Vrijdag en zaterdag was de 39e editie van de Elfstedenroeimarathon, met 98 teams uit binnen- en buitenland. "Er waren zelfs teams uit Argentinië, de Verenigde Staten en Frankrijk", blikt Chantal terug.
Om de roeitocht te halen moet je als team 210 kilometer afleggen binnen 24 uur. Het gaat dag en nacht door. De Dordtenaren, met de teamnaam 'De Bevers', deden met twaalf leden tussen de 30 en 77 jaar oud mee. De teamleden wisselden elk uur.
'Indrukwekkend'
“Ik mocht over de finisch roeien en dat was erg mooi en indrukwekkend”, vertelt Chantal. "Tijdens het binnenroeien werden alle namen van het team genoemd en ons goede doel. Ik zat vol van de adrenaline en juichte mee met het publiek terwijl we finishten."
Chantal kijkt terug op een mooie ervaring met veel toeschouwers en een gemoedelijke sfeer, zoals ze het zelf beschrijft. "Verder waren de weersomstandigheden erg goed en er stond weinig wind. Alleen de nachtploeg heeft wat last gehad van mist. Er waren veel bruggetjes op de route en vanwege het slechte zicht zijn we in de nacht wat tijd verloren. Maar dat kon de dagploeg later weer rechtzetten", vertelt ze.
Het Dordtse team eindigde op plek 84, maar een hoge plek in het klassement was volgens Chantal niet het doel. "Het belangrijkste is dat we geld voor het goede doel hebben opgehaald en als team hadden we de doelstelling om de tocht binnen 23 uur te halen."
Goede doel
Het team deed er iets langer over dan 23 uur. Dat kwam volgens Chantal door een klein foutje op het einde. "Bijna alles ging goed volgens het schema. We hadden de tocht verdeeld in 24 etappes. We moesten dan zelf de wisselpunten met coördinaten uitstippelen in het draaiboek, daar zijn we een halfjaar van tevoren al mee begonnen. Bij één van de laatste etappes hadden we een kleine misrekening, waardoor we wat vertraging hadden opgelopen."
Maar dat laatste mocht de pret niet drukken. "Het laatste stukje hebben we extra aangezet en toen zijn we gefinisht. Een erg mooie ervaring was het. Het hele team heeft zijn eigen etappes afgemaakt en er is niemand afgevallen. En we hebben 2000 euro voor het goede doel opgehaald tijdens het roeien, inmiddels is dat gestegen naar bijna 2200 euro. Prachtig dat we dat bedrag hebben opgehaald", zegt de roeister enthousiast.
KDR&ZV heeft het bedrag ingezameld voor het goede doel STARDO (Stichting Aangepast Roeien Dordrecht & Omstreken). Die stichting maakt het mogelijk dat ook mensen die minder mobiel zijn of leven met een beperking toch van de roeisport kunnen genieten.