gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Decemberdagen ‘zeer succesvol’ volgens organisatie, dit is waarom

482089210f4be951e12ed743e65ba580

Trots overheerst bij de organisatie van de Dordtse Decemberdagen. Het evenement is naar eigen zeggen ‘in kwaliteit en omvang verder gegroeid tot een solide winterprogramma met aantoonbare meerwaarde voor de stad’.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Een stadswandeling, rondvaarten, muziek, de teruggekeerde ijsbaan in het centrum en vooral héél veel lichtjes. De organisatie zorgde samen met vele partners voor een levendige binnenstad tussen medio december en afgelopen weekend, toen deze editie van het evenement op zijn einde liep.

“De Dordtse Decemberdagen laat zien wat Dordrecht kan bereiken wanneer ondernemers, gemeente en partners gezamenlijk optrekken”, merkt Dave Geensen namens Dordrecht Marketing. “Levendigheid en een flinke impuls voor ondernemers is waar we het in de basis voor doen. Tegelijk is het ook een prachtig event waarmee we letterlijk de spotlights op Dordrecht zetten.”

Wethouder Maarten Burggraaf hint op een ‘verdere groei in de komende jaren’ van het evenement. “Het is prachtig om te zien dat bewoners en bezoekers die gezelligheid en verbondenheid hebben kunnen ervaren én dat onze ondernemers hiervan profiteren. Dit smaakt duidelijk naar meer.”

Ondernemers pikten namelijk een mooi graantje mee van de Decemberdagen. Dordrecht Marketing claimt via een recente peiling dat 90 procent van de ondernemers in de binnenstad een hogere omzet had dan tijdens de vorige editie van het evenement.

Twee van de grote publiekstrekkers waren de ijsbaan op de Spuihaven en het Dwaalspoor, een lichtjesroute door de binnenstad. 1400 bezoekers maakten tijdens het evenement een begeleide stadswandeling, 1800 mensen stapten de afgelopen drieënhalve week in een rondvaartbootje. Dat is volgens de organisatie 40 procent meer dan de vorige Decemberdagen.

De volgende editie is tussen 11 december 2026 en 3 januari 2027. “Op basis van de laatste ervaringen worden verdere verbeteringen doorgevoerd, zodat de Dordtse Decemberdagen zich blijft ontwikkelen en hét toonaangevende winterevenement voor de regio”, besluit de organisatie.

Lees meer over:

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_03_06.Still002

GSC/ODS uit opnieuw onvrede over Stadspark-plan: ‘Club dreigt ten onder te gaan’

GSC/ODS heeft opnieuw een brandbrief naar de Dordtse gemeenteraad gestuurd. De voetbalclub vreest voor de gevolgen van het Stadspark XL-plan en hoopt de lokale politici wakker te schudden. “Als het plan wordt doorgezet, is onze club ten dode opgeschreven.”

WhatsApp Image 2026-08-25 at 17.00.33 (1)

Autobrand in parkeergarage Dordrecht

In parkeergarage Drievriendenhof in Dordrecht is dinsdagmiddag op de eerste verdieping een auto in de brand gevlogen. Hoe de brand is ontstaan is niet bekend, de garage is tijdelijk afgesloten geweest vanwege de rookontwikkeling.

rwsongeluka15a16

Vrachtwagen vliegt uit de bocht en blokkeert deel snelweg tijdens ochtendspits

Op knooppunt Ridderkerk is donderdagochtend een vrachtwagen uit de bocht gevlogen. Het voertuig kwam van de A15 (Europoort) en wilde invoegen op de A16 richting Breda, maar dat ging verkeerd. De vrachtwagen reed rechtdoor, over een grasstrook en belandde op de twee rechterrijstroken van de A16.

sliedrechtdrone

Inwoners denken mee over wonen in Sliedrecht

Wat is er nodig om goed en passend wonen mogelijk te maken voor iedereen? Om dat beter in kaart te krijgen, kunnen inwoners van Sliedrecht tot en met 28 september een enquête invullen. De antwoorden vormen voor de gemeente een belangrijke basis in het vormen van een nieuwe woonvisie.

Natasja buschauffeur verhaal foto

Voor buschauffeur Natasja is staken voor sociale zekerheid belangrijk: ‘Best pittig’

De ov-staking van woensdag is niet zonder reden. Vakbonden FNV en CNV voeren actie tegen het kabinetsbeleid op het gebied van sociale zekerheid. Voor buschauffeur Natasja Nieuwendorp-Batenburg uit Dordrecht is dat heel belangrijk, en dus staakt ze mee.

FOTO IJSBOER

‘Wie goed zorgt voor de koeien, krijgt het lekkerste ijs’

Wat is het geheim van lekker ijs? Als je het aan Jannette den Boer in Giessenburg vraagt, is daar maar één antwoord mogelijk: goede zorg voor haar koeien. De 180 exemplaren waar zij en haar man Laurens voor zorgen staan aan de basis van hun zelfgemaakte boerenijs.