Dordrecht, Netherlands

HVC wil boren naar aardwarmte

HVC onderzoekt waar in de Drechtsteden geboord kan worden naar aardwarmte. onlangs is in het Westland een proef gestart. Daar wordt op vier kilometer diepte water van 140 graden Celsius opgepompt. Volgens HVC levert de techniek geen overlast op.
Peter Tromp | 27 oktober 2017 13:08 | Aangepast op 27 oktober 2017 13:08
HVC wil aardwarmte gebruiken voor het leveren van warmte-energie aan stadsverwarmingsprojecten, zoals het Warmtenet in Dordrecht. De komende jaren wordt daar nog restwarmte van de vuilverbranding voor gebruikt. De hoeveelheid afval vermindert. Naar verwachting wordt er over 20 jaar geen afval meer verbrand en is er dus een alternatief nodig.

In Dordrecht is vanochtend het warmtenet officieel aangesloten op de vuilverbranding. Tot voor kort werd het net nog steeds verwarmd door gaskachels. Ook nu zijn nog steeds een stuk of drie ketels nodig, omdat nog niet alle leidingen op elkaar zijn aangesloten. Eigenlijk is de hoofdverwarmingsinstallatie vier weken geleden al afgekoppeld. Hij staat in een hoekje van het afvalbrengstation aan de Baanhoekweg. Hij blijft daar ook nog even staan. Als back-up. Later gaat hij weg, maar kan in korte tijd weer worden opgebouwd als dat nodig zou zijn bij een storing.

Voormalig leider van de PvdA en nu adviseur bij HVC Diederik Samson zegt dat de Drechtsteden het verst zijn als het gaat om de overschakeling naar duurzame energie. tegelijkertijd waarschuwde hij dat we nog maar aan het het begin staan van wat, volgens hem, nodig is.

Lees ook

Döner of pakketje halen straks verleden tijd op dit plein? ‘Zou heel jammer zijn’

Moet het centrale plein van de Krispijnwijken straks verder zonder de dönerzaak, tabakswinkel en min...

Veertien jaar vol inzet, naastenliefde en groei: Riet neemt afscheid van geliefde buurtcentrum

Na veertien jaar zit het erop voor Riet Duykers als voorzitter van buurtcentrum De Buitenwacht in he...

Scholen, verenigingen en particulieren opgelet: verdien geld met tegelwippen

Tegels wippen en meer groen in je tuin levert geld op. Particulieren, scholen en verenigingen kunnen...

Brug over de Noord gaat 16 dagen dicht: dit zijn de alternatieven

Rijkswaterstaat zet tijdens de 16-daagse afsluiting van de Brug over de Noord volgende maand een gra...

Hoe voorlezen al op zeer jonge leeftijd peuters leert rekenen: 'Hoe vroeger, hoe beter'

Kinderen al op zeer jonge leeftijd voorlezen helpt niet alleen bij taalontwikkeling. Ook de rekenvaa...

Cosmetisch arts Shai (43) is winnaar van Heel Holland Bakt en dit is zijn geheim

Hij was acht weekenden weg van huis, maar kwam terug met de eindzege in Heel Holland Bakt. Dordtenaa...