Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht verliest door klutsgoal ook van Helmond Sport

Voor het achtste achtereenvolgende duel heeft FC Dordrecht niet gewonnen in de Keuken Kampioen Divisie. Aan de Krommedijk maakte een klutsgoal het verschil in het voordeel van Helmond Sport: 0-1. Het is voor de vierde keer dit seizoen dat de Schapenkoppen met één doelpunt verschil verliezen.
Corrado Francke | 10 oktober 2021 18:22 | Aangepast op 10 oktober 2021 18:22
De Dordtenaren, waar Toine van Huizen, Jurian Hobbel, Mauro Savastano en Alessio Miceli in de basis terugkeerden, kwamen er totaal niet aan te pas in de openingsfase. Doelman Liam Bossin voorkwam na zes minuten dat spits Arno van Keilegom de eerste treffer maakte namens de Brabanders en moest in de rebound ook reddend optreden.


Dordtse aanvallen

De onopvallende eerste tien minuten werden gevolgd door twee Dordtse aanvallen: Nikolas Agrafiotis mikte voorlangs, Stijn Meijer stond buitenspel voordat hij de bal over doelman Mike Havekotte tikte.


Het elftal van Michele Santoni zette een degelijk niveau op de mat, maar miste nauwkeurigheid om tot kansen te komen. Tien minuten voor rust was dat wel het geval: Miceli vond tweemaal een Brabants been onderweg naar Havekotte.


Klutsgoal

Juist toen FC Dordrecht het gevoel kreeg de overhand in de wedstrijd te krijgen, ging het mis: in de kluts, via de paal en het been van Bossin scoorde Jellert van Landschoot de 0-1.


De thuisclub kon aan het begin van de tweede helft ook niet overtuigen en daarom koos Santoni voor 4-3-3 met invaller Jacky Donkor op links en Agrafiotis rechts.


Betere tweede helft

Na een uur kopte Agrafiotis goed door en kreeg Meijer – ook via het hoofd - een flinke mogelijkheid, maar Havekotte hield zijn ploeg op de been. De formatie met drie aanvallers zorgde voor een beter Dordrecht in het laatste halfuur. Jerailly Wielzen, ook invaller, was met een heerlijke knal op de lat nog het dichtste bij de gelijkmaker.


In de slotfase verzuimde Josue Dolet namens Helmond Sport het duel op slot te gooien. De Brabanders wankelden en Dordrecht werd via onder meer Donkor, die met Wielzen door een goede helft solliciteerde naar een basisplek, nog gevaarlijk.


Toch bleek dat niet voldoende om er nog een punt uit te slepen en verloor FC Dordrecht van Helmond Sport: 0-1. Het betekende het negende thuisduel zonder overwinning in het Riwal Hoogwerkers Stadion.


MVV-uit

De Schapenkoppen blijven daardoor laatste in de Keuken Kampioen Divisie. Komende vrijdag gaan de Dordtenaren naar Maastricht voor een uitduel met MVV.

Lees ook

Juf Henny gaat na bijna vijftig jaar gaat met pensioen: ‘Die kleuters ga ik het meest missen’

Kleuterjuf Henny Dullens (65) houdt het na 47 jaar voor gezien: waar ze ooit in 1979 op kleuterschoo...

Aftrap Dordtse Decemberdagen: Sing Along, lichtjesroute en 'vooral veel gezelligheid'

Een rondje op het ijs, een romantische wandeling langs de verlichte Lange IJzeren Brug, of een kijkj...

Ambachter vast na vondst 150 kilo illegaal vuurwerk

De gemeente Hendrik-Ido-Ambacht en de politie zijn bij een controle vorige week gestuit op 150 kilo ...

Opnieuw brand op regenboogpad, achtste vernieling in totaal

Daags nadat de gemeente over een grotendeels herstel communiceerde, is het regenboogpad in Papendrec...

Kuijt baalt na nederlaag: ‘Ongelofelijk dat we hier met lege handen staan’

FC Dordrecht verloor de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar met 3-4 van FC Eindhoven, maar n...

Santa Run meer lopers dan ooit: ‘We moesten na 900 deelnemers de stop erop zetten’

Tijdens de Santa Run Dordrecht renden dit jaar maar liefst 900 kerstmannen mee: het grootste aantal ...