Maar het meest positieve bij de Schapenkoppen was misschien wel dat doelman Liam Bossin voor rust amper wat te doen had. De goalie, die in de zomer ongetwijfeld op interesse kan rekenen, moest zich alleen strekken bij een schot van Mohamed Nassoh. Wel kreeg de goalie ook een keer hulp van Schuurman, die een Eindhovense kopbal van de lijn haalde.
Flinke kans
Meteen in de tweede helft werd duidelijk dat FC Dordrecht hun tegenstanders te lang in leven hielden. Opnieuw kreeg Suray een joekel van een kans, maar zijn poging ging ruim over en zo bleef de marge beperkt tot één doelpunt.
De jonge Brabanders werden soms gevaarlijk, maar waren veel te slordig om het Bossin lastig te maken. De Dordtse verdediging, waar debutant Smolarczyk in positieve zin opviel, bleef eenvoudig op de been. Het was dat de stootkracht ontbrak bij de gastheren, anders was het duel al veel eerder beslist.
Plekje omhoog
In de slotfase, waarin Benjamin Reemst en Jaymillio Pinas nog minuten maakten, kwam de zege niet meer in gevaar. Door de overwinning stijgt FC Dordrecht naar de achttiende plek in de Keuken Kampioen Divisie.
Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Schippers, Smolarczyk, El Azzouzi, Van der Avert; Suray (Reemst/70), Cetin, Schuurman; Noc, Longo, Touré (Pinas/76)