Dordrecht, Netherlands

Hans Petrischool als eerste Dordtse middelbare school afvalvrij

Ze hadden al een container voor papier en een voor plastic, maar sinds maandag staat er ook een bak voor compost bij de Hans Petrischool. “Afval scheiden en aandacht voor het milieu passen bij goed burgerschap, iets wat wij als school de leerlingen in lessen en projecten mee willen geven,” legt directeur Jacco van Wijhe uit.
Marjolein Vos | 2 november 2021 12:10 | Aangepast op 2 november 2021 12:10
Al meerdere basisscholen in onze stad scheiden hun afval en produceren op die manier bijna geen restafval meer. Maar voor het voortgezet onderwijs is het een unicum. Maandag kwam HVC langs op de Hans Petrischool om speciale bakjes en afbreekbare zakjes voor gft-afval af te leveren. Een logische vervolgstap voor de onderwijsinstelling. “We zetten ons met een paar collega’s al langer in voor het scheiden van afval” vertelt één van de docenten. “Het is belangrijk dat we aandacht hebben voor het milieu. Het gaat toch ook om te toekomst van de kinderen.”



Om de leerlingen nog meer bij het thema te betrekken, worden ze per toerbeurt ingezet om zelf de afvalbakken te legen en om het zwerfvuil rondom de school op te ruimen. Daarnaast krijgen ze de komende week verschillende lessen over afvalscheiding. Het project de Afvalvrije School is een samenwerking tussen de gemeente Dordrecht, HVC en Duurzaamheidscentrum Weizigt.

Lees ook

Gemeente Dordrecht wil verhuurvergunning verplichten om leegstand aan te pakken

De gemeente wil particuliere verhuurders aanpakken die zich niet aan de regels houden. Een verplicht...

Bestuurder bekneld na aanrijding, A15 was tijd dicht

Op de A15 bij Gorinchem is donderdagmiddag een ongeluk gebeurd met een vrachtwagen en een bakwagen. ...

Motorrijder rijdt door na scheppen fietser

Een motorrijder is donderdagmiddag doorgereden na een fietser te hebben geschept in Zwijndrecht. De ...

Goed nieuws voor je energierekening! De winter komt er nog niet aan

Schaatsen op de sloot in het dorp of een sneeuwpop maken in de achtertuin. Vergeet het voorlopig maa...

Streekgenoten meldden verdachte situaties: harddrugs en hennep gevonden

Inwoners van onze streek hebben in een jaar tijd honderden keren verdachte situaties rond drugs bij ...

Meester Maurien speelt Backstreet Boys op basisschool en dat levert hem honderdduizenden kijkers op

Hij had nooit gedacht dat hij zoveel kijkers zou trekken, toen meester Maurien begon met het plaatse...