57e550165b (1)

Kapper dagenlang gegijzeld en bedreigd: 'Het is een gewone jongen'

Een kapper is in maart van dit jaar gegijzeld gehouden in Papendrecht waarbij losgeld werd gevraagd. Na twee dagen is het slachtoffer weer vrijgelaten. Het is niet bekend of het geld is betaald.

artikelfoto tandarts

Tandarts te duur? Deze artsen helpen mensen bij klachten

Wie wel met kiespijn rondloopt, maar geen geld heeft voor een bezoek aan de tandarts, kan op zaterdag 10 oktober terecht tijdens de Tandartsdag. In meerdere gemeenten in de Drechtsteden kunnen mensen met urgente klachten die dag gratis worden behandeld. Stichting ANDERS organiseert de dag voor de tweede keer.

nk20260905NKS02061

Verre uitwedstrijd voor FC Dordrecht in eerste ronde KNVB Beker

FC Dordrecht neemt het in de eerste ronde van de KNVB Beker op tegen derdedivisionist SC Genemuiden. De Dordtenaren kwamen vrijdag als laatste uit de koker tijdens de loting in het ESPN-programma De Voetbalkantine.

foto drechttunnel a15

wegen

Verbreding A15 blijft in de ijskast, renovatie van deze tunnels gaat door

De geplande renovaties van de Noordtunnel en Drechttunnel kunnen gewoon doorgaan. Dat blijkt uit de nieuwe prioriteitenlijst van het Ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Slecht nieuws is er voor filerijders op de A15 tussen Papendrecht en Gorinchem: dat stuk snelweg wordt voorlopig niet verbreed.