Dordrecht, Netherlands

HVC wil boren naar aardwarmte

HVC onderzoekt waar in de Drechtsteden geboord kan worden naar aardwarmte. onlangs is in het Westland een proef gestart. Daar wordt op vier kilometer diepte water van 140 graden Celsius opgepompt. Volgens HVC levert de techniek geen overlast op.
Peter Tromp | 27 oktober 2017 13:08 | Aangepast op 27 oktober 2017 13:08
HVC wil aardwarmte gebruiken voor het leveren van warmte-energie aan stadsverwarmingsprojecten, zoals het Warmtenet in Dordrecht. De komende jaren wordt daar nog restwarmte van de vuilverbranding voor gebruikt. De hoeveelheid afval vermindert. Naar verwachting wordt er over 20 jaar geen afval meer verbrand en is er dus een alternatief nodig.

In Dordrecht is vanochtend het warmtenet officieel aangesloten op de vuilverbranding. Tot voor kort werd het net nog steeds verwarmd door gaskachels. Ook nu zijn nog steeds een stuk of drie ketels nodig, omdat nog niet alle leidingen op elkaar zijn aangesloten. Eigenlijk is de hoofdverwarmingsinstallatie vier weken geleden al afgekoppeld. Hij staat in een hoekje van het afvalbrengstation aan de Baanhoekweg. Hij blijft daar ook nog even staan. Als back-up. Later gaat hij weg, maar kan in korte tijd weer worden opgebouwd als dat nodig zou zijn bij een storing.

Voormalig leider van de PvdA en nu adviseur bij HVC Diederik Samson zegt dat de Drechtsteden het verst zijn als het gaat om de overschakeling naar duurzame energie. tegelijkertijd waarschuwde hij dat we nog maar aan het het begin staan van wat, volgens hem, nodig is.

Lees ook

Raadslid en bachelorette zetten Dordt op de kaart: 'Laten zien hoe mooi de stad is!'

De Grote Kerk zo snel mogelijk beklimmen of je wijnkennis testen bij een lokale ondernemer: het is e...

Krijgt deze bekende Dordtenaar een standbeeld? Ad duikt in de wereld van Kees Buddingh’

Op maandag 24 november staat Dordrecht stil bij de 40e sterfdag van schrijver en dichter Kees Buddin...

Brand in rijtjeshuis: cv-ketel vat vlam

Hulpdiensten zijn woensdagmiddag uitgerukt voor een brand in een huis aan de Antareshof in Dordrecht...

Honderden kookboeken voor minima razendsnel 'uitverkocht'

De eerste druk van het kookboek van Quiet Drechtsteden, waarmee mensen met een laag inkomen goedkoop...

Taakstraf voor Dordtenaar die voetballer Noa Lang met de dood bedreigde

Dordtenaar Shayan D. (19) heeft een taakstraf van twintig uur gekregen voor de doodsbedreigingen die...

Dikke onvoldoendes voor openbare toiletten in onze regio, Sliedrecht scoort het laagst

Het is niet best gesteld met de toiletvriendelijkheid in Nederland en dat blijkt ook in onze streek ...