Dordrecht, Netherlands

DuPont en Chemours wachten gesprek gemeente af

DuPont en Chemours willen nog niet reageren op de aansprakelijkstelling door Dordrecht Papendrecht en Zwijndrecht voor de gevolgen van de uitstoot van PFOA en GenX.
Leo Roubos | 28 februari 2018 17:05 | Aangepast op 28 februari 2018 17:05
Gisteren werd bekend dat de gemeenten de bedrijven aansprakelijk stellen voor een nog onbekend bedrag.

“In de afgelopen jaren hebben we goede gesprekken gehad over een aantal ontwikkelingen en de stappen die het bedrijf zelf heeft genomen. Over de communicatie met de buurt enzovoort. Dat is wel hoopgevend, maar hier is tot nu toe weinig voortgang geweest, dus we wachten nu gewoon de volgende stappen af,” vertelt de Dordtse wethouder Rik van der Linden.

Is hij het bedrijf nog niet moe? “Dit zijn dossiers waarvan je weeet dat ze veel tijd vergen. Het is een onderwerp dat al tientallen jaren geleden is begonnen. We hebben er nog steeds mee te maken, in de bodem, in de lucht en in het water. Ik weet zeker dat het nog een tijd gaat duren, maar we blijven er bovenop zitten.”

Lees ook

Oud-burgemeester Sliedrecht te gast in Studio De Witt

Hij was oud-burgemeester van Sliedrecht, de Hoeksche Waard en Midden-Delfland, maar is tegenwoordig ...

Deze decennia oude sporthal krijgt eindelijk broodnodige opknapbeurt

Achterstallig onderhoud, een temperatuur die maar lastig te reguleren valt én ruimtegebrek. Jarenlan...

Lange file op A15 door ongelukken: uur vertraging

Op de A15 zijn vrijdagmiddag twee ongelukken gebeurd. Bij Sliedrecht botsten drie auto’s op elkaar e...

Rem op verwijderen speelplekken: ‘Wachten eerst politieke discussie af’

Er verdwijnen voorlopig geen speelplekken meer in Dordrecht. De gemeente heeft elf minder populaire ...

Hier komen honderden laadpalen, maar vind jij dat een goed idee?

Wat zijn geschikte en gewenste plekken voor nieuwe laadpalen? Die vraag stelt de gemeente Dordrecht ...

Is dit Jubal 3.0? ‘Zoveel spelende leden bij elkaar heb ik nog nooit gezien’

Muziekvereniging Jubal lijkt met succes een nieuwe weg ingeslagen. Vorig jaar kon voor het eerst in ...