gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huisartsen roepen op: Ga niet zonder afspraak naar huisartsenpost

bf4360c6ba0840ff44af17a6b3f67eaa.jpg

"Bel voor een afspraak, voordat je naar de huisartsenpost gaat", dat is de oproep van huisartsen vrijdag op dat de Huisartsenpost Drechtsteden langer open is om de reguliere artsen tijdens de coronauitbraak te ontlasten.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Kort gezegd scheiden huisartsen in de regio de patiënten die luchtwegklachten (koorts, neusverkouden, hoest, keelpijn) hebben van de patiënten zonder luchtwegklachten. Waar patiënten zich moeten melden, krijgen patiënten te horen als ze (binnen kantooruren) hun eigen huisarts bellen voor een afspraak. Dit kan zijn bij hun eigen huisarts, een andere huisarts of de huisartsenpraktijk.

's Avonds, 's nachts en in het weekend kan de huisartsenpost gebeld worden, maar net als voor de coronauitbraak geldt dat alleen voor spoedgevallen.

Sinds donderdag hebben huisartsen de patiënten met en zonder luchtklachten gescheiden. "Door patiëntenstromen te scheiden creëren we schone, veilige omgevingen waarbij het gevaar op besmetting zo klein mogelijk wordt gehouden", laat woordvoerder Erna Quant weten. Op dit moment werken een tiental huisartsenpraktijken op deze manier, dit aantal wordt opgeschaald.

Bovendien wordt patiënten gevraagd zich aan de RIVM richtlijnen te houden. "Blijf thuis als u koorts heeft, neusverkouden bent, hoest of keelpijn hebt. Bel alleen met de huisarts als uw klachten verergeren en u medische hulp nodig heeft."

Lees ook

foto artikel streetart.jpg

Schilderen op nummer, maar dan levensgroot: ‘Hopen de buurt op te fleuren’

Schilderen op nummer is normaal gesproken een gepriegel met een penseel en kleine vakjes, maar in Sliedrecht kan het deze week op veel grotere schaal worden uitgevoerd. Een meterslange muur onderaan de Havikflat wordt namelijk vrolijk ingekleurd. Straatkunstenaar Anouk Brand maakte het ontwerp speciaal voor de buurt. “En iedereen mag een eigen stukje schilderen”, vertelt ze.

montage_RTV Dordrecht nieuws.00_00_53_05.Still001.png

Provincie: niet 21, maar 33 procent sociale huur in Sliedrecht-Noord

De provincie is positief over het contourenplan voor de nieuwbouwwijk Sliedrecht-Noord. Wel moet het plan op een aantal punten worden aangepast en verder worden uitgewerkt. De belangrijkste wijziging: het aandeel sociale huurwoningen moet omhoog van ‘minstens 21 procent’ naar 33 procent.

55215952560_f1f1dbc360_o.jpg

Nieuw wereldrecord voor zwemmer Rogier Dorsman: 'Lang gekoesterde droom en doel'

Paralympisch atleet Rogier Dorsman uit Heerjansdam heeft afgelopen weekend een nieuw wereldrecord binnengesleept. Na vijf jaar trainen is het hem eindelijk gelukt om het record op de honderd meter schoolslag te bemachtigen. “Ik ben super blij en trots dat het gelukt is”, vertelt de zwemmer.

visvereniging.png

Deze visvereniging moet op zoek naar een nieuwe plek: 'Grote teleurstelling'

Visvereniging VAH in Alblasserdam moet haar clubgebouw uit. De gemeente gaat het pand verkopen. Het bestuur baalt, want zij zijn van mening dat de vereniging een flink sociale bijdrage heeft en veel betekent voor de bewoners van Alblasserdam. “Ik vind het zeer kwalijk, zeer vervelend en een grote teleurstelling”, aldus voorzitter Bert Kooijman.

45305.jpg

Auto op zijn kant op kruising N3, inzittenden bekneld

Op de kruising van de N3 zijn maandagochtend twee auto’s op elkaar gebotst. Eén auto is daarbij op zijn kant terechtgekomen.

Training defensie Dordtse Kil.png

Schoten en helikopters te horen in de Dordtse Kil

Defensie gaat maandagmiddag van 16.00 tot 19.00 trainen in Dordrecht. Deze training vindt plaats bij het Spinel Veiligheidscentrum, op het industrieterrein Dordtse Kil III. Er wordt geschoten met oefenmunitie, wat in de omgeving te horen is.