gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Hoogwater vandaag, maar geen paniek

Het water rondom Dordrecht staat vanavond hoger dan normaal. Het is het gevolg van veel regenval in combinatie met wind. Maar we hoeven geen maatregelen te nemen. Dat zegt de gemeente.

Peter Tromp |  | Aangepast op
De hoge waterstand wordt vanavond verwacht rond 21.00 uur. De laaggelegen Kraansteiger stroomt wel deels onder. Daar zijn al enkele parkeerplaatsen afgezet.

Mogelijk wordt het op nog meer kades nat. De gemeente adviseert om niet te parkeren langs de waterkant. Omdat de kades aan de zijde van de bebouwing hoger zijn dan aan de waterkant, wordt in woningen geen overlast verwacht.

"Bij de verwachte waterstand is er geen sprake van dreiging schrijft de gemeente, "Bewoners en ondernemers van de laaggelegen delen van het historisch havengebied hoeven geen maatregelen te treffen om hun pand of inboedel te beschermen tegen wateroverlast."

Het water zal vanavond rond 21.00 uur een hoogte bereiken van 1,84 meter boven N.A.P. Het laagste punt van de Kraansteiger ligt daar tien centimeter onder.

Lees ook

bruggetjesliedrecht

Fietsersbruggetje helemaal afgesloten na nieuwe veiligheidscontrole

Een bruggetje voor fietsers en voetgangers in Sliedrecht is sinds begin oktober volledig afgesloten. De brug bij de Salonstoep was al een tijdje deels afgezet, maar uit een nieuwe controle is gebleken dat verder gebruik niet meer veilig is. De gemeente is daarom overgegaan tot volledige sluiting.

politie

Buis Drechttunnel dicht vanwege aanhouding automobilist

Weggebruikers op de A16 bij Dordrecht moesten vrijdagmiddag rekening houden met flinke vertraging op de A16. Er was een politieactie bij de Drechttunnel richting Breda, meldt een woordvoerder van Rijkswaterstaat. Ook de Koninklijke Marechaussee was daarbij betrokken.

pont rosmolenweg

Pont Kerkeplaat - Rosmolenweg vaart vrijdagochtend weer na problemen

Een van de ponten die als alternatief vaart vanwege de afsluiting van de Papendrechtsebrug is donderdag een tijdje gestremd geweest. Het gaat om de verbinding tussen de Dordtse Kerkeplaat en de aanlegsteiger bij Boskalis aan de Rosmolenweg in Papendrecht. Vrijdagochtend vaart de pont weer, meldt Rijkswaterstaat.

FOTO2 WEBSITE

In dit huis leer je wat je moet doen als er brand uitbreekt

Wat moet je doen als er brand uitbreekt in je eigen huis? In Ridderkerk heeft de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond een zogeheten 'belevingswoning' gecreëerd. Verschillende situaties worden nagebootst, met als doel: mensen bewust maken.

asmediaongelukhagi

Kind (1) loopt weg op en wordt geschept

Bij een aanrijding in Boven-Hardinxveld is maandag een 1-jarig kind gewond geraakt. De dreumes was ontsnapt aan de aandacht van de ouders, liep de weg op en werd daar geschept door een auto.

yv20261003A1D01772

FC Dordrecht heeft eerste uitzege nog niet binnen: 1-1 in Den Bosch

FC Dordrecht heeft zaterdag met 1-1 gelijkgespeeld bij FC Den Bosch. De Dordtenaren gingen op voorsprong de slotfase in, maar incasseerden daarin een tegentreffer na een dubieuze strafschop.