Dordrecht, Netherlands

Herdenking bombardement Park Merwestein

Dit jaar, op 24 oktober, is het 75 jaar geleden dat Park Merwestein – en de omgeving – werd gebombardeerd, waardoor zeker 59 burgerslachtoffers te betreuren waren. Op de plek waar nu de Levensboom staat, stond toen een bunkercomplex van de Duitsers. Deze zijn toen gebouwd om de kustverdediging op orde te brengen.
Dennis Koorevaar | 18 oktober 2019 17:00 | Aangepast op 18 oktober 2019 17:00
De kustverdediging werd opgedeeld vanaf de Duitse Bocht tot aan de kust bij West-Vlaardingen. Ieder verdedigingspunt had een eigen commandocentrum achter de linies. Waarvan de gene in Dordrecht in het Park Merwestein.

Donderdag 24 oktober vind er een herdenking plaats. Tijdens de herdenking wordt er veel aandacht gegeven aan wat er toen is gebeurd.

Iedereen is welkom op de herdenking, zowel nabestaande als geïnteresseerden. De herdenking begint rond 11.50 uur.

Meest gelezen

Sluiting vegan restaurant Rebel Rebel slaat in als een bom: 'Het overviel mensen'

Redactie Streek 56 | Rowan Havelaar | 19 jan 2026 17:00

Vier azc-locaties op het oog in deze gemeente: ‘Snappen dat dit vragen kan oproepen’

Corrado Francke | Redactie Streek 56 | 16 jan 2026 14:00

Lees ook

De lindebomen aan de Spuiboulevard gaan verhuizen

Ja, je leest het goed: er worden volgende week 28 lindebomen verhuisd. De Spuiboulevard wordt omgeto...

‘De kans op ongelukken wordt steeds groter’, hier moeten drempels dat voorkomen

Er zijn drempels op komst op de Laan van Londen in Dordrecht. Volgens bewoners én kersvers verkeersw...

Een groene tuin in vijf stappen: ‘Eén groot natuurgebied maken’

Hoe kun je je tuin vol tegels omtoveren tot een ware stadsoase? Tijdens een speciale cursus bij Duur...

Ook interim directeur Sociale Dienst weggestuurd: ‘Onvoldoende draagvlak’

Het lukt het bestuur van de Sociale Dienst Drechtsteden (SDD) maar niet om de problemen bij de diens...

Vastgelijmde liftknoppen hersteld, ProRail kijkt of camera's een optie zijn

De vernielde stationsliften op Dordrecht Zuid zijn weer gerepareerd. Dat laat ProRail woensdag weten...

School haalt met speciale kerstmarkt 3000 euro op voor goed doel

Een kerstmarkt op school. Niet alleen sfeervol voor alle leerlingen, maar vooral ook met een special...