gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gevaar voor vallende stenen bij Grote Kerk, gemeente neemt veiligheidsmaatregelen

17e71ab245c504c609d19a2235268bab

De kans dat er stukken steen van de Grote Kerkstoren in Dordrecht afbrokkelen is groter dan gedacht. Uit onderzoek blijkt dat de staat van het tufsteen waaruit de kerk grotendeels bestaat zo slecht is dat er extra veiligheidsmaatregelen moeten worden genomen, schrijft de gemeente.

Redactie Streekomroep |  | Aangepast op
Om te zorgen dat voorbijgangers veilig langs de kerktoren kunnen lopen, is de al bestaande afzetting met bouwhekken rondom de toren vergroot. Ook is de toegangspoort aan de Lange Gelderskade voorlopig afgesloten. De toren zelf blijft toegankelijk: er zijn tijdens de inspectie geen problemen vastgesteld aan de constructie.

Eerder onderzoek
Bij onderhoud aan voeg- en metselwerk van de toren van de Grote kerk in 2023 is vastgesteld dat er door verwering onder meer scheuren in het natuursteen zijn gekomen, waardoor een gevaarlijke situatie is ontstaan. Er is volgens de gemeente toen besloten de directe omgeving van de toren met hekken af te schermen.

Tijdens recente inspecties zijn losse stukken tufsteen verwijderd en onderzocht. Daaruit blijkt dat ook visueel intacte stenen onderhuids gescheurd kunnen zijn, waardoor het risico op vallende stenen groter is dan eerder werd aangenomen. "Met het oog op de komende winter en de invloed van weersomstandigheden op het verweren van de stenen, is snel handelen noodzakelijk", aldus de gemeente.

Naast de veiligheidsmaatregelen wordt ook gekeken hoe er een stevige constructie geplaatst kan worden die vallende stenen opvangt, totdat een grote restauratie van de toren kan beginnen. De voorbereidingen daarvan zijn volgens de gemeente in volle gang. "De maatregelen die we nu nemen, zijn nodig in aanloop naar de definitieve renovatie en blijven tot die tijd gelden."

Lees meer over:

Lees ook

archieffotopolitie

Vrouw (20) ontvoerd in Papendrecht en opgesloten in auto

Een 20-jarige vrouw is donderdagavond ontvoerd bij een carpoolplaats in Papendrecht. Het slachtoffer is later op de avond door haar ontvoerders achtergelaten in een auto bij Oud-Alblas, meldt de politie.

Merwedebrug Gorinchem NOS

brug

'Merwedebrug kan morgen instorten': bouwdeskundige noemt risico heel reëel

De Merwedebrug bij Gorinchem is niet voor niets gesloten voor vrachtverkeer. Volgens hoogleraar Bouwkunde en Civiele Technieken Rob Nijsse van de TU Delft bestaat er een serieus risico als zware vrachtwagens over de verouderde brug blijven rijden.

ambubaanhoekbrug

Al meer dan tweehonderd ambulances over de Baanhoekbrug

De Baanhoekbrug is sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug in een week tijd al ruim tweehonderd keer gebruikt door ambulances om de Beneden-Merwede over te steken. “Deze 'escape' helpt ons - zoals de bedoeling was - om de aanrijdtijden en de kwaliteit van zorg voor patiënten te waarborgen”, aldus de ambulancedienst Zuid-Holland Zuid.

yv202671193A09149

Wordt dit de volgende succesvolle Belg bij FC Dordrecht? ‘Wilde graag deze stap maken’

Beni Mpanzu is bezig aan een sterke voorbereiding bij FC Dordrecht. Vol vertrouwen blikt de 22-jarige nieuweling vooruit op zijn eerste seizoen in de competitie waar zijn hart vol van is. “Het klikt echt met hoe ik voetbal zie.”

IMG-20260804-WA0032

Man aangehouden in huis Zwijndrecht, nepwapen gevonden

Een man is maandagmiddag aangehouden in zijn huis in Zwijndrecht. Volgens de politie gebeurde dit na een conflict "waarbij een mogelijk vuurwapen werd gezien". Uiteindelijk bleek het om een nepwapen te gaan.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_21_45_35.Still002

Te weinig plekken voor asielzoekers: gemeente op het matje geroepen

De gemeente Hardinxveld-Giessendam regelt te weinig asielopvang en staat nu onder toezicht van het kabinet. Dat heeft minister Bart van den Brink van Asiel en Migratie bekendgemaakt.