gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Flink aantal nieuwe woningen voor starters en senioren in Hendrik-Ido-Ambacht

23027f5ea853c6e8a83580d39fc78186

De woningnood in onze regio is hoog. Er moeten tot 2030 ruim 25.000 woningen bijgebouwd worden. In Hendrik-Ido-Ambacht wordt gewerkt aan verschillende bouwprojecten. Waaronder 'Ambachts Lint', dat bestaat uit 86 woningen voor senioren en starters in de Ambachtse dorpskern.

Redactie Streekomroep | Joris Gemen |  | Aangepast op
Het project moet gaan bestaan uit drie woningblokken: twee appartementencomplexen voor senioren en starters, met daarnaast nog zeven patiobungalows. De woningen staan allemaal aan een autovrije parkzone. Een gemeenschappelijk dakterras, binnentuin en de huiskamer zullen fungeren als ontmoetingsplekken voor de bewoners.

De start van het bouwproject staat gepland voor eind dit jaar. De oplevering van de woningen vindt vervolgens plaats tussen eind 2025 en medio 2026. De belangstelling is groot en de makelaar voert momenteel gesprekken met de potentiele kopers.

Win-win
Het neerzetten van Ambachts Lint is volgens de gemeente Hendrik-Ido-Ambacht nodig omdat de bestaande bebouwing bestaat uit veel eengezinswoningen met twee lagen en een kap. Superfijne huizen, maar te duur voor starters en met hun trappen en grote tuinen minder geschikt voor senioren, aldus Arjan Dubois, architect bij INBO.

"De focus lag dus op het ontwerpen van woningen en appartementen die voor deze mensen geschikt zijn", vertelt hij op de website van Ambachts Lint. "Jongeren starten hier hun wooncarrière en ouderen kiezen voor het comfort van Ambachts Lint en laten vervolgens een gezinswoning achter voor mensen met kinderen. Win-win."

LEES OOK: Woningbouw zorgenkindje, zo staat het er nu voor in de streek


Bijdrage aan regionale groeiopgave
Naast Ambachts Lint timmert de gemeente ook met andere projecten stevig aan de weg om bij te dragen aan de regionale groeiopgave. Zo is nieuwbouwwijk 'De Volgerlanden'goed voor ruim 900 woningen, die bijna allemaal af zijn.

Daarnaast werkt Hendrik-Ido-Ambacht samen met de gemeente Zwijndrecht aan 'De Noordoevers', een nieuwbouwproject aan de rand van de Drechtsteden aan de rivier de Noord. Daar is ruimte voor ongeveer duizend nieuwe woningen, die in fases zullen worden ontwikkeld.

Benieuwd naar de woningbouwsituatie in de andere streekgemeenten? Houd dan vooral onze website in de gaten. Elke dag verschijnt er een nieuw artikel waarin een andere streekgemeente centraal staat.

Lees meer over:

Lees ook

PSX_20261024_145756

Brand in keuken door pannetje op het vuur, bewoner nagekeken

In een huis aan de Nicolaasstraat in Dordrecht is rond 14.10 uur brand uitgebroken in de keuken. Een pannetje dat op het vuur stond, zorgde voor rookontwikkeling.

De Plucheplakkers

FC Dordrecht vliegt meteen uit de beker, De Plucheplakkers zijn kritisch

FC Dordrecht-fans opgelet: De Plucheplakkers sparen de Schapenkoppen niet in de nieuwste podcast-aflevering. De ploeg zette zichzelf namelijk voor schut bij SC Genemuiden, dat ten koste van de Dordtenaren verder bekerde (3-2). Is het dieptepunt nu bereikt?

Ben Corino Studio De Witt

Toename ziekenhuisopnames na val bij kinderen? Arts vertelt erover in Studio De Witt

Arts-onderzoeker Ylonka Broere is zaterdag te gast in het radioprogramma Studio De Witt op Drechtstad FM. In het uur van de hoofdgast, van 11.00 tot 12.00 uur, vertelt zij over onderzoek naar het voorkomen van onnodige ziekenhuisopnames van kinderen en jongeren na een val.

Participand

Gebruikers ParticiPand overvallen door draai gemeente: ‘Moeilijk te begrijpen’

Gebruikers van ParticiPand in Alblasserdam voelen zich overvallen door het gemeentebestuur nu ze het oude schoolgebouw toch wil afstoten. Het gebouw aan de Lelsstraat zou eigenlijk open blijven voor verschillende verenigingen en organisaties in het dorp, maar daar lijkt nu een streep door te gaan. “Het is extra wrang en moeilijk te begrijpen dat een flink aantal van ons dit nota bene uit de krant moest vernemen.”

foto brand pap

Ali (84) moet urenlang huis uit door grote brand: ‘Er kwam gitzwarte rook omhoog’

“Gitzwarte rook kwam omhoog, een flinke fik was het.” De 84-jarige Ali van der Wal uit Papendrecht moest dit weekend halsoverkop haar huis uit vanwege een vuurzee bij meerdere bedrijven. Twee dagen later liggen de brandresten nog in haar tuin. “Bang ben ik niet geweest, ik ben nogal nuchter.”

businkautotewater

Man (63) overleden nadat auto in water belandt, twee mensen gewond

Een auto is zondagavond te water geraakt bij de veerpont tussen Dordrecht en Werkendam. Daarbij is een 63-jarige man overleden. Twee andere inzittenden van de auto, een 62-jarige vrouw en een minderjarige, zijn naar het ziekenhuis gebracht.