Dordrecht, Netherlands

HBO Drechtsteden lanceert unieke opleiding

Maar 50 % van de studenten die een MBO-opleiding heeft gevolgd, begint daarna aan een HBO-studie. En een deel daarvan stopt ook nog met de studie omdat die niet aansluit bij hun verwachtingen. Om daar verandering in te brengen is HBO Drechtsteden samen met het ROC van Amsterdam-Flevoland een nieuwe opleiding gestart waarin MBO en HBO gecombineerd worden: Mhbo ICT Engineer.
Marjolein Vos | 20 oktober 2021 16:10 | Aangepast op 20 oktober 2021 16:10
De opleiding is op MBO niveau maar vanaf het tweede jaar worden er ook vakken op HBO niveau gegeven. Met als doel na 4,5 jaar een mbo- en een Associate Degree-diploma (AD) aan de studenten te kunnen overhandigen.


In september is een nieuwe klas de opleiding gestart in Amsterdam. Eind van dit jaar gaan de lessen ook in Dordt van start. De studie is een unieke onderwijscombinatie in Nederland. Student Mariama Sanoh is enthousiast. : "Tot nu toe gaat het goed. Het is best pittig, vakken op hbo-niveau volgen maar met de begeleiding van de mbo- en hbo-docenten gaat het lukken. En het feit dat wij tijdens het traject beseffen dat het gewoon kan, laat denk ik zien dat alles mogelijk is als je er maar in gelooft en wilt."


Studenten kiezen vaak voor MBO omdat het praktijkonderwijs hen aanspreekt. Door ook HBO-vakken toe te voegen behalen ze in een versneld tempo een hoger niveau. De opleiding zorgt er bovendien voor dat studenten meer worden uitgedaagd.


Meer kansen op de arbeidsmarkt


Binnen de opleiding wordt er veel samengewerkt met het bedrijfsleven. Dat, in combinatie met het hogere niveau, zorgt ervoor dat studenten meer kans hebben op de arbeidsmarkt. Tijdens de studie wordt er ook een periode stage gelopen. "Door deze combinatie kunnen ze sneller opgeleid worden tot de best mogelijke toekomstige ICT'ers,” zegt MBO-docent Edwin van der Hee.


Danny Kronenburg, eigenaar van het ICT-bedrijf Gidpro, sluit zich hierbij aan. "Deze nieuwe kweekvijver is een succes. Het is prettig om een student toe te voegen aan het team met ambitie en een sterke mentaliteit. Omdat de onderwijsinstellingen nauw contact hebben met het bedrijfsleven sluit dit traject precies aan op onze behoeftes."

Meest gelezen

Man steelt pinpas van Dordtse school en pint bij Ajax-winkel

Redactie Streek 56 | Bureau Rijnmond | 10 okt 2025 14:00

Lees ook

Fietsfeest in Dordrecht: niet alleen op, ook naast Tour of Holland-parcours

De Tour van Holland is na ruim twintig jaar terug van weggeweest. De eerste etappe van de wielertour...

Gemeente maakt een miljoen vrij voor krakkemikkige kleedkamers voetbalclub

De gemeenteraad van Sliedrecht heeft unaniem besloten te investeren in voetbalclub v.v. Sliedrecht. ...

Dienst GR-Sociaal, op loket na, niet naar Dordthuis maar naar Achterom

De gemeenteraad in Dordrecht heeft dinsdagavond ingestemd met nieuwe verhuisplannen van de GR-Sociaa...

Extra ondersteuning starters Papendrecht, miljoen extra in leenpotje

De raad van Papendrecht stelt opnieuw geld beschikbaar voor de starterslening. Met een miljoen euro ...

Nieuwe kinderburgemeester geïnstalleerd: 'Kinderen moeten meer buiten spelen'

Dordrecht heeft een nieuwe kinderburgemeester. Tijdens de gemeenteraadsvergadering van dinsdagavond ...

Het zou vier jaar bewegen, maar Dordtse Bewegende Bos verdwijnt nu al

Een boom op je parkeerplek in plaats van een auto: hoe ziet dat eruit? Het Bewegend Bos liet de Dord...