gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huisartsen roepen op: Ga niet zonder afspraak naar huisartsenpost

bf4360c6ba0840ff44af17a6b3f67eaa

"Bel voor een afspraak, voordat je naar de huisartsenpost gaat", dat is de oproep van huisartsen vrijdag op dat de Huisartsenpost Drechtsteden langer open is om de reguliere artsen tijdens de coronauitbraak te ontlasten.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Kort gezegd scheiden huisartsen in de regio de patiënten die luchtwegklachten (koorts, neusverkouden, hoest, keelpijn) hebben van de patiënten zonder luchtwegklachten. Waar patiënten zich moeten melden, krijgen patiënten te horen als ze (binnen kantooruren) hun eigen huisarts bellen voor een afspraak. Dit kan zijn bij hun eigen huisarts, een andere huisarts of de huisartsenpraktijk.

's Avonds, 's nachts en in het weekend kan de huisartsenpost gebeld worden, maar net als voor de coronauitbraak geldt dat alleen voor spoedgevallen.

Sinds donderdag hebben huisartsen de patiënten met en zonder luchtklachten gescheiden. "Door patiëntenstromen te scheiden creëren we schone, veilige omgevingen waarbij het gevaar op besmetting zo klein mogelijk wordt gehouden", laat woordvoerder Erna Quant weten. Op dit moment werken een tiental huisartsenpraktijken op deze manier, dit aantal wordt opgeschaald.

Bovendien wordt patiënten gevraagd zich aan de RIVM richtlijnen te houden. "Blijf thuis als u koorts heeft, neusverkouden bent, hoest of keelpijn hebt. Bel alleen met de huisarts als uw klachten verergeren en u medische hulp nodig heeft."

Lees ook

fotoartikelelektrischedriewieler

Na sluiting van de Papendrechtsebrug vindt deze bakker een oplossing op drie wielen

Sinds de afsluiting van de Papendrechtsebrug moeten weggebruikers op zoek naar alternatieven. Dat geldt ook voor Bakkerij Vlot uit Papendrecht, die bij tientallen klanten en bedrijven in Dordrecht bezorgt. Die vond de bakkerij in een opvallend voertuig: een elektrische driewieler die mee kan op de pont tussen Papendrecht en Dordrecht.

oplichting oudere man

Ouderen in de hele streek slachtoffer van oplichter Abdul W.: drie jaar cel

Agent, bankmedewerker en pakketbezorger: Abdul W. (24) was het allemaal. In verschillende gemeenten in onze regio was hij betrokken bij oplichting van ouderen, nu is hij veroordeeld tot drie jaar cel. Hij is al eerder veroordeeld voor oplichting, maar ging direct na zijn vrijlating meermaals in de fout.

foto bewoners

Angst op vakantiepark nu gemeente oproep minister negeert: ‘Waar moet ik heen?’

Stress, angst en onzekerheid op het enige vakantiepark van Dordrecht. Vaste bewoners dreigen hun chalet kwijt te raken door een ingreep van de gemeente, die ondanks een oproep van het kabinet toch een einde wil aan permanente bewoning. “Ik moet binnen een jaar weg, maar ik heb geen idee waarheen.”

distelapparath-drive-in-theater-5164481

Drive-in bioscoop door weersvoorspellingen verplaatst: ‘Veiligheid voorop’

De drive-in bioscoop waar komend weekend aan de Laan van Europa elf films vertoond zouden worden, gaat niet door. Dat heeft de organisatie besloten vanwege de verwachte stormachtige weersomstandigheden. De unieke manier om films te bekijken wordt nu verplaatst naar begin volgend jaar.

pont rosmolenweg

Pont regelmatig te laat in de spits, slecht nieuws voor reizigers

De pont tussen Dordrecht Kerkeplaat en de Rosmolenweg in Papendrecht gaat vanaf volgende week maandag minder varen. In de spits wordt de dienstregeling van drie naar twee keer per uur teruggeschroefd. "De ponten kunnen in de spits niet volgens de dienstregeling varen en zijn regelmatig te laat", verklaart Rijkswaterstaat.

foto buurtsoepcafe

Jacqueline maakt elke dinsdag soep voor wie maar wil: 'Mensen die wat minder hebben kunnen zo ook genieten'

Jacqueline Harmans is medeoprichter van het buurtsoepcafé in gebouw De Zwaluw in Wielwijk in Dordrecht. Elke dinsdag kun je bij haar een soepje eten en samen kletsen in het buurthuis. “Geen mens hoort alleen te zijn”, zegt ze.