gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fototentoonstelling over klimaatverandering en water in Dordrecht

662264a1be709181482851680244646e

Hoe gaat Dordrecht om met water? Dat heeft stadskunstenares Anja de Jong onderzocht, om er vervolgens een fotoreeks van te maken. Die reeks, bestaande uit dertig kiekjes, hangt van 31 augustus tot en met 13 oktober in de Kunstkerk in Dordrecht.

Redactie Streekomroep | Pim Takkenkamp |  | Aangepast op
De Jong doet sinds 2021 onderzoek naar klimaatverandering, zeespiegelstijging en hoe Dordrecht daar mee omgaat. Om uiteindelijk tot deze tentoonstelling te komen. “Er is heel veel gaande. Ik heb geprobeerd om landschappen te fotograferen die een stukje van het verhaal over het water in Dordrecht vertellen”, vertelt de stadskunstenares.

Eén van de foto’s is genomen op de Prins Clausbrug. Je kijkt als het ware door de brug richting het drierivierenpunt. “Die foto heb ik gemaakt omdat er hier zo’n 150.000 scheepvaartbewegingen per jaar afspelen”, vertelt De Jong.

Op die foto wordt de stijl van fotograferen van De Jong iets duidelijker. “Ik doe niet aan dramatische toestanden met camerabewegingen. De foto’s zijn allemaal gemaakt met de horizon in het midden. Voor amateurfotografen is dat natuurlijk een ramp, omdat het volgens de regeltjes van de verdeling niet mag”, grapt De Jong lachend.

Maar de expositie draagt ook zeker een serieuze boodschap uit. De fotografe is niet al te positief over de uitkomst. “Ik denk dat er een fikse klus ligt om het in de toekomst droog te houden. En ook als het gaat om drinkwater, want dat is ook nog wel een heel probleem.”

Bekijk onze reportage hieronder.

Lees ook

rwsputdeksels

Losse putdeksels in Drechttunnel zorgen voor flinke vertraging, tunnelbuis urenlang dicht

De Drechttunnel is na urenlange werkzaamheden aan losgekomen putdeksels weer volledig vrijgegeven. Alle rijstroken zijn weer open voor verkeer, net op tijd voor de ergste spits begint.

hoogblokland

Molenlanden betrekt zorgen van buurgemeente bij verdere uitwerking azc-plan

De gemeente Molenlanden gaat de zorgen die leven bij inwoners van Meerkerk (Vijfheerenlanden) over de komst van een asielzoekerscentrum in het nabijgelegen Hoogblokland, nadrukkelijk betrekken bij de verdere uitwerking van de plannen. Molenlanden wil - als daar behoefte aan is - ook voor deze inwoners een informatiebijeenkomst organiseren.

8962698e-c059-33fd-9041-41a6f34e427d

Acht kleine katjes gedumpt in wasmand langs drukke weg

Acht kittens in een wasmand langs een drukke weg. Het is niet bepaald de ideale plek voor jonge diertjes. Vrijdagochtend ontdekte een vrouw de mand langs de Parallelweg in Hardinxveld-Giessendam en schakelde de dierenambulance in.

pont rosmolenweg

Pont regelmatig te laat in de spits, slecht nieuws voor reizigers

De pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht gaat vanaf volgende week maandag minder varen. In de spits wordt de dienstregeling van drie naar twee keer per uur teruggeschroefd. "De ponten kunnen in de spits niet volgens de dienstregeling varen en zijn regelmatig te laat", verklaart Rijkswaterstaat.

Ben Corino Studio De Witt

Zaterdag in studio De Witt: 25-jarige jubileum stedenband tussen Dordrecht en Varna

In een nieuwe aflevering van Studio De Witt gaat presentator Ben Corino in gesprek met Arthur den Hartog over het 25-jarige jubileum van de stedenband tussen Dordrecht en Varna. Door deze stedenband zijn door de jaren heen verschillende uitwisselingen tot stand gekomen, waaronder op het gebied van kunst en muziek.

reanimatie foto

Voor het eerst oefenen met reanimeren in het ziekenhuis: ‘Het is niet moeilijk’

Wat als iemand bewusteloos is en geen hartslag meer heeft? Het Albert Schweitzer ziekenhuis stond deze week stil bij de Internationale Reanimatiedag. Verpleegkundigen gaven ter plekke tekst en uitleg.