gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

DuPont en Chemours wachten gesprek gemeente af

DuPont en Chemours willen nog niet reageren op de aansprakelijkstelling door Dordrecht Papendrecht en Zwijndrecht voor de gevolgen van de uitstoot van PFOA en GenX.

Leo Roubos |  | Aangepast op
Gisteren werd bekend dat de gemeenten de bedrijven aansprakelijk stellen voor een nog onbekend bedrag.

“In de afgelopen jaren hebben we goede gesprekken gehad over een aantal ontwikkelingen en de stappen die het bedrijf zelf heeft genomen. Over de communicatie met de buurt enzovoort. Dat is wel hoopgevend, maar hier is tot nu toe weinig voortgang geweest, dus we wachten nu gewoon de volgende stappen af,” vertelt de Dordtse wethouder Rik van der Linden.

Is hij het bedrijf nog niet moe? “Dit zijn dossiers waarvan je weeet dat ze veel tijd vergen. Het is een onderwerp dat al tientallen jaren geleden is begonnen. We hebben er nog steeds mee te maken, in de bodem, in de lucht en in het water. Ik weet zeker dat het nog een tijd gaat duren, maar we blijven er bovenop zitten.”

Lees ook

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.

goudriaanbusink

Rook in pand Goudriaan

De brandweer is in de nacht van zondag op maandag opgeroepen voor een brand bij een drukkerij in Goudriaan. Ter plekke was er geen brand, maar hing er rook in het pand wat vermoedelijk van een compressor kwam.

Bloys van Treslongstraat, google streetview

Eerste nieuwe woningbouwlocatie na wegvallen Middenzone bekend

De plannen voor grootschalige woningbouw in de Middenzone in Dordrecht zijn in duigen gevallen door de nieuwe locatie van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Het college zoekt naar alternatieve locaties om de verloren woningbouw te compenseren. De Bloys van Treslongstraat in Crabbehof is de eerste nieuwe plek die het stadsbestuur bekend heeft gemaakt.

businkblekersdijk

Brand in keuken onder controle

In een huis aan de Blekersdijk in Dordrecht heeft vrijdagochtend korte tijd brand gewoed. De brand brak rond 11.15 uur uit in de keuken en is begonnen in het koffiezetapparaat.

IMG_9322

Ouderwets hommeles aan de tafel van Ouwe Jonges Krentebrood

Aan de stamtafel van de Streekomroep is het zondag weer prijs. De altijd kritische Ad van den Herik krijgt het weer stevig aan de stok met de minstens zo kritische Thijs Blom. Ron van de Rhee krijgt weer de ondankbare taak om de heren in het gareel te houden bij hun maandelijkse terugblik op het Dordtse- en regionale nieuws.

sophiapolder

Waterschappen scherp op droogte en roepen op: wees zuinig met water

De aanhoudende droogte zorgt ervoor dat de afvoer van de Rijn verder daalt. De komende weken blijft het naar verwachting warm en droog. Volgens Rijkswaterstaat komt de afvoer van de Rijn mogelijk in de buurt van het laagste julirecord ooit gemeten in 1976. De verwachting is dat de afvoer verder kan dalen richting de 700 kubieke meter per seconde.