Dordrecht, Netherlands

E-bike gratis week lang uitproberen

Dordtenaren kunnen gratis een weekje een e-bike uitproberen. De gemeente hoopt zo mensen te stimuleren om meer te gaan fietsen en vaker de auto te laten staan.
Petra Scheurwater | 30 oktober 2019 16:12 | Aangepast op 30 oktober 2019 16:12
"Er is veel animo", zegt Serge van den Arend van Bike Totaal Isendoorn in Dordrecht. Hij runt één van de elf fietswinkels in de drie plaatsen, die meedoen met de actie 'probeer een e-bike'.


"We hebben hier drie testfietsen staan en als je er voor de Kerst nog eentje wil proberen moet je snel zijn", raadt hij aan. De grote belangstelling verrast hem overigens niet.


"De e-bike is allang niet meer voor ouderen. Scholieren en forenzen die flinke stukken moeten fietsen kiezen ook steeds vaker voor de e-bike. Ik verkoop er inmiddels méér dan gewone fietsen."


Zelf zit hij ook regelmatig op de elektrische fiets: "Ik woon in Oudekerk en met een e-bike is een afstand van iets meer 20 kilometer goed te doen."


Enig nadeel is dat je ook op de e-bike nat kunt worden: "Maar als het slecht weer is zijn er ook méér files. Juist bij slecht weer ga ik dus liever op de e-bike dan met de auto."


Wie vier of vijf dagen een e-bike wil uitproberen kan dat op een speciale

Lees ook

Zondag jubileumconcert DPHO op TV Dordrecht

In onze serie bijzondere concerten op TV Dordrecht sluiten wij deze zondag 2025 af met het jubileumc...

De Plucheplakkers kijken terug op 2025: Goed begin, matig einde

De Plucheplakkers komen in het kalenderjaar 2025 nog met één aflevering. Algemeen directeur Hans de ...

Bijzondere programmering met kerst op TV Dordrecht

RTV Dordrecht pakt uit deze kerst met drie bijzondere concerten. Op Eerste kerstdag zenden we het We...

Oude kersttraditie keert terug en zorgt voor saamhorigheid: 'Veel hulp ontvangen'

Meer saamhorigheid in de donkere periode rondom de kerst, het is een mooie gedachte die vaak maar la...

Het Jaar Van de sterrenwacht: van mogelijk wegbezuinigd naar miljonair

In 'Het Jaar Van' gaan we langs bij streekgenoten die een bijzonder jaar achter de rug hebben. De Do...

Man loopt breuken en PTSS op door kopschopper: ‘Ik had het idee dat ik blind was’

De rechtbank veroordeelt een kopschopper tot de maximale taakstraf van 240 uur. Hij wordt verdacht v...