gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Huisartsen roepen op: Ga niet zonder afspraak naar huisartsenpost

bf4360c6ba0840ff44af17a6b3f67eaa.jpg

"Bel voor een afspraak, voordat je naar de huisartsenpost gaat", dat is de oproep van huisartsen vrijdag op dat de Huisartsenpost Drechtsteden langer open is om de reguliere artsen tijdens de coronauitbraak te ontlasten.

Petra Scheurwater |  | Aangepast op
Kort gezegd scheiden huisartsen in de regio de patiënten die luchtwegklachten (koorts, neusverkouden, hoest, keelpijn) hebben van de patiënten zonder luchtwegklachten. Waar patiënten zich moeten melden, krijgen patiënten te horen als ze (binnen kantooruren) hun eigen huisarts bellen voor een afspraak. Dit kan zijn bij hun eigen huisarts, een andere huisarts of de huisartsenpraktijk.

's Avonds, 's nachts en in het weekend kan de huisartsenpost gebeld worden, maar net als voor de coronauitbraak geldt dat alleen voor spoedgevallen.

Sinds donderdag hebben huisartsen de patiënten met en zonder luchtklachten gescheiden. "Door patiëntenstromen te scheiden creëren we schone, veilige omgevingen waarbij het gevaar op besmetting zo klein mogelijk wordt gehouden", laat woordvoerder Erna Quant weten. Op dit moment werken een tiental huisartsenpraktijken op deze manier, dit aantal wordt opgeschaald.

Bovendien wordt patiënten gevraagd zich aan de RIVM richtlijnen te houden. "Blijf thuis als u koorts heeft, neusverkouden bent, hoest of keelpijn hebt. Bel alleen met de huisarts als uw klachten verergeren en u medische hulp nodig heeft."

Lees ook

mijn asz hack.png

CYBERCRIME

Toch patiëntgegevens gestolen bij ziekenhuis-hack ChipSoft

Bij de ransomware-aanval op ChipSoft zijn toch gegevens van ziekenhuispatiënten gestolen, laat het bedrijf weten. De softwareontwikkelaar zit onder meer achter het elektronisch patiëntendossier van het Albert Schweitzer ziekenhuis. Sinds de hack hebben cliënten al meer dan een week geen toegang tot dat dossier.

kunstwerk rotonde HiA.png

Vandalen slopen in brons gegoten kunstwerk met zaag en nemen delen mee

Op een rotonde in Hendrik-Ido-Ambacht is een beeldbepalend kunstwerk vernield. Ook is een deel verdwenen, zo meldt de gemeente donderdag. Het gaat om het werk Droomeiland van beeldend kunstenaar Lianne de Lepper.

Totaal foto jonge raadsleden.jpg

Deze vier twintigers duiken de ‘grijze’ Dordtse politiek in

Mihriban Burgaz (23 jaar), Mila van Hunen (23 jaar), Emre Hoogduijn (25 jaar) en Naomi Lindner (22 jaar) hebben een nieuwe bijbaan: raadslid of fractievoorzitter in de Dordtse gemeenteraad. Deze vier twintigers zijn na een mooie verkiezingsuitslag klaar om de komende vier jaar hun stem te laten horen in de lokale politiek. “Ik schrok er zelf ook van”, aldus Lindner.

verkeern3.png

Asfalt N3 is beschadigd, maar herstel laat vanwege de kosten op zich wachten

Een rijstrook op de afslag van de A15 naar de N3 in Papendrecht blijft voor nog onbepaalde tijd afgesloten. De baan is dicht door schade aan het asfalt, maar vanwege de financiële situatie kan dit nog niet worden gerepareerd. Het probleem speelt op meerdere snelwegen in het land en leidt niet alleen tot oponthoud op de weg, maar ook tot vragen op sociale media.

afval opruimdagen.png

Milieustraat komt naar de Dordtenaren toe: gratis afval inleveren in eigen buurt

De komende tijd kunnen inwoners van Dordrecht gratis hun afval inleveren in verschillende wijken. Van oude kleding tot plastic, keramiek of koelkasten: er kan van alles ingeleverd worden tijdens de opruimdagen. De actie begon woensdag in Crabbehof, met een pop-up milieustraat aan de Donkerstraat.

Foto Kindertentoonstelling Dordrechts Museum.jpeg

Kindertentoonstelling trekt steeds meer jonge kunstliefhebbers en wordt verlengd

Het Dordrechts Museum heeft met haar kindertentoonstelling 'Ik zie, ik zie' zo’n 70 procent meer jeugdige bezoekers getrokken dan vorig jaar en wordt om die reden verlengd. Basisschoolkinderen en hun ouders maken hierin kennis met ‘echte’ kunstwerken. “Het is niet makkelijk om deze doelgroep naar een kunstmuseum te trekken”, aldus artistiek directeur Femke Hameetman.