gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huisartsen roepen op: Ga niet zonder afspraak naar huisartsenpost

bf4360c6ba0840ff44af17a6b3f67eaa.jpg

"Bel voor een afspraak, voordat je naar de huisartsenpost gaat", dat is de oproep van huisartsen vrijdag op dat de Huisartsenpost Drechtsteden langer open is om de reguliere artsen tijdens de coronauitbraak te ontlasten.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Kort gezegd scheiden huisartsen in de regio de patiënten die luchtwegklachten (koorts, neusverkouden, hoest, keelpijn) hebben van de patiënten zonder luchtwegklachten. Waar patiënten zich moeten melden, krijgen patiënten te horen als ze (binnen kantooruren) hun eigen huisarts bellen voor een afspraak. Dit kan zijn bij hun eigen huisarts, een andere huisarts of de huisartsenpraktijk.

's Avonds, 's nachts en in het weekend kan de huisartsenpost gebeld worden, maar net als voor de coronauitbraak geldt dat alleen voor spoedgevallen.

Sinds donderdag hebben huisartsen de patiënten met en zonder luchtklachten gescheiden. "Door patiëntenstromen te scheiden creëren we schone, veilige omgevingen waarbij het gevaar op besmetting zo klein mogelijk wordt gehouden", laat woordvoerder Erna Quant weten. Op dit moment werken een tiental huisartsenpraktijken op deze manier, dit aantal wordt opgeschaald.

Bovendien wordt patiënten gevraagd zich aan de RIVM richtlijnen te houden. "Blijf thuis als u koorts heeft, neusverkouden bent, hoest of keelpijn hebt. Bel alleen met de huisarts als uw klachten verergeren en u medische hulp nodig heeft."

Lees ook

FOTO WEBSITE_2.png

Papendrechtse coalitie steeds dichterbij: PVV, VVD en OP zijn beoogd gemeentebestuur

Ruim anderhalve maand na de verkiezingen heeft Papendrecht zicht op een coalitie. Informateur Koen Becking heeft zijn advies voor het vormen van het gemeentebestuur gedeeld. Hij ziet een coalitie tussen de PVV, VVD en OP als meest realistische optie.

rijnmondkimholland.jpg

Papendrechter (39) krijgt tbs voor bedreigen porno-actrice en doodsteken hond

Danny de B. uit Papendrecht is veroordeeld tot tbs met voorwaarden en een celstraf van 179 dagen. De rechtbank vindt alle feiten waarvan hij werd verdacht bewezen. De 39-jarige De B. dreigde onder meer om een vrouw af te slachten. Ook mishandelde hij de hond van zijn partner zo heftig dat het dier overleed.

stillkogelgat.png

Kogelgat in raam van appartement

In een raam van een appartement in Sliedrecht is eerder deze week een kogelgat aangetroffen. Het gaat om een woning aan de Geulstraat.

Glas in Loodramen.png

'Er was eens': Nieuwe Gildenramen voor de Grote Kerk

'Er was eens, op het Eiland van Dordt…’ is een nieuwe serie van programma’s en documentaires die RTV Dordrecht de afgelopen decennia heeft gemaakt over bijzondere gebeurtenissen in de stad. Van de verbouwing van het Nationaal Onderwijsmuseum tot 50 jaar duwvaart. De tweede aflevering is donderdag vanaf 18.00 uur te zien op RTV Dordrecht, ditmaal gaat het over nieuwe Gildenramen die in 2006 in de Grote Kerk werden geplaatst.

albertschweitzerfotolucht.jpg

Nieuwe Dordts ziekenhuis mogelijk op plek waar 720 woningen gepland staan

Het nieuwe ziekenhuis van het Albert Schweitzer in Dordrecht moet pal naast het huidige gebouw komen. Dat concludeert het stadsbestuur na onderzoek. Als er daadwerkelijk een nieuw ziekenhuis komt, gaat er op die plek een streep door de 720 woningen die gepland stonden.

benzakourviarijnmond.jpg

Schrijver Mohammed Benzakour bevrijdt vogels op Bali: 'Pervers om ze in kooi op te sluiten'

Mohammed Benzakour kan het niet aanzien: vogels die hun hele leven wegkwijnen in een kooitje. Nadat de Zwijndrechtse schrijver bevriend is geraakt met een winterkoninkje, is er geen houden meer aan en belandt hij als vogelbevrijder in Indonesië.