Dordrecht, Netherlands

'Goed om de kennis even bij te spijkeren', blijkt op Wereld Reanimatie Dag

In het kader van Wereld Reanimatie Dag zetten de medewerkers van het Albert Schweitzer ziekenhuis deze maandag hun tent op voor de hoofdingang van het hospitaal. Het doel? De reanimatiekennis van de bezoeker testen en waar nodig bijspijkeren.
Corrado Francke | 17 oktober 2023 15:00 | Aangepast op 17 oktober 2023 13:39
Hoewel veel Nederlanders wel eens een reanimatiecursus hebben gevolgd in hun leven, betekent dat niet dat zij nu nog steeds goed kunnen reanimeren. Tijdens Wereld Reanimatie Dag wordt er daarom aandacht gevraagd voor het behoud en bijspijkeren van de kennis over reanimeren. Want door die kennis paraat te hebben kan iedereen een leven redden.

Bij de hoofdingang stonden medewerkers van het ambulancepersoneel en verpleegkundigen klaar met een aantal oefenpoppen, AED's en instructieschermen om ziekenhuisbezoekers goed wegwijs te maken. Onder hen ook Denise van der Kleij, zij is verpleegkundige op de intensive care "we merken vaak dat mensen achteraf terugkijken op een noodsituatie en denken: had ik toch maar een cursus gedaan, dan had ik geweten wat ik had moeten doen."

Voor oud-agent Hilco Koster was het alweer even geleden. Toen hij nog als agent door de Dordtse straten patrouilleerde was hij verplicht om het jaar een reanimatiecursus te volgen, en met succes. Hij reanimeerde naar eigen zeggen ruim dertig mensen in zijn carrière. Sinds hij met pensioen ging is die kennis echter verwaterd: "Ik ben zeven, bijna acht jaar geleden gestopt bij de politie, sindsdien ben ik het wel een beetje verleerd. Dus het is goed dat ze hier staan!"

Bekijk hieronder de reportage over de reanimatietent bij het Albert Schweitzer ziekenhuis.

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Ziekenhuis ontslaat medewerkers voor schenden privacy van meer dan duizend patiënten

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft twee medewerkers ontslagen die de dossiers van r...

Van nieuwbouw dromend Albert Schweitzer financieel in de top van Nederland

Het Albert Schweitzer ziekenhuis is financieel kerngezond. Het ziekenhuis eindigt dit jaar als tweed...

Vernieuwde hartbewakingsafdeling voor dit ziekenhuis: meer rust en privacy

Terwijl de plannen voor een geheel nieuw ziekenhuis nog worden onderzocht, gaat de renovatie van het...

Uroloog Dordts ziekenhuis genomineerd voor Zorgvernieuwer van het Jaar

Uroloog Helene Kemmer, werkzaam bij het Albert Schweitzer ziekenhuis, is dit jaar genomineerd voor ...

Albert Schweitzer onderzoekt mogelijkheden voor bouw nieuw ziekenhuis

Het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht onderzoekt de mogelijkheden voor de bouw van een nieuw...

Meer meldingen van agressie in Albert Schweitzer ziekenhuis: ‘Impact van incidenten neemt toe’

Zorgpersoneel van het Albert Schweitzer ziekenhuis in Dordrecht heeft in 2024 vaker melding gemaakt ...