gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hoe zagen de wintermaanden er rond 1900 uit? Ontdek het tijdens de lichtjesrondleiding

f03f3b3cde7ea5ad2134b13803cf5f42

De kortste dag is bijna aangebroken en de kerstdagen staan voor de deur. Ook Huis van Gijn is daarom in winterse sferen gehuld. Om te ervaren hoe de naamgever van het museum in zijn tijd de decembermaand doorbracht, is er een speciale rondleiding georganiseerd.

Marjolein Vos |  | Aangepast op
Wanneer het buiten schemert, net voor sluitingstijd, zijn bezoekers welkom om aan te sluiten bij de rondleiding. Enkel verlicht door de lichtjes in de kerstbomen en hier en daar een gaslampje word je meegenomen op een tour door de kamers. Ontdek de verhalen van de bewoners; mijnheer en mevrouw Van Gijn, en ook hun personeel. Hoe zagen de wintermaanden eruit rond 1900 en hoe werd er kerst gevierd?

In de tijd van Simon van Gijn, leefde men veel meer dan nu met de seizoenen mee, laat het museum weten. Zo bracht de strengere winter ijspret, maar ook de uitdaging om het behaaglijk te hebben. De feestdagen werden ook toen al in huislijke kring gevierd. Van 28 november tot en met 3 maart is het winter in Huis Van Gijn en sinds vorige week is ook de kerstversiering van zolder gehaald. Naast de speciale rondleiding in huis kun je ook buiten het gebouw genieten: het Dwaalspoor (onderdeel van de Dordtse Decemberdagen) doet van 15 tot en met 30 december ook de museumtuin van Huis Van Gijn aan.

De Lichtjesrondleidingen zijn geschikt voor volwassenen en leuk voor kinderen vanaf 6 jaar. Kosten voor de rondleiding zijn 5 euro per persoon. De lichtjestour wordt gehouden op woensdag 20 december, zaterdag 23 december, woensdag 27 december, zaterdag 30 december, woensdag 3 januari en zaterdag 6 januari van 15.30 tot 16.30 uur. Tickets zijn te reserveren via de website van het museum.

Lees ook

grote kerk benefiet concert

Benefietconcert groot succes voor restauratie glas-in-lood ramen

Het benefietconcert in de Grote Kerk voor de restauratie van de glas-in-loodramen heeft zeker 10.000 euro opgeleverd. Met hulp van het Dordtse Orkest, Werkgroep Muziek en andere horeca organiseerden de Vrienden van de Grote Kerk afgelopen zaterdag het concert.

FOTO THUMB toeristengids

Toeristen rondleiden in eigen stad: zo vergaat Megan dat

Varen langs historische panden en vertellen over de geschiedenis van de stad. Als inwoner van Dordrecht lijkt dát Megan op het lijf geschreven. Hoe zou zij het doen als toeristengids? In deze laatste aflevering van onze zomerserie stapt zij aan boord bij gids Ysha Raamstijn om de fijne kneepjes van het vak te leren.

misbruik ter illustratie Pexels

Meisje (17) uit instelling misbruikt? 'U had haar leeftijd moeten checken'

Tegen een Rotterdammer (40) is een jaar cel geëist voor de verkrachting van een meisje van 17. Het meisje was weggelopen uit een gesloten inrichting in Sliedrecht. Grote vraag tijdens de rechtszaak: wist de man dat het meisje was weggelopen en wist hij dat zij minderjarig was?

papendrechtsebrugnadezomer

Extreme drukte blijft uit op eerste dag na de zomervakantie met dichte brug

Gehuld in regenpakken, met paraplu’s en capuchons hebben honderden fietsers maandagochtend hun route naar school en werk voor het eerst na de zomervakantie afgelegd met een dichte Papendrechtsebrug. Hoewel extreme drukte werd verwacht, bleef dat bij de pont en Waterbus uit. “Het is nu goed te doen, maar ik heb ook begrepen dat nog niet iedereen deze maandag begonnen is”, zegt burgemeester Nanning Mol.

luchtfotograaf Luke Verschoor

Luke Verschoor maakt fotografiedroom waar op La Palma: ‘Dit is toch gewoon next level’

Het was een droom die al langer in zijn hoofd zat: naar La Palma om onder een van de donkerste sterrenhemels van Europa een meteorenzwerm te fotograferen. Deze zomer kon astrofotograaf Luke Verschoor uit Nieuw-Lekkerland het eindelijk waarmaken. Samen met een vriend reisde hij naar het Spaanse eiland om de Perseïden vast te leggen.

illegale prostitutie Pexels

Burgemeester sluit pand na vondst illegale sekswerkers

Een pand aan de Havikstraat in Sliedrecht is voor drie maanden gesloten. Burgemeester Jan de Vries heeft dat besloten na de vondst van vier illegale sekswerkers in het pand eind juli.