gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

DuPont en Chemours wachten gesprek gemeente af

DuPont en Chemours willen nog niet reageren op de aansprakelijkstelling door Dordrecht Papendrecht en Zwijndrecht voor de gevolgen van de uitstoot van PFOA en GenX.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Gisteren werd bekend dat de gemeenten de bedrijven aansprakelijk stellen voor een nog onbekend bedrag.

“In de afgelopen jaren hebben we goede gesprekken gehad over een aantal ontwikkelingen en de stappen die het bedrijf zelf heeft genomen. Over de communicatie met de buurt enzovoort. Dat is wel hoopgevend, maar hier is tot nu toe weinig voortgang geweest, dus we wachten nu gewoon de volgende stappen af,” vertelt de Dordtse wethouder Rik van der Linden.

Is hij het bedrijf nog niet moe? “Dit zijn dossiers waarvan je weeet dat ze veel tijd vergen. Het is een onderwerp dat al tientallen jaren geleden is begonnen. We hebben er nog steeds mee te maken, in de bodem, in de lucht en in het water. Ik weet zeker dat het nog een tijd gaat duren, maar we blijven er bovenop zitten.”

Lees ook

PSX_20260615_120016

Botsing tussen lijnbus en auto, twee gewonden

Bij een aanrijding tussen een lijnbus en een personenauto in Dordrecht zijn maandag twee inzittenden gewond geraakt. Zij zijn naar het ziekenhuis gebracht.

foto 1 gluren buren

Vierde editie van Gluren bij de Buren staat voor de deur

In de schaduw van een boom genieten van prachtige klanken of onder een parasol je verwonderen over lokaal cabarettalent. Gluren bij de Buren biedt komende zondag ruim 60 verschillende acts om gratis van de genieten. Deze vierde editie voert je langs tientallen optredens door heel Dordrecht, van binnenstad tot buitenwijk.

1000113157

Supermarkt twee keer ontruimd om mistige damp in magazijn

Een supermarkt aan de Espenhof in Papendrecht is binnen een dag twee keer ontruimd. Beide keren veroorzaakte een kapotte koelmachine een mistige damp in het magazijn, laat een brandweerwoordvoerder weten.

Fakkelprotest Nieuw-Lekkerland

Opnieuw protest tegen mogelijk azc, demonstranten tonen tientallen fakkels

In Nieuw-Lekkerland is woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de mogelijke komst van een asielzoekerscentrum (azc) in het dorp. Er werden meerdere toespraken gehouden, waarna de aanwezigen gezamenlijk zo’n zestig fakkels aanstoken. Het protest verliep rustig.

foto nanning en kunst 1

Zo zag je de Dordtse burgemeester nog nooit: 'Heel bijzonder'

Een portret maken van burgemeester Nanning Mol. Die unieke opdracht hadden vijf leden van het jubilerende Studio 76. De werken zijn onthuld in het Dordrechts museum in aanwezigheid van de burgemeester van Dordrecht zelf. En uiteindelijk nam hij er eentje mee naar huis.

foto artikel marokko fietsers

Bijna 2500 kilometer fietsend afgelegd, Cas en Bram bereiken Marokko: ‘Soepel gegaan.'

De vrienden Cas de Klerk en Bram Vos de Weal, die een aantal weken geleden met fiets naar Marokko vertrokken, zijn in Marokko aangekomen. Vanuit Dordrecht hebben ze al fietsend bijna 2500 kilometer afgelegd. En dat deden ze sneller dan verwacht.