Dordrecht, Netherlands

Inzamelingsactie Rockabilly Square nog niet rond, maar festival 'gaat sowieso door'

Wendy Stendert organiseert al acht jaar het gratis Dordtse festival Rockabilly Square. De gemeente sprong altijd bij met subsidie, maar dit jaar ging dat feest niet door. Via een inzamelingsactie op het platform ‘voordekunst’ hoopt Wendy de financiën deels rond te krijgen, als dat lukt dan legt de gemeente ook wat bij. Maar één ding is zeker: het festival gaat door.
Ylva Verbeek | 18 juli 2024 11:30 | Aangepast op 18 juli 2024 11:30
Eerst probeerde Wendy, die tevens eigenaresse is van een retrowinkel in de Dordtse voorstraat, geld in te zamelen via GoFundMe, maar het bleek beter om te verplaatsen naar het platform ‘voordekunst’. “Daar moeten we 25% van het streefbedrag ophalen, dan legt de gemeente ook een kwart bij. Daarna moeten we nog de helft: zo’n achtduizend euro”, legt de organisatrice uit.

Het programma is wel al klaar, met dit jaar een extra avond op zaterdag 24 augustus, waarbij het festival aftrapt met een kroegentocht De ‘oude vertrouwde zondag’ bestaat uit onder andere bands, kraampjes en old timers. Het festival verplaatst zich van het Statenplein naar de Grote Kerk.

Vastberaden
Door noodweer moest het vorige festival voortijdig afgelast worden. “Toen stond ik huilend in de regen de boel af te tuigen”, blikt Wendy terug. Des te meer is ze vastberaden om er dit jaar alles aan te doen. “Ik heb jarenlang mijn best gedaan om mensen te binden, maar als het weer niet door zou gaan, raak je ze kwijt. Het is kiele kiele, maar we gaan er sowieso iets van maken”, besluit zij.

Meest gelezen

Papendrechtsebrug (N3) gaat volgend jaar negen maanden lang dicht

Corrado Francke | Jonathan Sekeris | 26 mei 2025 15:52

Lees ook

Wantijbad klaar voor het seizoen: nieuwe lichting toezichthouders geslaagd

Het Wantijbad kan dit weekend met een gerust hart open: een tiental badmeesters en juffen is deze we...

Marten de Roon heel even in Nederland voor opening trapveldje, maar: 'Ik blijf lekker in Italië'

Een trapveldje openen in zijn oude woonplaats Hendrik-Ido-Ambacht op een plek waar hijzelf als kind ...

Deze week in Op Pad Met Ad: nieuwe Dordtse burgemeester neemt afscheid in Laren

In de nieuwste aflevering van Op Pad Met Ad reist presentator Ad van den Herik af naar Laren. Hij is...

Dit nieuwe superjacht ging via onze streek van Rotterdam naar Schiedam

Het was hier en daar een beetje pielen, maar het is gelukt. Een megajacht dat is gebouwd op een sche...

Liam Bossin definitief van FC Dordrecht naar Feyenoord

Liam Bossin verruilt FC Dordrecht voor Feyenoord. De Belgisch-Ierse goalie werd sinds januari al ver...

Bijna één miljoen euro voor klaslokalen in slooppand: 'Geen structurele oplossing'

De gemeente Sliedrecht trekt 900.000 euro uit voor een grondige verbouwing van de voormalige Groen v...