gtag('consent', 'update', {'ad_user_data': 'granted','ad_personalization': 'granted','ad_storage': 'granted','analytics_storage': 'granted' });
Dordrecht, Netherlands
Terug

Jan heeft een klassieke Mercedes, maar is niet bang voor een beetje regen: ‘Dan had het maar geen auto moeten worden’

2e323ec163f16f31ab73a63549539817.jpg

De Riverside Car Classic is in aantocht. Uit onze streek stellen een aantal verzamelaars hun oude auto's beschikbaar voor dit evenement. Wie zijn deze liefhebbers, hoe zijn ze in het wereldje beland en bovenal: wat maakt hun oldtimer zo speciaal? Met deze week: Jan Witkamp uit Ridderkerk met zijn Mercedes-Benz uit 1960.

Redactie Streekomroep | Roxane Kroon |  | Aangepast op
Jan Witkamp is inmiddels met pensioen, maar hij heeft jaren in de autobranche gewerkt. Hij is er dan niet bang voor om zijn klassieke Mercedes ook echt ‘als auto’ te gebruiken. “Kijk, je moet niet door de pekel gaan rijden, dat is niks. Maar sommige mensen halen de auto niet naar buiten als het regent. Maar daar kan-ie wel tegen, dan had het maar geen auto moeten worden.” 

Wij horen dat u een liefhebber bent van oude voertuigen. Hoe bent u in het wereldje beland?
“Ik heb oldtimers altijd erg mooi gevonden. Mijn vader had vroeger ook een stalhouderij, en ik maakte mee dat hij van wagens naar auto’s overstapte. Hij had toen zelf een Citroën uit 1930. Ik heb altijd gezegd dat als ik zo’n wagen tegen zou komen, ik ‘em zou kopen. Maar het is toch een Mecedes geworden. 

Inmiddels heb ik deze auto al 25 jaar. Het is mijn eerste oldtimer en daar zal het ook wel bij blijven. Ik heb geen ruimte meer en één zo’n ding is zat."
10b89a1e172a7f60de3ee36d5d448f31.jpg
Wat voor auto stuurt u dit jaar naar de Riverside Car Classic?
“Ik stuur een Mercedes-Benz uit 1960. Die auto mag nooit meer weg. Mijn dochter en schoonzoon zijn er ook gek van, dus die wagen blijft wel in de familie. Die mogen er ook in rijden, daar is het ding voor bedoeld. 

Ik heb twee kleinkinderen, die hebben er ook in gereden. Maar, die laat ik er nog niet alleen in weggaan. Wij gebruiken de Mercedes regelmatig. Het blijft een auto, als je er niet in rijdt kun je hem beter op stal zetten, dan is er geen hol meer aan. Het is ook beter voor de auto om te rijden."
3f91bb245c421986337fa86c7df81681.jpg
Moet u veel doen voor deze hobby?
"Ik kom zelf uit de autobranche, dus als er iets mis is komt het ook wel goed. Maar aan deze auto is niet veel meer te sleutelen, wat gedaan moet worden is gedaan.  Ik heb het hele interieur en dak laten vernieuwen. Het meeste doe ik zelf, alleen de stoelbekleding en dat soort dingen heb ik laten doen. Een klassieker, maar hij is eigenlijk mooier geworden dan hij was.

Het valt ook reuze mee met hoe vaak er iets kapot is. We rijden er genoeg mee, maar het zijn ook geen duizenden kilometers per jaar."
3007efd0fed5283a53ff8a52e6038a16.jpg
Wat maakt Oldtimers nou zo mooi?
"Dat valt eigenlijk niet helemaal uit te leggen, sommige mensen hebben het gewoon. Ik vind het vooral leuk dat alle wagens een eigen karakter hebben. Nieuwe auto’s lijken allemaal op elkaar, je moet op het naamplaatje kijken om te zien wat het merk is."

Hoe vaak deed u al mee aan de Riverside Car Classic?
"Dit wordt mijn vijfde jaar bij de Riverside Car Classic. Ik was bij mijn kinderen thuis en toen zat er een briefje tussen de ruitenwissers van mijn auto, met de vraag of ik zin had om mee te rijden. We hebben al twee keer de tweede prijs gewonnen. Mijn kleinzoon gaat altijd mee om te navigeren, dat kan hij dus uitstekend. Dat heeft hij op één of andere manier opgepikt.

Je doet niet mee voor de prijs, al is het natuurlijk wel leuk. Het is vooral een aardigheid met gelijkgestemden. Voor de start kijk je naar elkaars auto’s, het is een leuk clubje zo."
1dc2eae4d52237921b50d4dc262711d9.jpg

Lees ook

furry foto.jpeg

Eerste furry walk in Dordrecht: 'Niemand wordt veroordeeld'

Heb jij een furry pak in de kast hangen en houd je van wandelen? De twee hobby’s zijn binnenkort te combineren tijdens Dordrechts aller eerste furry walk, georganiseerd door Lorenzo Filemon (32) uit Dordrecht. Op zondag 3 mei 2026 trekt de harige stoet door de stad.

uitreiking johan de witt speld.jpg

Gert van Engelen ontvangt Johan de Witt-speld

Gert van Engelen is sinds vrijdag trotse eigenaar van de Johan de Witt-speld. De onderscheiding wordt toegekend als waardering voor zijn inzet voor het vertellen van de levensverhalen van weggevoerde en vermoorde Joodse Dordtenaren tijdens de Tweede wereldoorlog.

fotoartikelijssmaak.jpg

Met deze ijssmaken kom jij de warme dagen wel door

Mei is zomers begonnen, en dus zijn de ijssalons in trek. Een bolletje chocola of vanille is op veel plekken wel te krijgen, maar tegenwoordig liggen er ook bijzondere smaken als hazelnootgebak of After-Eight in de vitrine. Hoe valt dat in de smaak? “After-Eight is mijn lievelingssmaak aller tijden.”

naeffoto.png

Eerste vrouwenstandbeeld in Dordt? Er is zelfs een onthullingsdag in gedachten

Een standbeeld met een vrouw in de hoofdrol? In Dordrecht is er nog geen voorbeeld van, maar daar komt de komende jaren misschien verandering in. Onlangs werd namelijk een plan overhandigd voor een beeld van voormalig schrijfster Top Naeff. “Ze was echt een vakvrouw, daarom moet ze geëerd worden.”

voormonique.png

Auto botst tegen geluidswal, muur komt op spoor

Een auto is vrijdagochtend tegen een geluidsmuur tussen het spoor en de Transvaalstraat in Dordrecht gebotst. Daar ging een aanrijding met een andere auto aan vooraf.

IMG-20260428-WA0021.jpg

Geëvacueerde bewoners Spuiweg nog niet naar huis na grote brand

De oorzaak van de brand aan de Spuiweg van afgelopen dinsdag is nog steeds niet bekend, laat de politie weten. De buren die eerder deze week werden geëvacueerd, hebben vooralsnog niet thuis kunnen slapen en worden sindsdien elders opgevangen.