gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Erik wint wéér bij Transplant Games, maar 'het gaat niet om winnen'

5a772a917b951fabf277a8cb8d677816

Het is Papendrechter Erik Paalvast gelukt zijn wereldtitel hoogspringen te verdedigen. Hij wist bij de World Transplant Games in het Duitse Dresden de concurrentie te verslaan. Toch was het mooiste moment van de week niet zijn titel. "Het moment dat de donoren en nabestaanden het stadion binnen kwamen, dat was kippenvel."

Trevyn van Houwelingen |  | Aangepast op
Één week, tientallen sporten en duizenden atleten in één stad. De World Transplant Games werden dit jaar in het Duitse Dresden gehouden en de éénenzestigjarige Erik Paalvast uit Papendrecht was deelnemer. Paalvast is een vaste gast bij hét sporttoernooi voor donor-ontvangers. Twee jaar geleden in Newcastle was hij ook van de partij en een jaar geleden streed hij mee bij de Europese editie in Lissabon.

Winst
In Dresden verdedigde Paalvast dit weekend zijn titel bij het onderdeel hoogspringen, en met succes. Hij versloeg een Fin en een Amerikaan, die beiden niet over de 1.30 meter kwamen. Zelf wist Paalvast 1.34 meter hoog te springen in wat hij een "lastige wedstrijd" noemt. Er stond een aardige wind in het stadion waar de atletiekonderdelen gehouden werden.

Paalvast was origineel van plan om aan vijf onderdelen mee te doen dit jaar, maar moest vanwege een strak tijdschema helaas het discuswerpen laten schieten. Wel werd hij elfde en tiende bij respectievelijk het kogelstoten en speerwerpen. Op de vijf kilometer hardlopen was hij ook elfde.

Optocht
Erik is razend enthousiast over de organisatie. "De spelen werden geopend tijdens de Dresdner Festdagen, een volksfeest waar wij in paradepas doorheen liepen. En op een groot podium in het centrum van de stad werden we aangekondigd." Alle 51 deelnemende landen kwamen aan bod.

Wat volgde was ook een opening in het atletiekstadion, waar voor Paalvast het meeste emotionele moment van de week plaatsvond. "Als laatste van de optocht kwam de groep donoren en nabestaanden van overleden donoren het stadion binnen. Die kregen een minutenlange staande ovatie, want dat zijn de mensen aan wie wij het te danken hebben. Dat was heel bijzonder."

Mede door Paalvast presteerde de Nederlandse delegatie heel behoorlijk. In de medaillespiegel voor landen werd plek negen bemachtigd met 21 keer goud, 9 zilveren plakken en 19 keer brons. Daarbij werden er ook nog zeven wereldrecords uit de boeken gesport, met name bij het zwemmen.

Lees ook

Point Blur_Jun112026_065550

Auto crasht op brug, bestuurder (33) aangehouden voor rijden onder invloed

Een 33-jarige man is woensdagavond laat aangehouden na een auto-ongeluk op de Zwijndrechtsebrug. Volgens de politie reed de man onder invloed.

ouwejonges

‘Ouwe Jonges’ gooien de beuk erin én openen klaaglijn

Het gaat er zondagmiddag ongetwijfeld weer niet erg zachtzinnig aan toe bij RTV Dordrecht als presentator Ron van de Rhee aan de stamtafel plaatsneemt met Ad van den Herik en Thijs Blom. In Ouwe Jonges Krentebrood wordt het nieuws van de afgelopen weken in sneltreinvaart doorgenomen en opent het trio een heuse klaaglijn.

opma

Esra Micha (53) is transman: ‘Ik heb jarenlang in mijn huis spiegels afgedekt’

Hij werd geboren als vrouw, maar ging acht jaar geleden verder als man. In gesprek met programmamaker Ad van den Herik is Esra Micha van den Ende (53) open over wat hem tot die keuze leidde. “Ik heb voor mijn gevoel altijd bij de jongens gehoord.”

foto blizz tandarts 1

Budgettandarts voor mensen die het niet breed hebben: ‘Iedereen verdient goede zorg’

Wie door een laag inkomen, angst of onbekendheid nooit zijn of haar gebit laat controleren, kan op termijn flink in de problemen komen. Om die mensen te helpen, is in Ridderkerk de 'budgettandarts' in het leven geroepen. Naar schatting gaan honderden mensen in het dorp niet naar een tandarts, en de Social Store hoopt daar verandering in te brengen.

fotooverval

Man (21) vrijgesproken van medeplegen overval dankzij liegende medeverdachte

Hij was wel aanwezig tijdens een woningoverval in Alblasserdam, maar toch spreekt de rechtbank Lawand A. (21) vrij. De verdachte dacht namelijk dat hij spullen op ging halen bij het slachtoffer, maar dat bleek een leugen van een medeverdachte.

Nationaal Baggermuseum nieuwe naam

museum

Nieuwe naam en miljoeneninvestering: Baggermuseum wordt uitgebreid

Het Nationaal Baggermuseum krijg een nieuwe naam en wordt uitgebreid. Dat is bekendgemaakt tijdens de viering van het 50 jarig bestaan van het museum. De grote baggerbedrijven Van Oord en Boskalis investeren 4 miljoen euro voor de bouw van een nieuw waterbouwcentrum, pal naast het huidige onderkomen in Sliedrecht.