gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Goede Vrijdag voor FC Dordrecht, dat tegen Jong PSV zegeloze reeks beëindigt

0242514d94600c51af03b84072e20f1c.jpg

Na twee maanden zonder zege heeft FC Dordrecht weer eens gewonnen in de Keuken Kampioen Divisie. Tegen Jong PSV bleek de negende seizoenstreffer van spits Samuele Longo goed voor een benauwde, maar terechte zege: 1-0.

Corrado Francke |  | Aangepast op
Op het wedstrijdformulier een opvallende wijziging: aanvoerder Toine van Huizen was gepasseerd en werd vervangen door Bartek Smolarczyk, die voor het eerst in de Dordtse basiself stond. Vorige week werd duidelijk dat Van Huizens contract formeel is opgezegd en het niet duidelijk is waar hij na de zomer speelt.

De beginfase liep niet over van hoogtepunten, maar FC Dordrecht was wel iets gevaarlijker. Malhory Noc en Anouar El Azzouzi kwamen uit een corner niet tot schieten, Noc maaide even later naast waar hij beter voor een afspeelmogelijkheid kon kiezen.

Terecht op voorsprong
Toch bleef de thuisclub aandringen en dat leidde, geheel terecht, tot de openingstreffer. Uit een corner van Jari Schuurman schoot spits Samuele Longo zijn negende treffer van het seizoen binnen: 1-0. Voor Schuurman, geposteerd als defensieve middenvelder, betekende het zijn zevende assist.

Bij afwezigheid van Van Huizen droeg Mathis Suray de aanvoerdersband. De Belgische middenvelder, die bezig is aan zijn derde seizoen in Dordrecht, liet het na een halfuur na om de voorsprong te verdubbelen. Van dichtbij kopte de Belg over, tot opluchting van de Jong PSV-spelers. Die opluchting was er ook vlak voor rust, toen de tweede treffer van Longo (ook uit een corner) werd afgekeurd wegens duwen.
Maar het meest positieve bij de Schapenkoppen was misschien wel dat doelman Liam Bossin voor rust amper wat te doen had. De goalie, die in de zomer ongetwijfeld op interesse kan rekenen, moest zich alleen strekken bij een schot van Mohamed Nassoh. Wel kreeg de goalie ook een keer hulp van Schuurman, die een Eindhovense kopbal van de lijn haalde.

Flinke kans
Meteen in de tweede helft werd duidelijk dat FC Dordrecht hun tegenstanders te lang in leven hielden. Opnieuw kreeg Suray een joekel van een kans, maar zijn poging ging ruim over en zo bleef de marge beperkt tot één doelpunt.

De jonge Brabanders werden soms gevaarlijk, maar waren veel te slordig om het Bossin lastig te maken. De Dordtse verdediging, waar debutant Smolarczyk in positieve zin opviel, bleef eenvoudig op de been. Het was dat de stootkracht ontbrak bij de gastheren, anders was het duel al veel eerder beslist.

Plekje omhoog
In de slotfase, waarin Benjamin Reemst en Jaymillio Pinas nog minuten maakten, kwam de zege niet meer in gevaar. Door de overwinning stijgt FC Dordrecht naar de achttiende plek in de Keuken Kampioen Divisie.

Opstelling FC Dordrecht: Bossin; Schippers, Smolarczyk, El Azzouzi, Van der Avert; Suray (Reemst/70), Cetin, Schuurman; Noc, Longo, Touré (Pinas/76)

Lees ook

PHOTO-2026-03-20-13-08-30.jpg

Hongerige Lady Lions op zoek naar 5e landstitel in 7 jaar

De Dordtse Lady Lions zijn hot in ijshockeyland. De ploeg van coach Rick van Haren pakte al vier keer de landstitel en is daarmee zeer dominant in het ijshockey. Nu maakt de ploeg zich op voor de strijd om de vijfde landstitel. Het succes is niet onopgemerkt gebleven. Begin dit jaar ontving het team al de prijs voor Dordtse Sportploeg van 2025. Maar wat is het geheim achter hun succes én hoe blijf je aan de top na zoveel prijzen?

zoekhetuitmanrechtbank.jpg

Als de zanger van de punkband het uitmaakt met Nina (25) verandert zijn leven in een nachtmerrie

Nina kan er niet tegen dat Jullian geen relatie meer met haar wil. Ze belt hem honderden keren en begint een lastercampagne op sociale media. Na een jaar zien de twee elkaar weer terug. In de rechtszaal.

controle sliedrecht baanhoek.png

Politie gaat machinisten controleren: 'Snelheidsovertredingen geconstateerd'

De politie gaat de snelheid van treinen van Qbuzz controleren. Uit onderzoek van de landelijke Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) blijkt dat machinisten zich niet houden aan de snelheidsbeperking die geldt bij station Baanhoek in Sliedrecht. Vanwege een verzakking aan het talud mogen treinen daar niet harder rijden dan 40 kilometer per uur.

Foto 2.jpg

FC Dordrecht moet nog vol aan de bak voor ticket play-offs: ‘Terug naar de basis’

FC Dordrecht heeft vrijdagavond dure punten gemorst op bezoek bij Jong FC Utrecht. Op een koud Sportcomplex Zoudenbalch was het beloftenelftal uit de Domstad met 3-1 te sterk voor de formatie van Dirk Kuyt. Toch was er ook goed nieuws, want middenvelder Robin van Asten mag zichzelf melden bij Oranje Onder 18.

yv2026320NKS07473.jpg

FC Dordrecht pijnlijk onderuit bij Jong FC Utrecht

FC Dordrecht is op bezoek bij Jong FC Utrecht hard onderuit gegaan. Op Sportcomplex Zoudenbalch werd het 3-1 voor het beloftenelftal uit de Domstad. Nick Venema was trefzeker aan Dordtse kant.

Hospice 1.png

Documentaire over het 25-jarig bestaan van Hospice De Patio op TV Dordrecht

Hospice De Patio bestaat 25 jaar, vorige week is dat gevierd met een symposium en nu staat hun verhaal centraal in een documentaire gemaakt door RTV Dordrecht. In de documentaire wordt met vrijwilligers en andere betrokkenen teruggeblikt op een kwart eeuw zorg voor terminale patiënten. Daarnaast geeft de documentaire een inkijk in het leven in een hospice en wordt er vooruitgekeken naar de toekomst met de nodige uitdagingen.