Dordrecht, Netherlands

Hoogwater vandaag, maar geen paniek

Het water rondom Dordrecht staat vanavond hoger dan normaal. Het is het gevolg van veel regenval in combinatie met wind. Maar we hoeven geen maatregelen te nemen. Dat zegt de gemeente.
Peter Tromp | 8 december 2017 12:07 | Aangepast op 8 december 2017 12:07
De hoge waterstand wordt vanavond verwacht rond 21.00 uur. De laaggelegen Kraansteiger stroomt wel deels onder. Daar zijn al enkele parkeerplaatsen afgezet.

Mogelijk wordt het op nog meer kades nat. De gemeente adviseert om niet te parkeren langs de waterkant. Omdat de kades aan de zijde van de bebouwing hoger zijn dan aan de waterkant, wordt in woningen geen overlast verwacht.

"Bij de verwachte waterstand is er geen sprake van dreiging schrijft de gemeente, "Bewoners en ondernemers van de laaggelegen delen van het historisch havengebied hoeven geen maatregelen te treffen om hun pand of inboedel te beschermen tegen wateroverlast."

Het water zal vanavond rond 21.00 uur een hoogte bereiken van 1,84 meter boven N.A.P. Het laagste punt van de Kraansteiger ligt daar tien centimeter onder.

Meest gelezen

Moordverdachte in hongerstaking, 'te weinig zuurstof en daglicht in cel'

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 12 feb 2026 12:11

Dode gevonden op grasveld langs dijk

Rijnmond | Redactie Streekomroep | 13 feb 2026 09:58

Honderden vlaggen en protest tegen azc in dit dorp: 'Iedereen heeft het erover'

Redactie Streekomroep | Megan de Groot | 9 feb 2026 16:59

Lees ook

Liefde en geluk boven alles: zo zag de Dordtse carnavalsoptocht eruit

“In Ooi- en Ramsgat draait het om liefde en geluk”, zo luidt het motto van de carnavalsoptocht in Do...

FC Dordrecht op koers voor periodetitel: ‘Iedereen is betrokken bij doelpunten’

Het klinkt misschien gek, maar FC Dordrecht kan over twee weken al zeker zijn van play-offdeelname. ...

FC Dordrecht blijft winnen en maakt serieuze kans op periodetitel

FC Dordrecht is voorlopig niet te stoppen in 2026. De club zette vrijdagavond FC Emmen met 1-0 opzij...

Man aangehouden nadat politie verkeerde link stuurt

Een 40-jarige man uit Ridderkerk is donderdagavond aangehouden, nadat de politie zelf een fout maakt...

Zaterdag in Studio De Witt: schrijver en dichter Edjo Frank komt langs

Presentator Ben Corino gaat zaterdagochtend in Studio De Witt in gesprek met Edjo Frank. Frank is ee...

Een warme feesttent, koud bier en optredens: Dordts carnaval pakt uit

Afreizen naar het zuiden voor carnaval? Dat is helemaal niet nodig, als het aan de Dordtse carnavals...