Dordrecht, Netherlands

Huisartsen roepen op: Ga niet zonder afspraak naar huisartsenpost

"Bel voor een afspraak, voordat je naar de huisartsenpost gaat", dat is de oproep van huisartsen vrijdag op dat de Huisartsenpost Drechtsteden langer open is om de reguliere artsen tijdens de coronauitbraak te ontlasten.
Petra Scheurwater | 20 maart 2020 12:51 | Aangepast op 20 maart 2020 12:51
Kort gezegd scheiden huisartsen in de regio de patiënten die luchtwegklachten (koorts, neusverkouden, hoest, keelpijn) hebben van de patiënten zonder luchtwegklachten. Waar patiënten zich moeten melden, krijgen patiënten te horen als ze (binnen kantooruren) hun eigen huisarts bellen voor een afspraak. Dit kan zijn bij hun eigen huisarts, een andere huisarts of de huisartsenpraktijk.

's Avonds, 's nachts en in het weekend kan de huisartsenpost gebeld worden, maar net als voor de coronauitbraak geldt dat alleen voor spoedgevallen.

Sinds donderdag hebben huisartsen de patiënten met en zonder luchtklachten gescheiden. "Door patiëntenstromen te scheiden creëren we schone, veilige omgevingen waarbij het gevaar op besmetting zo klein mogelijk wordt gehouden", laat woordvoerder Erna Quant weten. Op dit moment werken een tiental huisartsenpraktijken op deze manier, dit aantal wordt opgeschaald.

Bovendien wordt patiënten gevraagd zich aan de RIVM richtlijnen te houden. "Blijf thuis als u koorts heeft, neusverkouden bent, hoest of keelpijn hebt. Bel alleen met de huisarts als uw klachten verergeren en u medische hulp nodig heeft."

Lees ook

Lijnbus en politieauto botsen in Alblasserdam

Een lijnbus is dinsdagochtend op een politieauto gebotst in Alblasserdam. Drie agenten zijn naar het...

Kapotte ruit en zwartgeblakerde gevel na explosie

Bij een huis aan de Beinemastraat in de Dordtse wijk De Staart is in de nacht van maandag op dinsdag...

Dure fiets en iPhone buitgemaakt bij straatroof: halfjaar cel voor dader (29)

Een Zwijndrechter die in maart in zijn geboorte- en woonplaats een straatroof pleegde, moet van de r...

Waarop wel en niet bezuinigen? Inwoners denken mee over financiële keuzes Sliedrecht

Nederlandse gemeenten krijgen vanaf volgend jaar minder geld van het Rijk en dus moet er flink bezui...

Auto te water, maar bestuurder ontbreekt

Aan de Wilgenweg in Groot-Ammers is maandagmiddag een auto in het water aangetroffen. In het voertui...

Boekenmarkt ingekort door regen: ‘Jammer, maar het weer kun je niet bepalen’

De 28e editie van de Dordtse boekenmarkt viel zondag deels in het water door het slechte weer. De ma...