gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

FC Dordrecht wint weer eens: 1-2 bij Roda JC op druilerige dinsdag

bff5e33f147460619255717dc2c20abd.jpg

FC Dordrecht moest er even op wachten, maar heeft de gehoopte Keuken Kampioen Divisie-zege binnen. De ploeg van Dirk Kuijt was dinsdagavond, enigszins tegen de verhouding in, nipt te sterk voor Roda JC: 1-2.

Corrado Francke | Jasper Kluten |  | Aangepast op
Lawson Sunderland en Nick Venema waren de doelpuntenmakers in het regenachtige Parkstad Limburg Stadion, waar het een matige én spitsloze opponent trof. Voor FC Dordrecht was het de eerste winstpartij sinds 24 oktober, toen de ploeg met dezelfde cijfers Helmond Sport versloeg.

Drie wijzigingen
De Dordtenaren konden in Kerkrade weer beschikken over Celton Biai en Robin van Asten. Ook Martin Vetkal, afgelopen vrijdag nog wissel na een drukke interlandperiode, keerde terug aan de aftrap. De basisplaatsen voor het drietal ging ten koste van Tim Coremans, Senne Vugts en Joep van der Sluijs.

De Schapenkoppen werden in het begin van de wedstrijd flink onder druk gezet door thuisploeg Roda. De bezoekers hadden weinig te vertellen en zagen hoe de Limburgers vooral via de rechtervleugel een paar keer gevaarlijk werden. De voorzetten waren echter zonder gevaar.

Naarmate de wedstrijd vorderde en de regen steeds meer met bakken uit de hemel kwam, kwam FC Dordrecht iets beter in het spel. Maar een uitgespeelde kans en een doelpunt leek ver weg.

Sunderland schiet raak
Uitgerekend bij de eerste echt goed uitgespeelde aanval was het raak. Lawson Sunderland rondde een goed opgezette aanval over rechts via Nick Venema en Yannick Eduardo af. Bij het doelpunt kwam enig fortuin kijken en zag Roda-doelman Treichel er slecht uit.

De rust werd zonder al te veel moeite gehaald. In het tweede bedrijf was het wederom Roda dat feller begon via met name Cain Seedorf. Toch werd de wedstrijd er chaotischer en matiger op, met veel fouten. FC Dordrecht kreeg meer ruimte omdat Roda JC moest komen, maar benutte die ruimte matig.

Tijdelijk gestaakt
Arbiter Wouter Wiersma maakte zich ondertussen niet populair bij de Roda JC-fans. Uit onvrede over een beslissing belandden er bekertjes op het veld, waarna de scheidsrechter beide ploegen naar binnen dirigeerde.

De thuisploeg werd niet beter van die onderbreking, want tien minuten voor tijd schoot Nick Venema de 0-2 binnen. De buitenspeler speelde zich knap vrij na een uitstekende actie van invaller Marouane Afaker en scoorde de bevrijdende treffer.

Bibberminuutjes
Omdat Roda JC-aanvaller Filip Janssen aan het begin van de blessuretijd toch nog de 1-2 scoorde, volgden er alsnog wat Dordtse bibberminuutjes. De ploeg hield zich daarin staande, waardoor het de eerste zege sinds een maand mag bijschrijven.

Lees meer over:

Lees ook

foto 2 artikel autobrand.jpg

Bedrijfsauto’s Monique afgefikt: ‘Expres geen make-up opgedaan, want ik wist dat ik ging huilen’

Dinsdagnacht wordt Monique van Esseveld, eigenaresse van De Wilhelminaboom, wakker gebeld met verschrikkelijk nieuws. Haar bedrijfsauto- én bus zijn in brand gestoken. De brandweer is snel ter plaatse om het vuur te blussen. Maar van beide wagens is er haast niets meer over. “Je ziet zulke brandjes overal wel in het nieuws, maar je denkt ‘het overkomt mij niet’. Maar toch overkomt het je wel.”

OPMA20260422 Edjo Frank.jpg

Op Pad Met Ad: Edjo Frank vertelt over leven met een joodse afkomst in 2026

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad gaat presentator Ad van den Herik op pad met Edjo Frank. Edjo is de zoon van joodse ouders die de holocaust hebben overleefd. In deze aflevering gaat Ad in gesprek met Edjo over het hebben van een joodse afkomst in de huidige staat van de wereld en ook het jodendom in Dordrecht wordt besproken.

HHEwlhcaAAATXou.jpg

Ongeluk met vrachtwagen in Noordtunnel zorgt voor veel vertraging

Op de A15 is woensdagmiddag een ongeluk gebeurd in de Noordtunnel. Op beelden is een vrachtwagen en een personenauto te zien. De auto staat dwars op de weg. De vertraging voor het verkeer liep op tot anderhalf uur, maar was rond 15.30 uur iets geslonken.

elzen.JPG

Provincie steekt miljoenen in deze recreatiegebieden: ‘Om ze aantrekkelijk, schoon en veilig te houden.’

Beheerders van recreatiegebieden in Dordrecht krijgen miljoenen om ook de komende jaren het onderhoud uit te voeren. De provincie Zuid-Holland trekt in totaal 52 miljoen euro uit voor verschillende plekken waar je kunt sporten en ontspannen in het groen. Meer dan 3,2 miljoen euro komt in onze steek terecht.

auto in water

Auto in de sloot, bestuurder loopt nat pak op

Flink balen voor een inwoner van Hendrik-Ido-Ambacht. Toen de man woensdag van een erf reed, bleef zijn gas hangen en belandde hij in zijn auto in een sloot.

Moetiknaardedokter_fotoartikel

zorg

Huisartsen in onze streek gebruiken platform dat regels overtreedt: 'Geen verhoogd risico'

Al vijf jaar lang heeft Moetiknaardedokter.nl niet de juiste papieren om advies te geven, terwijl ze dat wel doen. Dat bevestigt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd aan de NOS. Daarmee omzeilt het platform strengere Europese regelgeving. Ook huisartsen uit onze streek verwijzen patiënten naar de tool op internet. “Op basis van nieuwe informatie beoordelen wij steeds of vervolgacties nodig zijn”, zegt DrechtDokters.