Dordrecht, Netherlands

DuPont en Chemours wachten gesprek gemeente af

DuPont en Chemours willen nog niet reageren op de aansprakelijkstelling door Dordrecht Papendrecht en Zwijndrecht voor de gevolgen van de uitstoot van PFOA en GenX.
Leo Roubos | 28 februari 2018 17:05 | Aangepast op 28 februari 2018 17:05
Gisteren werd bekend dat de gemeenten de bedrijven aansprakelijk stellen voor een nog onbekend bedrag.

“In de afgelopen jaren hebben we goede gesprekken gehad over een aantal ontwikkelingen en de stappen die het bedrijf zelf heeft genomen. Over de communicatie met de buurt enzovoort. Dat is wel hoopgevend, maar hier is tot nu toe weinig voortgang geweest, dus we wachten nu gewoon de volgende stappen af,” vertelt de Dordtse wethouder Rik van der Linden.

Is hij het bedrijf nog niet moe? “Dit zijn dossiers waarvan je weeet dat ze veel tijd vergen. Het is een onderwerp dat al tientallen jaren geleden is begonnen. We hebben er nog steeds mee te maken, in de bodem, in de lucht en in het water. Ik weet zeker dat het nog een tijd gaat duren, maar we blijven er bovenop zitten.”

Lees ook

‘Van school gerukt, gedeporteerd en vermoord’: Gedenksteen vertelt pijnlijke geschiedenis

Stichting Joods Overleg en de gemeente Dordrecht hebben donderdag een herinneringstegel aan de Joods...

Studenten kunnen gratis naar festival met Turfy Gang en Bilal Wahib

Alle studenten in onze streek kunnen vanaf komende dinsdag een gratis kaartje bemachtigen voor de tw...

Automobilist (22) onder invloed slaat over de kop

Een 22-jarige Alblasserdammer is in de nacht van woensdag op donderdag met zijn auto over de kop ges...

Auto's botsen op snelweg

Op de A15 van Ridderkerk richting Gorinchem heeft donderdagochtend meer dan een uur file gestaan. Da...

Vincent ‘bevrijdde’ Dordrecht en dat vergat hij nooit meer

Wat is de beste plek om geallieerde tanks neer te zetten? Met die vraag is kapitein Vincent Gray van...

Duurzaamheidskenners opgelet: hier kun je meedoen aan het Klimaatexamen

Wat weet jij over klimaatverandering? In Dordrecht kun je dit jaar op 15 mei in de Duurzaamheidsfabr...