Dordrecht, Netherlands

FC Dordrecht wil stijgende lijn doortrekken tegen ‘stugge tegenstander’ TOP Oss

FC Dordrecht zit in een stijgende lijn. Het 2-2 gelijkspel tegen De Graafschap vorige week vrijdag, waarin de Schapekoppen in de laatste seconde een discutabele penalty tegen kregen, zorgde wel voor teleurgestelde gezichten. Nu is de knop weer om en is alle focus gericht op TOP Oss. “Als we een betekenis willen geven aan de competitie, moeten we punten halen”, vertelt trainer Michele Santoni.
Marjolein Vos | 21 februari 2022 15:27 | Aangepast op 21 februari 2022 15:27


“Het blijft geen penalty.” Santoni is ook zes dagen na het veelbesproken moment resoluut. “Ruggero (Mannes, red.) doet het niet slim, maar ze komen in duel terwijl de bal al bijna buiten was. Als dat een penalty is, mogen ze bij elke corner tien penalty’s geven.”

Santoni vervolgt: “Ik had het gevoel: er moet een keer een punt gemaakt worden dat we als FC Dordrecht niet accepteren dat we alles tegen krijgen.”

Positieve energie
Toch ging op de eerste training na De Graafschap-uit de knop om. “Van deze teleurstellingen kun je heel veel positieve energie opbouwen”, benadrukt Santoni, die ziet dat Dordt in een stijgende lijn zit. “En als je die door wil trekken, moet je winnen.”

TOP Oss omschrijft hij als een “stugge tegenstander met een realistische trainer”. Ook kenmerkend voor de Brabanders: een ervaren groep met spelers die hun kwaliteiten kennen.

Geen Zehir, wel El Azzouzi en Donkor
Santoni beschikt tegen de Ossenaren niet over middenvelder Ersin Zehir, die wegens ziekte de wedstrijd moet missen. Anouar El Azzouzi keert terug in de Dordtse defensie, terwijl ook Jacky Donkor weer op een basisplaats kan rekenen.

Om 20:00 uur trapt FC Dordrecht af tegen TOP Oss. Tenminste: als de weersomstandigheden het toelaten. Verslaggever Corrado Francke houdt u via Twitter op de hoogte van het duel.

Lees meer over:

FC Dordrecht|

Meest gelezen

Voormalig ‘Visser’s Poffertjes’ eigenaar Frans overleden

Emmely Kokshoorn | Redactie Streek 56 | 19 feb 2026 17:37

Man gewond na steekincident in restaurant

Rijnmond | 23 feb 2026 08:00

Van glazenwasser tot held: Peter redt gevallen vrouw in woning

Redactie Streek 56 | Monique de Graaf | 19 feb 2026 14:33

Lees ook

FC Dordrecht morst punten tegen Jong Ajax: 'We hebben vandaag zelf de wedstrijd verloren'

In de laatste thuiswedstrijd van de periode heeft FC Dordrecht een gevoelige tik gekregen. De ploeg ...

FC Dordrecht komt niet dichterbij periodetitel door thuisnederlaag tegen Jong Ajax

Wat een volgende stap in de richting van de periodetitel moest worden voor FC Dordrecht, is vrijdaga...

Dordtse periodetitel in aantocht? De Plucheplakkers blikken vooruit

Nog twee keer winnen en FC Dordrecht heeft in de Keuken Kampioen Divisie zo goed als zeker de derde ...

Na lange blessure is Van Vianen terug bij FC Dordrecht: ‘Hartstikke blij mee’

Daniël van Vianen (22) heeft 272 dagen nadat hij een zware knieblessure opliep zijn rentree gemaakt ...

FC Dordrecht strikt verdediger met veel eredivisie-ervaring

Mica Pinto (32) is de nieuwste aanwinst van FC Dordrecht. De linkervleugelverdediger was sinds afgel...

FC Dordrecht op koers voor periodetitel: ‘Iedereen is betrokken bij doelpunten’

Het klinkt misschien gek, maar FC Dordrecht kan over twee weken al zeker zijn van play-offdeelname. ...