Dordrecht, Netherlands

Grootse plannen: Limonadefabriek in Wantij bij Kinepolis

Nu is het nog leeg op het Wantij, maar het zou zo maar kunnen dat je volgend jaar op een terras zit van drijvend restaurant De Limonadefabriek. De horecagelegenheid heeft namelijk grootse plannen om naar onze stad te verhuizen.
Vivian Rutte | 14 augustus 2020 16:47 | Aangepast op 14 augustus 2020 16:47
De Limonadefabriek is van oorsprong een Streefkerks restaurant. Het ging echter begin dit jaar failliet. Ondernemer Jan van Laar bekijkt momenteel de mogelijkheden om een beachclub-achtige horecagelegenheid aan het Wantij ter hoogte van Villa Augustus te openen. “We willen ligbedden, bootverhuur, en een mooi terras zodat je hier de hele dag aan het water kan vertoeven.”

Raadslid Margret Stolk (VSP) is in elk geval enthousiast: “Het is in één woord geweldig, het zou wat ons betreft een aanvulling zijn voor deze locatie, en zeker ook voor de ambitie van het College en de stad om te groeien en mensen hierheen te trekken.” Ze prijst het lef van de ondernemers dat zij dit plan aandurven in tijden van corona. “We zullen nog wel moeten zorgen dat alle neuzen dezelfde kant op komen te staan, en het bestemmingsplan zou ook moeten worden aangepast,” zegt Stolk. Ook raadslid Rolin den Heijer (VVD) hoopt dat het gaat lukken. "Ik ken Dordrecht als een 'can do-stad, dus dit zou dat totaalplaatje helemaal compleet maken."

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

Twee Dordtse wijken in de gevarenzone: hevige regenval groot probleem

Ook in Dordrecht zijn er wijken die onvoldoende bestand zijn tegen hevige regenval met alle gevolgen...

64-jarige man overleden na crash tegen boom op N214 bij Wijngaarden

Op de N214 in Wijngaarden is vanochtend een Papendrechter overleden na een noodlottig ongeval. De be...

Geen Gaston, wel oplichters: man bijna duizenden euro's armer

Geen bloemen, geen cheque en zeker geen Gaston. Met 'Cyriel Hofman' als schuilnaam proberen twee Twe...

De lindebomen aan de Spuiboulevard gaan verhuizen

Ja, je leest het goed: er worden volgende week 28 lindebomen verhuisd. De Spuiboulevard wordt omgeto...

‘De kans op ongelukken wordt steeds groter’, hier moeten drempels dat voorkomen

Er zijn drempels op komst op de Laan van Londen in Dordrecht. Volgens bewoners én kersvers verkeersw...

Een groene tuin in vijf stappen: ‘Eén groot natuurgebied maken’

Hoe kun je je tuin vol tegels omtoveren tot een ware stadsoase? Tijdens een speciale cursus bij Duur...