gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Geen subisidie voor aardgasvrij Crabbehof

3574770f139ceb69ecb819fa0ba22f2f.jpg

De gemeente krijgt geen subsidie van de overheid voor het aardgasvrij maken van Crabbehof. Dat betekent niet dat de wijk niet van het aardgas af gaat, want daar gaat de gemeente gewoon mee door.‘’Onze intenties voor Crabbehof blijven gelijk", schrijft wethouder Rik van der Linden in een verklaring. "Het traject naar aardgasvrije wijken is omvangrijk en langdurig, daarom vinden we het als gemeente belangrijk om nu samen met inwoners en partners te starten in de wijk. Wel zal de fasering van de plannen op onderdelen worden aangepast.’’Twintig gemeenten maakten kans op de subsidie. In totaal was daarvoor 90 miljoen beschikbaar gesteld. Eind juni werd de aanvraag ingediend met als titel ‘Nieuwe Energie in Crabbehof!’. Crabbehof is volgens de gemeente de meest geschikte wijk voor deze aanpak. Het aardgasnet is daar aan vernieuwing toe.

Eric van den Brink |  | Aangepast op

Lees ook

ongehoord.png

Verdachten mishandeling koe veroordeeld: ‘Het lijkt wel alsof jullie hier plezier uithaalden’

Vier verdachten die in Oud-Alblas een koe zouden hebben mishandeld, hebben zich voor de rechter moeten verantwoorden. Zij zouden een zieke koe hebben geschopt, geprikt met een veeprikker en het dier vervolgens levend de stal uit gesleept hebben. Drie van de verdachten hebben taakstraffen en voorwaardelijke gevangenisstraffen opgelegd gekregen.

nugterenhia.png

Lijsttrekker Ambachtse partij splitst zich net na beëdiging af

Melis Nugteren stond afgelopen gemeenteraadsverkiezingen als lijsttrekker op de kandidatenlijst in Hendrik-Ido-Ambacht voor de partij Gemeente Belangen. Maar zijn raadslidmaatschap onder deze partijnaam heeft deze raadsperiode nog geen dag geduurd. Nugteren splitst zich af en gaat verder als eenmansfractie.

politiefatbike.jpg

Controle op fatbikers, fietsers en automobilisten levert bijna 30 overtredingen op

Bij een verkeerscontrole op verschillende plekken in Dordrecht zijn meerdere hardrijders betrapt. Ook werden bestuurders gesnapt die fietsten in een voetgangersgebied of rondreden zonder deugdelijke rem.

Schapenkudde aan de Middenmolendijk Ridderkerk

Gemeente Ridderkerk zet schapen in voor groenonderhoud

Wie de afgelopen week door Ridderkerk is gereden heeft ze misschien wel zien staan. De gemeente zet op verschillende plekken schapen in voor het begrazen van stukken groen in het dorp. Zo bevorderen ze op een natuurlijke manier de flora en fauna.

Still website.png

Vriendschap, liefde en vrolijkheid: al vijftig jaar kleurt deze vereniging het leven

Groot feest bij kunstvereniging Studio 76. De Dordtse club bestaat dit jaar namelijk een halve eeuw. Met verschillende festiviteiten viert de vereniging dit met alle leden. Te beginnen met een expositie, waar de amateurkunstenaars allemaal iets eigens in stoppen.

Overhandiging Dordtpas.jpg

Dordtpas niet alleen voor Dordtenaren, Zwijndrecht doet ook mee

De gemeente Zwijndrecht sluit vanaf 1 april aan bij de Dordtpas. Met deze pas krijgen Dordtenaren en nu dus ook Zwijndrechtenaren toegang tot gratis activiteiten en kortingen in de regio. “Een belangrijke stap voor onze inwoners”, aldus Zwijndrechtse wethouder Tycho Jansen.