gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Gratis lid worden van vereniging in Alblasserdam: waardebon voor nieuwe inwoners

50a9cf9b9732404a24d3183668f93ccf

Elke nieuwe inwoner van Alblasserdam krijgt een waardebon van 75 euro om lid te worden van een lokale vereniging naar keuze. De bon kan worden uitgegeven bij verenigingen op het gebied van bijvoorbeeld sport, muziek of cultuur. "Belangrijk voor de saamhorigheid."

Redactie Streekomroep | Jasmijn Thomassen |  | Aangepast op
De gemeente Alblasserdam wil met dit initiatief nieuwe inwoners helpen met het opbouwen van een sociaal leven binnen de nieuwe woonplaats. Tegelijkertijd wil zij verenigingen een financieel steuntje in de rug geven en de toename van ledenaantallen stimuleren.

“Verenigingen zijn belangrijk voor de saamhorigheid en de verbinding in een dorp", legt wethouder Margreet de Deugd uit. "Ook dragen hun activiteiten bij aan de gezondheid en het geluk van inwoners. We hopen daarom dat veel van onze nieuwe inwoners van dit aanbod gebruikmaken!” 

Biljartvereniging Landvast
Alblasserdamse verenigingen zijn er blij mee. Biljartvereniging Landvast is namelijk hard op zoek naar nieuwe leden en met de waardebon kunnen nieuwe inwoners van Alblasserdam een tweejarig lidmaatschap afsluiten bij de club. De biljartclub blaast dit jaar 40 kaarsjes uit en hoopt dat dit initiatief zal helpen met het verhogen van de ledenaantallen.

“We zijn allemaal al met pensioen, waardoor er vaker mensen wegvallen door ouderdom of overlijden", vertelt voorzitter Ton Kroeze (70). "Als er niet regelmatig nieuwe leden bijkomen, wordt het steeds moeilijker om te blijven bestaan.”

Waardebon
Nieuwe inwoners krijgen de bon thuisgestuurd. Elk lid van het huishouden krijgt een eigen bon. Het idee voor deze actie kwam van de CDA-fractie. De gemeenteraad heeft het voorstel vervolgens omarmd en 20.000 euro beschikbaar gesteld.

Het budget is gegeven voor het jaar 2024, daarom krijgen alle nieuwe inwoners die vanaf begin dit jaar in Alblasserdam zijn komen wonen met terugwerkende kracht een bon. Vanwege het maximumbudget is het advies niet te lang te wachten met het gebruik van het aanbod.

Lees ook

danielvanvianenyannickverhoeven

Van jeugdspeler tot tegenstander: Van Vianen voor heel even terug aan Krommedijk

Na elf jaar nam Daniël van Vianen deze zomer afscheid van FC Dordrecht. Met een overstap naar Excelsior gaat de middenvelder Eredivisievoetbal spelen. In een oefenduel tussen FC Dordrecht en de club uit Rotterdam-Kralingen keerde de middenvelder voor heel even terug aan de Krommedijk. “Apart om hier tegen FC Dordrecht te spelen.”

merwedebrugrws2

Camera's handhaving vrachtwagenverbod Merwedebrug dit weekend geplaatst

Rijkswaterstaat plaatst dit weekend camera's voor de handhaving van het vrachtwagenverbod op de Merwedebrug (A27). Eerst zou dit pas over twee weken gebeuren. De camera's worden pas na het weekend in gebruik genomen. Vanaf dan kunnen vrachtwagenchauffeurs die toch over de brug rijden, een boete verwachten.

devellockhorst

Deze zwembaden zijn de komende dagen (deels) dicht

Twee zwembaden in onze streek zijn deze week een aantal dagen helemaal of gedeeltelijk dicht. In zwembad De Hoge Devel in Zwijndrecht wordt gewerkt aan het tegelwerk in het gebouw en in zwembad De Lockhorst in Sliedrecht wordt een lekkage bij het buitenbad verholpen.

pandgeslotenrid

Woning gesloten na vondst wapens en munitie

Een huis aan de Spuistraat in Ridderkerk is woensdag gesloten op last van burgemeester Marco Oosterwijk. In het huis trof de politie wapens en munitie aan.

thumb website

Big Rivers dit jaar nóg drukker: buurmannen Cees en Ron missen geen editie

Op elke hoek van de straat livemuziek, de geur van eten uit verschillende foodtrucks, een lekker drankje in de hand, iconische kettingen en kleurrijke kleding. De 26ste editie van het Big Rivers festival in Dordrecht is ook dit jaar weer een feestelijke. “Het is gewoon hét feest van het jaar.”

stedinelektriciteitsstation

Dit nieuwe elektriciteitsstation voorziet straks 250.000 huishoudens van stroom

Netbeheerder Stedin is gestart met de bouw van een nieuw elektriciteitsstation in Alblasserdam op bedrijventerrein Hoogendijk. Hierdoor wordt de netcapaciteit in de omgeving niet alleen verhoogd, maar zelfs verdubbeld. Volgens Margreet de Deugd, wethouder van Energie(transitie), Klimaat en Milieu van de gemeente Alblasserdam, is dat goed nieuws.