Dordrecht, Netherlands

Hert in Park Merwestein door stress overleden: "mensen klimmen gewoon over het hek"

Een hert is vorige week in Park Merwestein overleden door stress. "Want dat is bij herten dodelijk", legt parkbeheerder Nico Duyndam uit. "De kinderen worden hier gewoon over het hek gezet." Wel is er ook goed nieuws te melden: dinsdagavond is het eerste hertje van dit jaar geboren.
Corrado Francke | 17 juni 2020 17:19 | Aangepast op 17 juni 2020 17:19
Mensen zien de hertenweide in het park vaak als kinderboerderij waar overal rond kan worden gelopen. Maar dat is niet de bedoeling. "Als er stress ontstaat, kan in de baarmoeder van de herten de vrucht loskomen. Een ontsteking kan dan de dood als gevolg hebben."

De parkbeheerder begrijpt niet dat vele bezoekers in het park over het hek klimmen. "Maandag werden er twee kinderen over het hek neergezet, die mensen dachten dat het een kinderboerderij was."

Daardoor hoopt hij dat het mogelijk is om camera's te plaatsen. Momenteel zijn er kortere lijnen met zowel gemeente als handhaving.

Ook is er met de geboorte van een hertje goed nieuws te melden. "Het heeft iets langer geduurd, maar de eerste van dit jaar is geboren. Die ligt nu rustig, vredig en gezond in de brandnetels", zegt Duyndam.


Foto: Park Merwestein

Meest gelezen

Meisje gewond na aanrijding lijnbus

Redactie Streek 56 | 11 jul 2025 09:01

Big Rivers van start: zo zag de drukke eerste festivalavond eruit

Corrado Francke | Stijn van der Poel | 12 jul 2025 08:00

Lees ook

Dagenlang geen treinverkeer op MerwedeLingelijn

Op de MerwedeLingelijn tussen Dordrecht en Geldermalsen rijden van woensdag 23 juli tot en met zonda...

Meer cruises op komst, maar: ‘We zijn niet alleen een parkeerplaats voor de molens’

De gemeente Dordrecht gaat in zee met cruiseschipmaatschappij Viking om meer riviercruiseschepen naa...

Bomvolle binnenstad bij jubileumeditie Big Rivers: 'Dordrecht op z'n mooist'

Moe maar voldaan kijkt de organisatie van Big Rivers terug op drie dagen feest in Dordrecht. Tevrede...

Gemeente plaatst camera bij huis na explosie

Bij een huis in Zwijndrecht waar vorige week een explosie is geweest, is een mobiele camera geplaats...

Zwijndrecht kapt met spoed bomen vanwege besmettelijke ziekte

De gemeente Zwijndrecht kapt deze week met spoed een aantal bomen. De iepen hebben de zogeheten besm...

Robert de Heer volgt Rik van der Linden op als Dordtse lijsttrekker CU-SGP

Het duurt nog even tot de volgende gemeenteraadsverkiezingen, maar de Dordtse ChristenUnie-SGP-fract...