gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Inzamelactie in Grote Kerk: schoenen voor Griekse vluchtelingenkampen

1827f951dd7a0a2d84cb7afad284b39d.jpg

Toevallig nog kinderschoenen liggen waar je graag vanaf wil? Die kan je inleveren bij de Grote Kerk waar op dit moment een inzamelactie bezig is. De schoenen zijn bedoeld voor kinderen in Griekse vluchtelingenkampen.

Alexander Eleveld |  | Aangepast op
Initiatiefnemer Hermien Hol werkte zelf op een aantal kampen als verpleegster: “Ik kreeg daar vaak kinderen over de vloer met kapotte voeten. Ik gaf ze als tip mee goede schoenen aan te trekken als ze buiten gingen spelen, maar die hadden ze niet. Het was niet meer dan een paar Crocs.”

Mensen gaven tot nu toe niet alleen schoenen, maar ook geld. Met dat geld zijn uiteindelijk sokken gekocht, omdat ‘gebruikte sokken niet heel handig zijn'. Ook zijn er mensen die wel schoenen hebben gegeven, maar geen oude: “Die mensen zijn gewoon nieuwe schoenen gaan kopen en brachten die dan naar hier. Het raakt me wel dat ze er zo mee bezig zijn”, vertelt Hermien.

Het inleveren van de schoenen kan nog op zondag 2 januari na de kerkdienst, tussen 11.30 tot 12.30 uur. Daarna worden alle schoenen naar het centrale inleverpunt van de Stichting Christian Refugee Relief gebracht.

Lees meer over:

|

Lees ook

brand theethuin.png

Beloning voor gouden tip na verwoestende brand partycentrum

De verwoestende brand in partycentrum De Theetuin in Ridderkerk roept nog altijd vragen op. Om antwoorden te krijgen, looft de verzekeraar nu een beloning uit voor de gouden tip. De zaak zit al wekenlang op slot.

bachfestival concert 2024.png

Pinksterprogrammering op TV Dordrecht in teken van Bachfestival

Om al een beetje in de sfeer te komen van het aanstaande Bachfestival, over exact een maand op verschillende locaties in Dordrecht, zenden we dit pinksterweekend het openings- en het slotconcert van de editie van twee jaar geleden nog een keer uit op TV Dordrecht.

Website.png

Iconisch brugwachtershuisje Papendrechtsebrug verdwijnt: ‘Met de tijd meegaan’

Het brugwachtershuisje van de Papendrechtsebrug verdwijnt na de werkzaamheden van negen maanden definitief. Het huisje is niet meer nodig, omdat de bediening van de brug al jarenlang via de verkeerscentrale in Rhoon. Daarmee verdwijnt een beeldbepalend deel van de brug uit 1967.

FOTO WEBSITE.png

John kan eindelijk in loterijwoning: 'Het is een lucky shot.'

Feest in de Pieter de Hooghstraat in Hardinxveld-Giessendam. Geen straatprijs, maar wel veertien bijzondere starterswoningen die zijn opgeleverd. Vorig jaar meldden bijna tweehonderd woningzoekenden zich aan voor het project KoopStart, uiteindelijk werden slechts veertien starters ingeloot. Eén van hen is de 28-jarige John de Jong, die inmiddels volop aan het klussen is in zijn nieuwe huis.

OPMA

Op Pad Met Ad: Dordt in Stoom wil nieuwe koers varen: ‘Jongeren meer trekken’

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad staat Dordt in Stoom centraal. Het tweejaarlijks evenement keert terug in de Dordtse binnenstad. Voormalig raadslid en wethouder Marco Stam is vrijwilliger bij de organisatie en vertelt hoe er nu al naar de toekomst van het evenement wordt gekeken. “We willen vanuit de traditie naar meer moderne techniek, zodat je meer jongeren en bedrijven kan betrekken.”

politie PI gevangenis.png

Pakketjes over muur Dordtse gevangenis gegooid

Twee pakketjes zijn zondag over de muren van de PI Dordrecht gegooid. Na een melding hierover hebben de medewerkers direct onderzoek gedaan.