gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht haalt vleugelaanvaller van IJsselmeervogels

54aeb7c06f02c0ebb8b073620f888109

FC Dordrecht heeft zich verzekerd van de komst van Marouane Afaker. De buitenspeler, die onlangs nog zijn contract bij IJsselmeervogels verlengde, tekent tot en met de zomer van 2026 plus een optie voor nog een seizoen.

Corrado Francke |  | Aangepast op
De 25-jarige Afaker is dit seizoen lekker op schot bij de koploper van de Derde Divisie. In 19 duels kwam hij tot 7 treffers en 11 assists. Bovendien scoorde hij twee keer én was de buitenspeler twee keer de aangever in drie bekerduels.

Ervaring in Tweede Divisie
De aanwinst heeft in zijn carrière vooral ervaring opgedaan in de Tweede Divisie, een niveautje lager dan FC Dordrecht. In die competitie kwam hij niet alleen namens IJsselmeervogels, maar ook bij Jong Sparta, Katwijk en Excelsior Maassluis in actie. De Rotterdammer heeft ook één eredivisieminuut op zijn naam staan in het shirt van Excelsior.

“Ik ben blij om hier te zijn, ik ben fit en ik kan niet wachten om van start te zijn”, zegt Afaker in een korte reactie op de website van zijn nieuwe werkgever. Op een later moment wordt hij officiëel gepresenteerd.

De technische commissie van IJsselmeervogels noemt het ‘geen gemakkelijke beslissing’ om de buitenspeler te laten vertrekken en spreekt op de clubwebsite van ‘intensieve gesprekken’ die zijn gevoerd. “Tegelijkertijd gunnen we Marouane, die eerder MVV Maastricht afwees, deze prachtige kans om zich op een hoger niveau verder te bewijzen, die gezien zijn leeftijd waarschijnlijk later niet nog een keer langskomt.”

Tweede nieuwkomer
Afaker is de tweede winteraanwinst van de Schapekoppen, die voor de tweede keer in een week in de gemeente Bunschoten-Spakenburg shoppen. Eerder werd verdediger Augustin Drakpe gehaald, die overkwam van IJsselmeervogels-aartsrivaal Spakenburg. Drakpe mocht vrijdagavond gelijk aan de bak tegen Jong AZ en kende een geslaagd debuut voor FC Dordrecht.

Lees meer over:

Lees ook

dji_fly_20260422_104046_738_1776847368318_photo_optimized

Deze extra verkeersmaatregelen neemt de gemeente als de Papendrechtsebrug dicht gaat

Tijdens de sluiting van de Papendrechtsebrug worden drie ponten ingezet tussen Papendrecht en Dordrecht. Om de extra verkeers- en parkeerdruk bij de locaties in Papendrecht te minimaliseren, neemt de gemeente tijdelijke verkeersmaatregelen rondom deze plekken.

IMG_7909

Oplichters maken honderden slachtoffers: politie de straat op om inwoners wakker schudden

Of het nu gaat om nepbankmedewerkers, WhatsAppfraude of vermeende agenten: online oplichting zorgt voor honderden slachtoffers. Om inwoners bewust te maken van de gevaren, is daarom is een landelijke actiedag in het leven geroepen. Ook in onze streek gingen onder meer agenten en jongerenwerkers de straat op.

Clip0003.MXF.00_04_29_27.Still001

Regenachtige voorspelling laat Wantijpop-organisator koud: 'Het belooft een feestje te worden!'

De laatste voorbereidingen van het jaarlijks terugkerend evenement Wantijlive en Wantijpop zijn, ondanks de grijze lucht, volledig afgerond. Hoewel de regendruppels de crew soms verrassen, is de sfeer goed en wordt er uitgekeken naar de show. "Het gras ligt er verassend goed bij, dus het moet vanavond helemaal goed komen", aldus organisator Magchiel Koekkoek.

IMG_5181

De beste spelers van de Korfbal League 2 komen uit onze streek: ‘Heel mooi’

Lieke Kamsteeg (HKC) en Shane Buckland (DeetosSnel) zijn afgelopen week in de prijzen gevallen tijdens de Korfbal Leagueverkiezingen. Kamsteeg is benoemd tot beste speelster van de Korfbal League 2, Buckland tot beste speler van het één na hoogste niveau van Nederland.

margot smalste huis

Margot woont in het smalste huis van Dordt: 'Alles past erin!'

Hoe smal zou het smalste huis zijn in Dordrecht? Margot de Groot kan het weten, want zij woont al 9 jaar lang aan de Voorstraat in het smalste huis van de stad. Het huis is ruim 2,5 meter breed en heeft in totaal 3 verdiepingen.

brandweer talmastraat ha-gi

Gasleiding geraakt tijdens werkzaamheden in Hardinxveld-Giessendam

Een gasleiding is geraakt tijdens werkzaamheden aan de Talmastraat in Hardinxveld-Giessendam. Hierdoor ontstond buiten een woning een gaslekkage.