gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Fysiek discriminatiemeldpunt moet drempel verlagen

a38d124de51e8845c225838dae922474

In Dordrecht worden er relatief weinig meldingen van discriminatie gemaakt. Maar dat betekent niet dat er geen discriminatie plaatsvindt. Waarschijnlijk weten de gedupeerden niet waar ze met hun klacht terecht kunnen. Daarom heeft de gemeente in samenwerking met Antidiscriminatiebureau RADAR nu een fysiek meldpunt opgericht in de Stadsbibliotheek.

Corrado Francke | Marjolein Vos |  | Aangepast op
Mocht je je gediscrimineerd voelen, kon je al telefonisch een melding maken of een formulier op een van de websites van organisaties, die zich met deze problematiek bezighouden, invullen. “Maar wij merken dan onze inwoners het moeilijk vinden om in alle gevallen het meldpunt te vinden”, vertelt wethouder Chris van Benschop, die bij de opening van het meldpunt aanwezig was. “Wij denken dat met dit fysieke meldpunt de zichtbaarheid beter wordt en dat het voor mensen misschien ook drempelverlagend werkt.”

Bij de politie kwamen vorig jaar voor het derde opeenvolgende jaar meer meldingen van discriminatie binnen. Maar Antidiscriminatiebureaus hebben daarentegen juist minder meldingen ontvangen. Eén van de redenen om meer fysieke meldpunten op te richten, in de hoop dat meer mensen erover durven te praten. “Bij discriminatie denken veel mensen aan rassen en afkomst maar het is veel breder”, licht Hans den Hartigh uit. Hij is één van de klachtenbehandelaars bij het meldpunt in de bibliotheek. “Het is ook handicap, leeftijd, seksuele geaardheid en geloof. Den Hartigh probeert vooral het gesprek met mensen die een klacht hebben aan te gaan. In het overgrote deel van de gevallen wordt het probleem opgelost door te bemiddelen, maar in een enkel geval leidt het tot een juridische procedure. Ook daarover kan bij het meldpunt advies worden gegeven.
514f9748727f8eac8cd88aabf48b1ee7
De proef met het fysieke meldpunt duurt voorlopig vier maanden. De gemeente, RADAR en de bibliotheek gaan alle klachten bundelen en monitoren, om zo te kijken of dit de oplossing is voor Dordrecht op het gebied van discriminatie. Wie melding wil doen van discriminatie, kan in even weken op woensdag en in oneven weken op donderdag tussen half tien in de ochtend en half twee in de middag terecht in de bibliotheek aan de Groenmarkt.

Lees ook

webfoto rijkswaterstaat

Duivelseiland wordt renovatieplek voor grote bruggen uit de regio

Een grote, kale vlakte met daarop een graafmachine, een bulldozer en een wals. Op Duivelseiland in Dordrecht, officieel Krabbegors geheten, valt voorlopig nog weinig spectaculairs te zien. Daar komt de komende jaren verandering in: zo wordt onder meer de 300 meter lange boog van de Van Brienenoordbrug naar het eiland gebracht om daar te worden gerenoveerd.

gondelvaart prijsuitreiking

Nek-aan-nekrace om publieksprijs Gondelvaart: verschil van slechts 2 stemmen

In een bomvol Café Olt Ghiessen is bekend gemaakt wie de publieksprijs van de Gondelvaart 2026 in Giessen-Oudekerk heeft gewonnen. Met slechts twee stemmen verschil werd ‘Nacht op het water’ de prijswinnaar bij de grote boten. Bij de kleine boten zijn ‘De Hekkies op safari’ degenen met de meeste stemmen.

Batavia in de Bataviahaven - ovv Sander Wit

Dordts bedrijf zorgt voor transport van historisch schip

Voor onderhoud moet de historische Batavia heen en weer tussen Lelystad en Amsterdam. Voor dit bijzondere transport wordt onder meer de Dordtse Koninklijke Van der Wees Groep B.V. ingeschakeld, die een belangrijke rol speelt bij de verplaatsing van het schip.

politie 01

Twee aanhoudingen na melding schietpartij

De politie heeft zaterdagavond twee mensen opgepakt na een melding van een schietpartij in Papendrecht. Het gaat om een 45-jarige man en een minderjarige, beiden uit Papendrecht.

20260929153649

Veel vertraging op A16: meerdere ongelukken en te hoog voertuig bij tunnel

Op de A16 richting Rotterdam stonden dinsdagmiddag meerdere files. Dit kwam door ongelukken bij Dordrecht en Ridderkerk. Ook was een tunnelbuis van de Drechttunnel tijdelijk afgesloten door een te hoog voertuig.

foto website

Chef-kok Marco vierde in eerste jaar al feest, nu zit er misschien wéér een prijs in het vat

Met de uitreiking voor de nieuwe Michelinsterren op komst, zit er voor Marco van der Wijngaard misschien wel weer een prijs aan te komen. Als nieuwe uitbater van restaurant De Gieser Wildeman in Noordeloos behield hij de eerder al verdiende Michelinster. Daar bovenop won hij in zijn eerste jaar nóg een prijs: de Gouden Koksmuts. "Ik houd wel van een wedstrijdje."