gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Eerste jong visarend uit het ei gekropen

efec864278dff2c8973392d948814500.jpg

Beschuit met visjes voor het visarend-koppel in de Biesbosch. Maandagochtend is het eerste van de drie gelegde eieren uitgekomen. En dat was voor vogelliefhebbers live te zien, via de website Beleef de Lente. Een project waarbij webcams geplaatst zijn in de buurt van nestlocaties van verschillende vogelsoorten.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Zondag zag boswachter Harm Blom al vreemde bewegingen van het vrouwtje, en maandagochtend om 8.00 uur was het dan eindelijk zo ver. "Ze heeft het kuikentje waarschijnlijk al horen tikken en toen ze vanmorgen omhoog kwam lag daar het kuikentje. Daar genieten wij van!"

Sinds maart is te zien hoe de visarenden nestelen in onze stad. Ze komen iedere jaar terug naar dezelfde boom in de Biesbosch om daar te broeden. Daarin zijn ze redelijk stipt, vorig jaar was dat namelijk op 25 maart, dit jaar 26 maart. "Het is een heel bijzondere plek, de visarend broedt hier sinds 2016 en het is de enige plek in Nederland waar ze broeden", zegt boswachter Thomas van der Es.

Volgens de kenners zijn drie eieren een gemiddelde score voor een visarend. De dag dat het eerste ei uit zou komen, was ook al voorspeld, namelijk eind mei.

Foto: screenshot van Beleef de Lente

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.