Dordrecht, Netherlands

Europese subsidie voor Dordts biodiversiteitsproject

Aandacht voor biodiversiteit en een gezonde leefomgeving staat al langer hoog op de agenda van onze gemeente. De komende jaren kan de stad aan de slag met het verwezenlijken van allerlei projecten op dit gebied. Want deze week kende de Europese Unie een subsidie toe voor een project in Dordrecht en in diverse andere Noord-Europese steden. In het Interreg North Sea Region project Biodiverse Cities werken de steden de komende vier jaar samen aan betere biodiversiteit en gezonde ecosystemen in de stad. Dordrecht is 'lead partner' van het project.
Marjolein Vos | 3 oktober 2022 10:37 | Aangepast op 3 oktober 2022 10:37
In totaal wordt er 5,7 miljoen euro uitgekeerd. Daarmee gaan kennisinstellingen, maatschappelijke organisaties, universiteiten en steden in Nederland, Duitsland, Scandinavië, België, Frankrijk kennis en ervaring met elkaar uitwisselen. Er wordt samengewerkt aan projecten gericht op het verbeteren van biodiversiteit, het betrekken van burgers bij de zorg voor natuur en het meenemen van de belangen voor ecologie en biodiversiteit in beleid, onderhouds- en nieuwbouwprojecten. Het project loopt tot en met 2026.
Klimaatoplossingen
Dordrecht viel al eerder ‘in de prijzen’: vorig jaar won de stad met het Europese project BEGIN de REGIOSTAR Award. Sinds 2014 werkt Dordrecht hierin samen met tien andere steden in Europa aan oplossingen om beter om te gaan met extreme weersomstandigheden in de stad. De oplossingen werden vertaald naar projecten die mede door financiële steun van de Europese Unie konden worden gerealiseerd. Zo werd onder andere groen toegevoegd in versteende wijken, zoals de Vogelbuurt, waardoor hittestress en overstromingsrisico verminderden. Sterrenburgpark, waar water voor veel overlast zorgde, werd in samenwerking met omwonenden opnieuw ingericht. En in Dubbeldemondepark werden maatregelen doorgevoerd om de biodiversiteit te verbeteren.

De nieuwe subsidie en de Europese samenwerking bieden kansen om die groei te verbinden met het verbeteren van de biodiversiteit en de leefomgeving, laat de gemeente weten. “In Dordrecht gaan we ons met Biodiverse Cities richten op heel de stad, maar met drie focus-projecten in de wijken De Staart en Amstelwijck en het toekomstig Stadspark rondom Dordwijk. Dat doen we samen met onderwijs en maatschappelijke organisaties, die dicht bij bewoners staan, zoals het Vogelnest.”

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...

Roeiend de dag én nacht door: deze Dordtenaren leggen 210 kilometer af in minder dan 24 uur

Meer dan 200 kilometer roeien, in minder dan 24 uur. De roeiers van de Koninklijke Dordrechtsche Roe...