gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gemeenten gaan 'onzichtbare' daklozen tellen: 'Beter zicht nodig op groeiend probleem'

c59614a78b843a9c900bd35bb5f158a6

De negen gemeenten in deze streek gaan dit jaar meedoen aan een grote telling van dak- en thuislozen. Dit is de vierde telronde van de landelijke actie ETHOS, die bedoeld is om ook ‘onzichtbare thuislozen’ in beeld te krijgen. In de streek hebben ruim honderd organisaties zich aangesloten bij de telling in hun gemeente.

Roxane Kroon |  | Aangepast op
De ETHOS-telling is in 2023 opgericht en is een samenwerking van de Hogeschool Utrecht en het Kansfonds. “De afgelopen decennia is de groep dak- en thuisloze mensen veranderd”, stelt ETHOS. “Nieuwe groepen zijn bijvoorbeeld jongeren, vrouwen, arbeidsmigranten of economisch dakloze mensen.” Deze vaak 'onzichtbare daklozen’ komen niet terecht bij een opvanglocatie, maar slapen onder andere op de bank bij kennissen, wonen anti-kraak of kort in vakantiewoningen.

Samenwerking
De telling is een samenwerking tussen de zeven Drechtsteden, Gorinchem en Molenlanden. Dordrecht coördineert de actie, maar een woordvoerder van ETHOS benadrukt dat er veel wordt samengewerkt tussen alle gemeenten. “Dat is cruciaal, omdat de gemeenten het beste de organisaties in hun eigen stad of dorp kennen.”

Het Leger des Heils, zorgorganisatie Enver en de sociale wijkteams werken mee aan de telling, maar ook een aantal woningcorporaties. “Verder hopen we dat bijvoorbeeld scholen, kerken, huisartsen en (sport)verenigingen gaan meehelpen”, aldus de woordvoerder. “Als bijvoorbeeld een moeder met kinderen van het ene tijdelijke adres naar het andere verhuist, is dat daar vaak wel bekend."


De telling gaat dan ook niet alleen om harde cijfers, maar ook om de sociale situatie van dak- en thuislozen in de streek. De woordvoerder benoemt bijvoorbeeld de belangrijke rol van zorginstellingen die beschermd wonen aanbieden. “Het gebeurt maar al te vaak dat mensen langer bij een beschermd wonen-locatie verblijven dan nodig is, omdat er geen passende vervolghuisvesting is voor deze mensen." Op dit moment is er geen zicht op deze vorm van thuisloosheid bij gemeenten.

Beter beleid
In andere delen van het land is de ETHOS-telling al uitgevoerd. Onze streek doet nu mee aan de vierde telronde, samen met tien andere regio’s. Op 12 mei komen de gemeenten en organisaties bij elkaar om alle aantallen bij elkaar op te tellen. De aankomende paar weken kunnen organisaties zich nog bij hun gemeente melden om mee te werken aan de telling.

De vondsten van heel Nederland worden door de Hogeschool Utrecht geanalyseerd, maar de gemeenten gaan hier ook zelf mee aan de slag, legt de woordvoerder uit. “De regionale telling helpt om, met alle betrokken organisaties en gemeenten, aangescherpt beleid te kunnen maken voor het groeiende probleem van dak- en thuisloosheid.”

Lees meer over:

Lees ook

mishandelingstadspolders

Politie publiceert beelden van mishandeling man door fatbiker

De politie heeft beelden gedeeld van de mishandeling van een 79-jarige man door een fatbiker in Dordrecht. Dat gebeurde donderdagmiddag 7 mei in de wijk Stadspolders.

altviool

Zomerconcert Trinitatiskapel zondag op TV Dordrecht

Een nieuw seizoen met zomerconcerten in de Trinitatiskapel in Dordrecht is in volle gang. Op TV Dordrecht is deze zondag een van deze concerten te zien: Strangers in the North, waarbij vier altviolisten hun krachten hebben gebundeld.

PSX_20260529_191757

Onweer legt levenswerk van familie in de as, maar gezin krijgt volop steun: 'We gaan zeker terug'

Slechts één bliksemslag legde de woning en het levenswerk van de familie Brand in de as. Anderhalve week na de brand in Bleskensgraaf kunnen Jaap en Marina het nog steeds niet geloven. Toch zegt het stel vooral dankbaar te zijn, ondanks het verlies van hun huis: "De hulp die we krijgen is met geen pen te beschrijven."

credit Renzi Wolf Dordrecht furries furry

Tientallen furries bezoeken Dordt: plannen voor meer activiteiten

Er zijn plannen voor meer furry-evenementen in Dordrecht. Een eerste poging om in de stad een furry walk te houden werd door regen afgelast, maar afgelopen weekend genoten tientallen in dierenpakken verkleedde mensen van een tochtje door de binnenstad. En daar blijft het dus niet bij.

6b6fb625-dd66-398f-8d29-f92032775c36

Tim is jongste advocaat van Nederland, maar staat het liefst zo min mogelijk in de rechtbank

Op zijn twintigste werd Tim Groeneweg uit Dordrecht beëdigd als advocaat in Rotterdam, als jongste ooit in Nederland. Maar voor hem draait het werk niet om die titel of leeftijd. “Het gaat om het vertrouwen dat je krijgt.”

verkeern3

Afrit A15 naar N3 weer helemaal te gebruiken: wegdek gemaakt

De afgesloten rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht is weer te gebruiken. Rijkswaterstaat heeft afgelopen weekend delen van het wegdek gerepareerd, waardoor er weer twee rijstroken beschikbaar zijn. De afsluiting zorgde de afgelopen weken regelmatig voor een overvolle afrit.