Dordrecht, Netherlands

Een kijkje achter de schermen bij de orgels in de Grote Kerk

De orgelconcerten vanuit de Grote Kerk zijn zaterdagavond op bijzondere wijze te bekijken. Dan kan via YouTube meegekeken worden, deels vanuit één van de orgels zelf.
Vivian Rutte | 24 juli 2020 09:33 | Aangepast op 24 juli 2020 09:33
Organist Cor Ardesh vertelt over de verschillende orgels: “Het Kam-orgel is zo groot dat je er makkelijk met een camera doorheen kunt lopen. Dan hebben we het Bach-orgel, dat is ook interessant omdat het vrij nieuw is, en het schattige kleine kabinet-orgel. Zaterdag kun je die allemaal goed bekijken via ons kanaal.”

Het bespelen van een orgel is vrij arbeidsintensief, want door middel van balgen moet eerst gezorgd worden dat er luchtdruk in de orgels ontstaat. “Je moet er echt je hele gewicht voor gebruiken, dus je hebt wel een aardige conditie nodig om deze instrumenten te bespelen.”

Aanstaande zaterdag is het kijkje achter de schermen in de Grote Kerk via de &t=28s

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...