gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Dordtse Santa Run na drie jaar ècht terug: “we zaten begin deze week al vol”

7808078d46c600efc1ba95be5e17b63a.jpg

De Santa Run, een liefdadigheidsloop waarbij de hardlopers in kerstmannenpak een afstand afleggen, zal dit jaar de officieuze aftrap zijn van de Dordtse Decemberdagen. Door de pandemie kon het evenement de afgelopen jaren alleen in afgeslankte vorm doorgang vinden, dit jaar is alles weer als vanouds. Sterker nog, er is een extra afstand bijgekomen en deelnemersbewijzen voor de loop zijn al uitverkocht.

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Kijk niet vreemd op als u op vrijdagavond 15 december een stoet van kerstvrouwen en -mannen door de binnenstad ziet rennen. De beschikbare tickets, voor 7.50 euro mag de deelnemer meedoen en ontvangt deze een kerstpak, waren aan het begin van de week al uitverkocht. In totaal zullen er zevenhonderd lopers deelnemen aan met het evenement.

De Rotary Dordrecht, organisator van het evenement, laat weten blij te zijn dat er zoveel interesse en enthousiasme voor het evenement is. Op vrijdag zal burgemeester Kolff rond 19:00 uur het startschot lossen, de organisatie moedigt alle Dordtenaren die niet meedoen met de run aan om langs het parcours te komen staan en de kerstmannen te komen aanmoedigen. Of ook de burgemeester zijn opwachting in een kerstpak zal maken kon de organisatie nog niet verklappen.

Liefdadigheid
De opbrengst van de loop gaat ieder jaar naar een goed doel. Dit jaar wordt de opbrengst verdeeld over twee goede doelen: Stardo en Polar Bears. Deze doelen maken roeien en ijshockey mogelijk voor sporters met een beperking. In het verleden werd er vaak rond de twintigduizend euro opgehaald, maar dat ging naar één doel. Volgens Susan Kraaijeveld van de organisatie zal zo’n hoog bedrag dit jaar waarschijnlijk niet aan de goede doelen uitgedeeld kunnen worden: “We werken nu met twee goede doelen en ook de liefdadigheidsorganisatie van de Rotary ontvangt nog een deel van de opbrengst om aan een derde doel te schenken.”

Een andere primeur voor de organisatie is de toevoeging van een extra loopafstand. Zoals altijd staat de drie kilometer lange route via de Groenmarkt, Voorstraat, Kuipershaven, Engelenburgerbrug en Grote Kerk op het programma, met start- en finishlijn voor het Stadhuis. Dit jaar wordt daar nog een kortere afstand aan toegevoegd voor kinderen en deelnemers met een beperking. Die is ongeveer 750 meter lang en voert de lopers van het Stadhuis, via de Vleeshouwersstraat, de Houttuinen en de Grote Kerksbuurt terug naar het Stadhuis.

In Nederland zijn het veelal liefdadigheidsorganisaties die verantwoordelijk zijn voor het organiseren van de kerstloop. Naast Dordrecht zijn er in ons land dit jaar nog 26 andere steden die een eigen Santa Run organiseren. Daaronder zit ook Gorinchem, waar de eerste Nederlandse run in 2008 plaatsvond. Het idee van een Santa Run is echter verre van Nederlands.

Kerstlopers
Vooral in het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten, waar kerst en de kerstman een heus cultuurfenomeen zijn geworden tijdens de donkere winterdagen, vinden er veel Santa Runs plaats. Zo wisselden Las Vegas en Liverpool een tijd lang stuivertje bij het organiseren van de grootste Santa Run ter wereld. Op die runs, vaak vijf kilometer lang, kwamen duizenden mensen af, stuk voor stuk verkleed als kerstman.

Overigens kan het nog gekker, het wereldrecord op de marathon voor lopers in een kerstpak staat op een meer dan verdienstelijke 2:54:02. Voor lopers van de Dordtse Santa Run betekent dat dat zij de drie kilometer in 12 minuten en 21 seconden moeten afleggen. En dat daarna nog 39 kilometer vol zouden moeten houden. Gelukkig kunnen de Dordtse lopers na drie kilometer al genieten van een welverdiend hapje en drankje.

Bekijk hieronder de vooruitblik naar de Santa Run 202 met Susan Kraaijeveld van Rotary Dordrecht.

Lees ook

concert4mei.png

Zondag op TV Dordrecht: 4 mei Herdenkingsconcert

Deze zondag is op TV Dordrecht een registratie te zien van het '4 mei Herdenkingsconcert' van Stichting Dordtissimo van afgelopen maandag in een volle Trinitatiskapel.

casenbramnaarmarokko.jpeg

Deze twee Dordtenaren pakken de fiets naar Marokko: ‘Wel een stukkie’

Cas en Bram, twee 24-jarige vrienden uit Dordrecht, zijn fietsend onderweg naar Marokko. Binnen twee maanden gaan ze zo’n 3.500 kilometer afleggen om uiteindelijk in Marrakesh te komen. “Dan zit je ineens op een ander continent, dat is ook wel cool”, aldus de jongens.

veiligheidsliedrechtpixabay.png

Gemeente vraagt meningen van Sliedrechters over veiligheid

Inwoners van Sliedrecht kunnen meedenken over de veiligheid in hun dorp. Door middel van een online vragenlijst wil de gemeente inventariseren welke veiligheidsproblemen de inwoners belangrijk vinden. De antwoorden neemt de gemeente mee in het nieuwe integraal veiligheidsplan.

FC Dordrecht tegen ADO

Sjoerd Ars is de nieuwe technisch manager van FC Dordrecht

In de zoektocht naar een nieuwe technisch manager is FC Dordrecht uitgekomen bij de 42-jarige Sjoerd Ars. De goaltjesdief van weleer zet zijn krabbel onder een contract voor één jaar bij de Schapenkoppen en treedt per direct in dienst. Ars was eerder tussen 2018 en 2023 werkzaam als technisch manager bij Fortuna Sittard.

fotopapbrug.png

Maandenlange megaklus aan deze 'oudere dame', dit gaat er gebeuren

De Papendrechtsebrug gaat vanaf juli negen maanden dicht voor al het verkeer. In die tijd staat een grote klus op de planning, want zowel het vaste als het beweegbare deel wordt aangepakt. Wat gaat er precies gebeuren? Arthur en Marcel geven namens Rijkswaterstaat antwoord op die vraag.

pixabayschutting.png

'Inbrekers' blijken 14-jarigen die hun huis proberen te ontglippen: 'Verkeerde timing'

Agenten keken vreemd op toen zij midden in de nacht twee personen over een schutting zagen klimmen in de Dordtse wijk Sterrenburg. Het bleken echter geen inbrekers te zijn, maar twee 14-jarige jongens die midden in de nacht stiekem probeerden hun huis te verlaten.