Dordrecht, Netherlands

Files in de binnenstad nemen toe; bewoners doen er soms een uur over

Het wordt beduidend drukker in de Dordtse binnenstad. Op zaterdag en met name doordeweeks aan het einde van de werkdag merkt onder andere Helly Buursma dat er files ontstaan op bijvoorbeeld de Wijnstraat. "Ik heb er een keer een uur over gedaan."
Alexander Eleveld | 24 oktober 2022 17:21 | Aangepast op 24 oktober 2022 17:21
Ook mensen uit Papendrecht of andere steden/dorpen rondom Dordrecht merken dat het langer duurt voordat je lekker kan gaan shoppen op zaterdag. "Heel druk. Ruim een halfuur gewacht", en: "We zaten ons al af te vragen of er iets is."
Oproep
En dat laatste klopt natuurlijk ook. Parkeergarage Veemarkt is dicht door herinrichtingsplannen aan de Spuiboulevard, de Lange Geldersekade ligt op de schop en ook aan de Noordendijk wordt er gewerkt aan de weg. Voor Helly is er maar één manier naar huis te gaan; via de Wijnstraat. "Ook voor onder andere de Wolwevershaven, Kuipershaven en Hoge Nieuwstraat."

Volgens Helly is het een 'puinhoop' en ze maakt zich zorgen als er straks hulpdiensten langs moeten. "Hoe moet een ziekenauto hier langs? Coördineer eens een keertje. Gooi niet alles tegelijk dicht." Helly roept de gemeente op om mee te denken over eventuele en tijdelijke oplossingen om de verkeersdruk te verlagen.

Meest gelezen

Let op: A16 komend weekend deels dicht bij Ridderkerk

Redactie Streek 56 | 22 aug 2025 15:00

Auto belandt tegen stoplicht na aanrijding met vuilniswagen

Redactie Streek 56 | 20 aug 2025 10:54

Lees ook

Vloedschottentesten een keer op maandag, grotere test dan normaal

Het centrum van Dordrecht moet even dicht, maar dan hebben we straks wel droge voeten: het is weer t...

Honderd nieuwe huurwoningen opgeleverd: 'We kunnen weer wat jaren vooruit'

Dordrecht heeft er honderd nieuwe woningen bij. Aan de Noordendijk zijn woensdag drie nieuwe apparte...

Maximale jeugddetentie geëist tegen verdachte die Hugo (19) doodstak

Tegen de 18-jarige verdachte die de 19-jarige Hugo zou hebben doodgestoken is 24 maanden jeugddetent...

Grote controle in binnenstad, tientallen boetes voor fietsers

Even snel op de fiets tussen wandelaars door op de Voorstraat, genoeg mensen die dat stiekem doen. V...

Sinterklaasintocht Dordrecht: gloednieuwe route en feestelijke afsluiting

De Sinterklaasintocht komt er weer aan. Zaterdag 16 november 2024 vaart de goedheiligman met zijn Pi...

Flitspalen voor scooters in binnenstad op komst

De gemeente wil flitspalen in het voetgangersgebied gaan plaatsen om langsrijdende scooters tegen te...