Dordrecht, Netherlands

Extra werk voor timmermannen in ziekenhuis

Er wordt op dit moment met man en macht gewerkt in het Albert Schweitzer ziekenhuis, om alle patiënten de nodige zorg te bieden. Maar om dat te kunnen doen, was afgelopen week ook de inzet van timmermannen nodig. Op de website van Cobouw, een site met allerlei nieuws en achtergronden over de bouwsector, doet een van hen zijn verhaal.
Marjolein Vos | 24 maart 2020 11:44 | Aangepast op 24 maart 2020 11:44

Uit de buurt blijven van corona is voor Van Wijnen geen optie. In allerijl voorzien trouwe timmermannen een Dordts ziekenhuis van extra kamers voor corona-patiënten. Nood breekt wetten en tijdens de koffie in de bouwkeet was daar wel even discussie over, zegt projectbegeleider Alfred Verdoold. “Maar de erkenning die we krijgen is fantastisch.”

Blauwe overschoenen, geen radio, op enkele meters afstand van een operatie: het team renovatie en transformatie van Van Wijnen hoef je weinig wijs te maken over bouwen in een ziekenhuis. Sinds 2011 is het kind aan huis in het Albert Schweitzer ziekenhuis en neemt het complete, dertig jaar oude afdelingen en poliklinieken onder handen.

De timmermannen verwachtten de komende tijd weinig werk te hebben, maar vorige week maandag gebeld. "Of we een stofwandje konden plaatsen? Sindsdien blijft de telefoon gaan.” Normaal is hij er twee keer per week, nu dagelijks. Niet om verouderde ziekenhuisafdelingen tot aan het bot (lees casco) af te breken en weer op te bouwen, maar om scheidingswanden te plaatsen van hout en plaatmateriaal, waardoor het ziekenhuis extra corona-patiënten kan opvangen als het moet.

De telefoon staat inmiddels roodgloeiend. Vorige week is ook de receptie van het ziekenhuis 'ingepakt'.

Tijd om te zeuren over de drukte, hebben ze niet. ‘Het gaat hier om mensenlevens’, beseften de timmermannen. “In totaal hebben we nu acht nieuwe ruimten gecreëerd. En bij de huisartsenpost plaatsten we een ruit van plexiglas met een gat erin, waar de stethoscoop door kan. Op die manier kunnen behandelingen toch veilig plaatsvinden.”



Bron: www.cobouw.nl

Lees ook

Zorgen en frustratie over afsluiting N214 tijdens dichte brug: ´erg penibel´

Wie om wil rijden als de A15 vaststaat, komt dit najaar bedrogen uit. In september gaan er in versch...

Groen licht voor renovatie hoofdrioolgemaal Maria Montessorilaan

Het hoofdrioolgemaal aan de Dordtse Maria Montessorilaan wordt grondig gerenoveerd. Woensdag heeft w...

Gemeente Molenlanden heeft creatieve oplossing voor werknemerstekort

De gemeente Molenlanden lost hun personeelstekort op door gepensioneerden weer aan het werk te zette...

Cees (71) waakt aan bed in laatste levensfase: 'Niemand verdient het om alleen te sterven'

Sliedrechter Cees Kros is waakvrijwilliger in het woonzorgcentrum bij hem in de buurt. Hij zit regel...

Dirigent Wilhelminakerk krijgt erespeld tijdens afscheidsconcert: ‘Totaal door verrast’

Als dirigent Ries van der Zouwen (70) afgelopen weekend voor het laatst zijn stokje neerlegt na een ...

Bezwaren, kosten en onzekerheid remmen woningbouw: meeste gemeenten halen eigen ambities niet

Lang niet alle colleges hebben de woningbouwplannen die zij hadden in de afgelopen coalitieperiode, ...