gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeente laat stammen van deel te kappen bomen in Weizigtpark staan

dac299eb45b23981f0eceebc0828ffd5

De acties van de boomridders en andere natuurliefhebbers hebben effect gehad: het college heeft de plannen voor de vernieuwing van het Weizigtpark aangepast. Eerder werd al bekend dat er niet 117 maar 71 bomen gekapt worden.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Vorig jaar ontstond de nodige ophef toen de gemeente de plannen bekend maakte voor het opknappen van het Weizigtpark. Doel van de aanpak: paden verbreden en venieuwen, zodat ze weer goed begaanbaar zijn, bezoekers een veiliger gevoel geven door struiken te snoeien en het park beter laten aansluiten op het stationsgebied. Daarvoor zouden de nodige bomen plaats moeten maken, tot onvrede van actievoerders. Tijdens een raadsvergadering in september vorig jaar werden daarom twee moties aangenomen, waarin GroenLinks, CDA, CU/SGP, Op Ons Eiland en Partij voor de Dieren het college opriepen nogmaals naar de plannen te kijken. Ook beloofde wethouder Rik van der Linden in gesprek te gaan met vertegenwoordigers van de actiegroep.

Daaruit voorkomend is nu besloten dat van de 71 bomen die wel gekapt moeten worden, van negen bomen de stam blijft staan ten behoeve van de flora en fauna. Ook het voorstel van de boomridders om de heesters gefaseerd te verwijderen, is overgenomen. En de te kappen bomen zijn in overleg met de actiegroep gemarkeerd, zodat voor iedereen duidelijk is welke bomen verdwijnen.

Lees ook: Protest voor het Stadhuis tegen bomenkap Weizgtpark

Zitplaatsen
Indieners van één van de moties maakten zich ook zorgen om het aantal bankjes met rugleuning dat zou overblijven na de herinrichting van het park. Op dit moment staan er 31 voorzien van een leuning in het park. Daar zouden er 14 voor terugkomen. Naar aanleiding van de motie worden zes extra banken met rugleunnig geplaatst, laat het college aan de raad weten. “Mocht na uitvoering van de werkzaamheden blijken dat er op specifieke plekken in het park banken gemist worden, dan kan men deze aanvragen en worden ze, als er geen redenen zijn om dit te weigeren, geplaats. Het college gaat er echter vanuit dat er straks voldoende zitmogelijkheden met en zonder rugleuning in het park aanwezig zijn. Op dit moment zijn er 124 zitplaasen met leuning in het park en dit worden straks 80 zitplaatsen met leuning en 400 zitplaatsen zonder rugleuning, waarmee er in totaal 480 zitplaatsen in het Weizigtpark aanwezig zijn.”

Inmiddels zijn 52 bomen gekapt. Er staan nog tien te kappen bomen bij de entree van het Koetshuis/Duurzaamheidscentrum Weizigt en negen bij de entree van het station. Voor half februari is de gemeente klaar met kappen. In de zomer van 2024 moet het hele park klaar zijn.

Lees meer over:

Lees ook

toerismedor

Steeds meer toeristen naar Dordrecht: 'We waren een ondergeschoven parel'

Steeds meer toeristen uit eigen land brengen een bezoekje aan Dordrecht. De stad werd vorig jaar 3,1 miljoen keer bezocht door binnenlandse toeristen, een toename van vijf procent in vergelijking met 2024. “Waar vind je nou zo’n mooie stad met een mooie mix aan mogelijkheden?”

Burgemeester Winklerplein

Meer suswachten op Burgemeester Winklerplein in strijd tegen overlast

De gemeente Sliedrecht gaat vaker suswachten inzetten op het Burgemeester Winklerplein. Reden daarvoor is het toenemende aantal meldingen van overlast door jongeren.

1000115100

Snelheidsduivel (20) schuldig aan zware botsing: taakstraf en rijontzegging

Met 107 kilometer per uur racet T.J. de H. (20) over de Burgemeester de Raadtsingel in Dordrecht als plots een taxi van rechts komt. Een crash is onvermijdelijk, de taxichauffeur raakt zwaargewond en kampt nog altijd met de gevolgen. “Ondanks zijn jonge leeftijd had hij al wel behoorlijk wat ervaring op de weg waardoor hij beter had moeten weten”, zegt de rechtbank over De H., die een forse taakstraf en een tijdelijke rijontzegging krijgt.

botulismealb

Botulisme vastgesteld in Alblasserdam: vooral gevaarlijk voor honden

In het water tussen de Middelwetering en Oosteromse Wiel in Alblasserdam is botulisme geconstateerd in het water. De gemeente roept inwoners op om extra voorzichtig te zijn en honden niet te laten zwemmen in of drinken uit het water.

jdg_04-08-26_inlaat_Kinderdijk_1I6A2423

Dit merken we in de streek van de aanhoudende droogte

We kennen Nederland als een nat land, maar deze zomer is dat wel anders. We hebben een zeer droge juli-maand achter de rug en ook in augustus is het erg droog. Op diverse plekken in ons land worden maatregelen genomen, zoals onttrekkingsverboden, de inzet van noodpompen en aanpassingen van de sluizen. Maar wat betekent de droogte voor onze streek?

fotopolitiea15

Man onder invloed van drank en drugs rijdt met 246 km/u op snelweg

Een 40-jarige Rotterdammer heeft met een snelheid van 246 kilometer per uur over de A15 gereden. Dat bleef niet ongezien bij de politie en wat bleek: de man was onder invloed van drank en drugs. Hij is aangehouden.