gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Brouwers brengen ‘Dordts Blondje’ op de markt

7cb153d2bf6b2169c51aad74308d7192

Dordtse binnenstadbewoners Walter Sierig en Wim van Drongelen vonden het Dordtse bieraanbod niet toereikend, en begonnen daarom onlangs maar met hun eigen bierbrouwerij:De Dordtse Brouwers. Hun eerste zelfgebrouwen biertje, Dordts Blondje, is binnenkort te bestellen bij Dordtse horeca.

Vivian Rutte |  | Aangepast op
“We zijn vaste klanten bij verschillende Dordtse horecagelegenheden, dus dat was een kwestie van een praatje maken en aan de slag,” zegt Wim. Vooral omdat het een Dordts product is, verwachten de Dordtse Brouwers hun speciaalbieren wel te kunnen slijten aan de horeca-ondernemers in de stad.


De keuze voor het bier was snel gemaakt: “Veel jonge mensen drinken graag IPA’s, maar die zijn erg bitter omdat er veel hop in zit. Daar houden wij niet van, dus wij hebben gekozen voor een blond biertje.” Het bier heeft een zoetige smaak, maar is ook fris: “Echt een zomerbiertje, vinden wij.”


Het Dordts Blondje is binnenkort verkrijgbaar bij onder meer Café Merz en Wijnhuis 167.

Lees ook

WhatsApp Image 2026-08-06 at 21.32.10

Veel rook door schrootbrand bij recyclingbedrijf

Bij een recyclingbedrijf in het havengebied in Dordrecht heeft donderdagavond een grote brand gewoed in een hoop schroot. De brandweer rukte massaal uit om het vuur te bestrijden.

mesenbijl

Man valt mensen in het centrum lastig, blijkt bijl en groot mes op zak te hebben

De politie heeft een man opgepakt die begin vorige week meerdere mensen in het centrum van Dordrecht heeft lastiggevallen. Bij het fouilleren van de man bleek dat hij een groot mes en een bijl op zak had.

FOTO THUMB POTEN IN DE KLEI - SCHOENVERVER

Niels verft schoenen naar wens van de klant: ‘Ik hoef nooit nee te zeggen’

Niels van Mourik krijgt schoenen van ongeverfde leer binnen in zijn atelier in Alblasserdam. Vervolgens kleurt hij het schoeisel naar wens van de klant. Klinkt best eenvoudig, maar Megan leert dat schoenen verven toch wat lastiger is dan gedacht.

Boot screenshot

Opvangschip asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt vervangen

Het schip dat het COA gebruikt voor de opvang van asielzoekers in Hendrik-Ido-Ambacht wordt ingewisseld voor een nieuw vaartuig. Aan de bestaande opvang verandert niets door de wisseling van het schip.

hennepkwekerijcrabbehof

Dagenlange lekkage leidt tot ontdekking hennepkwekerij

De politie heeft een hennepkwekerij met meer dan 450 planten ontdekt in de Dordtse wijk Crabbehof. De kwekerij kwam aan het licht door een lekkage, waar de onderbuurman al vijf dagen last van had.

toerismedor

Steeds meer toeristen naar Dordrecht: 'We waren een ondergeschoven parel'

Steeds meer toeristen uit eigen land brengen een bezoekje aan Dordrecht. De stad werd vorig jaar 3,1 miljoen keer bezocht door binnenlandse toeristen, een toename van vijf procent in vergelijking met 2024. “Waar vind je nou zo’n mooie stad met een mooie mix aan mogelijkheden?”