gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente laat stammen van deel te kappen bomen in Weizigtpark staan

dac299eb45b23981f0eceebc0828ffd5

De acties van de boomridders en andere natuurliefhebbers hebben effect gehad: het college heeft de plannen voor de vernieuwing van het Weizigtpark aangepast. Eerder werd al bekend dat er niet 117 maar 71 bomen gekapt worden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Vorig jaar ontstond de nodige ophef toen de gemeente de plannen bekend maakte voor het opknappen van het Weizigtpark. Doel van de aanpak: paden verbreden en venieuwen, zodat ze weer goed begaanbaar zijn, bezoekers een veiliger gevoel geven door struiken te snoeien en het park beter laten aansluiten op het stationsgebied. Daarvoor zouden de nodige bomen plaats moeten maken, tot onvrede van actievoerders. Tijdens een raadsvergadering in september vorig jaar werden daarom twee moties aangenomen, waarin GroenLinks, CDA, CU/SGP, Op Ons Eiland en Partij voor de Dieren het college opriepen nogmaals naar de plannen te kijken. Ook beloofde wethouder Rik van der Linden in gesprek te gaan met vertegenwoordigers van de actiegroep.

Daaruit voorkomend is nu besloten dat van de 71 bomen die wel gekapt moeten worden, van negen bomen de stam blijft staan ten behoeve van de flora en fauna. Ook het voorstel van de boomridders om de heesters gefaseerd te verwijderen, is overgenomen. En de te kappen bomen zijn in overleg met de actiegroep gemarkeerd, zodat voor iedereen duidelijk is welke bomen verdwijnen.

Lees ook: Protest voor het Stadhuis tegen bomenkap Weizgtpark

Zitplaatsen
Indieners van één van de moties maakten zich ook zorgen om het aantal bankjes met rugleuning dat zou overblijven na de herinrichting van het park. Op dit moment staan er 31 voorzien van een leuning in het park. Daar zouden er 14 voor terugkomen. Naar aanleiding van de motie worden zes extra banken met rugleunnig geplaatst, laat het college aan de raad weten. “Mocht na uitvoering van de werkzaamheden blijken dat er op specifieke plekken in het park banken gemist worden, dan kan men deze aanvragen en worden ze, als er geen redenen zijn om dit te weigeren, geplaats. Het college gaat er echter vanuit dat er straks voldoende zitmogelijkheden met en zonder rugleuning in het park aanwezig zijn. Op dit moment zijn er 124 zitplaasen met leuning in het park en dit worden straks 80 zitplaatsen met leuning en 400 zitplaatsen zonder rugleuning, waarmee er in totaal 480 zitplaatsen in het Weizigtpark aanwezig zijn.”

Inmiddels zijn 52 bomen gekapt. Er staan nog tien te kappen bomen bij de entree van het Koetshuis/Duurzaamheidscentrum Weizigt en negen bij de entree van het station. Voor half februari is de gemeente klaar met kappen. In de zomer van 2024 moet het hele park klaar zijn.

Lees meer over:

Lees ook

dordtinstoom

Stoomrondje en een fluitconcert: alles wat je moet weten over Dordt in Stoom

Schepen bewonderen, een ritje maken met een stoomtrein of je laten trakteren op een oorverdovend stoomfluitconcert. De 21ste editie van Dordt in Stoom staat voor de deur. Vanaf vrijdag tot en met zondag zijn er tal van festiviteiten in Dordrecht. We zetten ze voor je op een rij.

foto artikel leny

Leny (87) is al meer dan dertig jaar vrijwilliger en geniet nog steeds: 'Plantjes zijn altijd blij'

Tuinieren, snoeien en planten. Dat zijn de dingen die de 87-jarige Leny Mars het liefste doet. En al deze hobby’s combineert Leny al jaren bij haar vrijwilligerswerk bij Arboretum Munnike Park. Een botanische tuin midden in Zwijndrecht. “Het is een vrij leven en ik heb het altijd leuk gevonden.”

yv2026220NKS05997

Dit zijn de eerste tegenstanders van FC Dordrecht in het nieuwe seizoen

FC Dordrecht opent het nieuwe Keuken Kampioen Divisie-seizoen op vrijdag 7 augustus thuis tegen Jong Ajax. Dat staat in het concept-competitieprogramma dat de KNVB woensdagochtend lanceerde.

PSX_20260607_032650 (1)

Auto in lichterlaaie, tweede voertuigbrand in onze streek dit weekend

Aan de Parkweg in Papendrecht is in de nacht van zaterdag op zondag rond 01:30 uur een auto in brand gevlogen. Op foto's is te zien dat de voorkant in brand stond.

Leidingsportalen

Waarom er negen dagen geen treinen rijden tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe

Gedurende 9 dagen is er geen treinverkeer mogelijk tussen Dordrecht en Lage Zwaluwe. Pech voor reizigers, maar een noodzakelijke maatregel volgens spoorwegbeheerder ProRail. De reden: de bovenleidingportalen op dit traject zijn grondig toe aan vervanging. Ze stammen uit de tijd na de Tweede Wereldoorlog, waardoor de levensduur voorbij is.

artikelfoto oversteken stadspolders

Omwonenden willen aanpassing bij deze oversteekplaats: 'Je hebt amper tijd'

Bewoners van de Dordtse wijk Stadspolders maken zich zorgen over de voetgangersoversteekplaats bij winkelcentrum De Bieshof. Vooral ouderen en mensen die slecht ter been zijn zouden de overkant niet altijd halen voordat het verkeerslicht weer op rood springt. Volgens omwonenden leidt dat geregeld tot onveilige situaties.