gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hoogwater vandaag, maar geen paniek

Het water rondom Dordrecht staat vanavond hoger dan normaal. Het is het gevolg van veel regenval in combinatie met wind. Maar we hoeven geen maatregelen te nemen. Dat zegt de gemeente.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De hoge waterstand wordt vanavond verwacht rond 21.00 uur. De laaggelegen Kraansteiger stroomt wel deels onder. Daar zijn al enkele parkeerplaatsen afgezet.

Mogelijk wordt het op nog meer kades nat. De gemeente adviseert om niet te parkeren langs de waterkant. Omdat de kades aan de zijde van de bebouwing hoger zijn dan aan de waterkant, wordt in woningen geen overlast verwacht.

"Bij de verwachte waterstand is er geen sprake van dreiging schrijft de gemeente, "Bewoners en ondernemers van de laaggelegen delen van het historisch havengebied hoeven geen maatregelen te treffen om hun pand of inboedel te beschermen tegen wateroverlast."

Het water zal vanavond rond 21.00 uur een hoogte bereiken van 1,84 meter boven N.A.P. Het laagste punt van de Kraansteiger ligt daar tien centimeter onder.

Lees ook

IMG-20260905-WA0031

Rookwolk boven afvalverwerker door brand in opslagruimte

Bij afvalverwerker HVC in Dordrecht heeft zaterdagavond brand gewoed. In een opslagruimte vatte een hoop afval vlam, waarna een rookpluim uit het gebouw kwam.

nepagentomroepmaxpolitie

Minderjarige nepagent licht oudere vrouw op en verstopt buit in onderbroek

In Dordrecht zijn twee nepagenten aangehouden. Het gaat om een 16-jarige jongen en een 18-jarige man uit Rotterdam. Ze sloegen donderdag toe in Tilburg bij een oudere vrouw, die haar pinpas en -code had afgestaan. De buit werd teruggevonden in de onderbroek van één van de verdachten.

PSX_20260827_002259

Barbecue vliegt in brand in geparkeerde bestelbus

Een geparkeerde bestelbus in Hendrik-Ido-Ambacht heeft in de nacht van woensdag op donderdag schade opgelopen, nadat er brand uitbrak in de laadruimte. De eigenaar van de bus zou volgens Rijnmond zelf al een eerste bluspoging hebben gedaan, maar belde de brandweer toen dit niet lukte.

waalridderkerk

Veel chemische stoffen in de Waal, maar geen acuut gevaar

In veel zwemwateren in Nederland zitten niet alleen bacteriën en blauwalgen, maar blijken ook veel meer chemische stoffen boven de gestelde norm te zitten. De Waal bij Heerjansdam en Ridderkerk staat in de landelijke top 3 van zwemlocaties met de meeste normoverschrijdingen, blijkt uit onderzoek van Natuur & Milieu en Het Nederlands Instituut voor Ecologie (NIOO-KNAW).

timmerdorpdordt

Voor het eerst een timmerdorp op deze plek: 'Er ontstaan serieuze hutten'

Kinderen en klussen is misschien niet de eerste combinatie waar je aan denkt. Toch worden elke zomervakantie op verschillende plekken met veel enthousiasme timmerdorpen gebouwd. Rotaryclub Johan de Witt ter Merwede organiseert dit jaar voor het eerst een timmerdorp in de Dordtse wijk de Staart. “Het is een groot succes”, zegt Jurgina Feith initiatiefneemster van deze eerste editie.

zomerschool

Zomerschool Dordrecht verwelkomt tientallen kinderen van het azc

Terwijl veel kinderen deze weken genieten van hun zomervakantie, zitten ruim tweehonderd basisschoolleerlingen in Dordrecht juist in de schoolbanken op De Zomerschool. Dit jaar doet een opvallend grote groep kinderen uit het nieuwe asielzoekerscentrum (azc) in Dordrecht mee.